Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Nevezhetjük értelmesnek, de az átlag júzerek meg a falnak mennek tőle, mert nem tudják a Youtube-ot használni.

    Teljesen megértem a Firefox álláspontját, de itt a rövidet a felhasználó húzza, mert a Flash annál elterjedtebb, hogy csak úgy kihúzzák a támogatott bővítmények listájáról. A júzerek meg azt fogják látni, hogy a Firefox (valódi magyarázat nélkül, mert egy "Allow" és egy "Continue blocking" gomb nem magyarázat) az egyik pillanatról a másikra nem játsza le a videókat, egy csomó oldalon idegesítő csíkot rak a böngészősor alá, és így tovább... Aztán áttér valami más böngészőre, ami hagyja élni...

    Valahogy úgy is meg lehetett volna ezt csinálni, hogy ne kapjanak a hétköznapi felhasználók rángógörcsöt a Flash letiltásától...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Úgy tűnik darázsfészekbe nyúltam. :DDD

    1.: Nem egy és nem két hétköznapi júzer futott be az elmúlt hetekben (vagy éppen ma reggel), mert a Flash miatt hibaüzeneteket láttak a Firefoxban (némi angol nyelvű szöveg és az "Allow" és a "Continue blocking" gombok). Egy részüknek én telepítettem fel a Firefoxot, mondván, jobban járnak vele, mint a memóriazabálo Chrome-al.
    2.: Akadt olyan közülük, aki nem tudta/merte a Flash-t frissiteni, mert a Mozilla bővítmény-kezelője nem oldja ezt meg ugye, az Adobe flash letöltő oldala meg nem elérhető magyar nyelven. Plusz alapértelmezetten felrakja azt az átkozott McAfee zöldséget, csak hogy legyen még egy malware a felhasználó gépén.
    3.: Ehhez képest a Chrome letöltése, telepítése, frissitése végig magyar nyelvű, és ott nem találkoznak ilyen problémákkal.

    Ezek után azon csodálkozni, hogy a Firefox részesedése csökken, talán nem kellene. Nem magatokból (magunkból) kell(ene) kiindulni, hanem a valódi hétköznapi júzerekből. Akik igen, néha életképtelenül kezelik a számítógépet, de istenem, ez elkerülhető lenne ergonómikusabb megoldásokkal. Mert e téren bizony rohadt nagy lyuk tátong a tűzrókán!

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Apollyon #19 üzenetére

    Igazad van. Biztos nincs. Azért veri a Chrome immár ~másfélszeresen a Firefoxot... És ugye úgy jutottunk ide, hogy 6 éve még verte a mellétt a Mozilla, hogy nálunk a felhasználók fele Firefoxot használ, most meg ugye kevesebb, mint negyede.

    De biztos a felhasználók a hibásak, hogy nem a jobb megoldást választják... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Apollyon #23 üzenetére

    Adott szinten a legtöbbször felmerülő probléma, hogy csak angol szöveggel találkoznak. Lehet vitatkozni, hogy most minden hétköznapi felhasználótól elvárható-e, hogy legalább alapszinten elzötyögjön angollal, és tisztába legyen ugyanakkor azzal, hogy például mit jelent az, hogy "...unsafe plugin...".

    Én úgy vélem, ha valóban azt akarjuk, hogy az internet mindenkié legyen, akkor az ilyen esetekben is a felhasználóbaráti megoldásokat kellene erőltetni.

    Durva példa, de például egy személyautónál se várod el senkitől, hogy ha félreáll az út szélén, akkor elkezdje nézegetni, hogy mimiatt is állt meg, kivéve persze a teljesen magától értetődő dolgoktól (pl. elfeküdt az üzemanyag-szintjelző). Ezzel az erővel egy autószerelő is hozzávághatja a kocsi tulajdonosa fejéhez, hogy miért nem hallgatja meg, hogy zúg-e az üzemanyag-szivattyú? Vagy ad-e szikrát a gyertya? Lelégtelenítette már az adagolót?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Apollyon #30 üzenetére

    Attól tartok, még mindig nem a problémát, hanem az a probléma által generált helyzetet látod.

    Nézd meg ezt az állapotot, és most képzeld el, hogy mi lett volna, ha magyar nyelvű (vagy egyébb, lokalizált nyelveken) szólal meg a Firefox, és két mondatban leírja, miért kell a kérdést feltenni, és mit jelent a két válasz. Ha ennyit tesznek, már egyszerűbb lett volna a felhasználók dolga. Márpedig horrobile dictu, a Firefox egy szolgáltatás, tehát az a célja, hogy a felhasználó életét megkönnyítse, és ne megnehezítse. Ha már úgy döntött a Mozilla, hogy korlátozza a Flash-t, akkor ugyan férjen már bele az, hogy ezt a problémát kezeli.

    Hovatovább, volt, aki azért kattintott a Continue blocking-ra, mert a "continue" volt az egyetlen szó, amivel ezek közül már találkozott (windowsnál ugye mindig erre kellett kattingatni).

    Most vezesd végig a hibaüzenet által kezelt problémát:

    Hibaüzenet -> nem érti a felhasználó -> átvált mondjuk Chrome-ra, vagy másik "sebezhető" böngészőre -> úgy is meglesz a támadási felület, ezáltal az általad vizionált botnet.

    Érted mi a gond a Mozilla problémakezelésével?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @fordfairlane: Most már kezdek félni, hogy én nem tudok írni és fogalmazni, vagy nem tudom mi van.

    Azt hittem elég érthetően megfogalmaztam, hogy a problémám az, hogy egy angol nyelvű hibajelzés van a böngésző felső sávjában, illetve az adott plugint használó modul helyén, ahelyett, hogy egy kicsit bővebb (mondom, két mondat elég!), magyar nyelvű magyarázat állna ott. Vagy ne adj isten magától lefrissitené a Firefox a flash-t.

    Merem remélni, hogy egy ilyen hibaüzenetet közlő modul lokalizálásához nincs szükség átírni a böngészőt... :U

    @Iscariah: A Chrome magától letölti a legfrissebb Flash verziót, ugye jól tudom? Ráadásul teszi mindezt évek óta. Oké, utálom én is személy szerint az Adobe Flash-t, de egyorrú felhasználó helyébe képzelve magam rohadtul nem érdekelne, hogy mi van a háttérbe, én nem akarok hibaüzenetekkel vesződni, az én szemszögemből tehát Mozilla nem tudja megoldja ezt a problémát, a Google meg megoldja.

    Te vagy én átlátjuk a problémát, de egy hétköznapi felhasználó nem fogja. Ő használni szeretné a böngészőjét, és annyit lát, hogy a Chrome-al kevesebbett kell vesződnie.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák