Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz lionhearted #27 üzenetére

    A G4S autóit gondolom többször célozzák meg, mint a kp mentes Tesco futárt... Vagy hagynak félholtan a trafikban...rádzárva. Esetleg simán az alkalmazott dézsmálja a bankókat. Ennek figyelése meg nyilván plusz idő (=pénz), plusz kamera (vagy több).

    A bankkártyával is ugyanúgy vissza lehet élni. Erre is vannak történetek...

    2002-ben sok minden volt. Betárcsázós net, hogy elérd a bankot. Most már a kasszádon is kötelező a mobilnet. Az árai is változtak, az OTPay-ről már nem is beszélve.

    Bakker, tényleg nem akarlak bántani, de van bármi fogalmad arról, miről beszélsz? Meglátásom szerint nincs, viszont bölcseket mondani kívülről nagyon megy.

    Tessék, olvasgasd.

    2/d. pont: Nem érheti a kártyával vásárlót semmiféle hátrányos megkülönböztetés. Elviekben tehát nem fizethet többet, mintha Kp.-val fizetnél, a tranzakciós díjat nem háríthatod tehát át. (Ez amúgy azért szép, mert olvastam valamelyik Index-es cikkben pár éve, hogy ilyen megkötés nincs, nincs a fenét!)
    2/e. pont: Minimális limitet sem állapíthatsz meg kártyás vásárlásnál.
    4/3. pont: A jutalék a szerződés állapítja meg. Csendben megjegyzem, hogy az OTP súlyából fakadóan általában a drágább bankok közé tartozik, viszont megbízható cserébe.

    A fenti szerződésben nem szerepel a jutalék mértéke, kiváncsiságból felhívtam egy ismerőst, ő most 1,35%-ot fizet, éves szinten csaknem 100 millió forintos kártyás forgalomnál.

    Vagy nézzük a BB ajánlatát

    Bizony a havi díjon és a szerződéskötési díjon túl még mindig 1-2% a kereskedői jutalék, vagyis ennyi a tranzakciós díj náluk (a BB a kedvezőbb POS terminál árak közé tartozott anno, azért néztem őket).

    +1 az államnak is pénzbe kerül, nemcsak a kp gyártás, hanem a fekete gazdaság miatti kiesett bevétel. Az állam meg hogyan fogja ezt ellensúlyozni?

    Bocsi, de ez teljesen más tészta. Mi anno teljesen szabályosan próbáltam a céget működtetni. 2010-ben azért szálltunk ki, mert a matek azt mondta, hogy ezt így nem tudjuk nyereségesen üzemeltetni.

    Cserébe jöttek az olyan kellemes tapasztalatok, mint amikor a VPOP-s tiszt ellenőrzésnél azt mondja neked, hogy hát nem találtak így most semmit, de írjunk bele a jegyzőkönyvbe valami apró vétséget, és megállapít 50e Ft-s büntetést. Ha ugyanis üres kézzel megy vissza, akkor a főnöke azt mondja, hogy jó, akkor most nem ketten, hanem öten ültök be a kocsiba, visszamentek, és találtok valamit. Mert valamit úgy is találni fognak... Lehet tippelni, mi volt a vége...

    Most tök mindegy, hogy a VPOP-s a saját bónuszát tartotta szem előtt, vagy valóban ilyen volt a főnöke, de az ilyen eseteknél nem volt vidám a mosolyom...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák