Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Dezsike #12 üzenetére

    ...vásároltam online vonatjegyet 175 Ft-ért kártyával..

    A kulcsszó az online. Én a POS terminálos vásárlásról beszéltem. Online fizetésnél nyilván a járulékos költségeknél ezt is figyelembe veszik. POS terminálnál sajnos kevésbé.

    Amúgy nem hiszem, hogy olyan nagy ráfizetés lenne, több automatán van már PayPass terminál, kávéautomatákon is, ahol 90 Ft-ot is fizettem már kártyával. Vagy nekik valami egyedi megállapodásuk van, hogy megérje?

    Nem látok bele a szerződésükbe, de feltehetően úgy van kitalálva, hogy megérje nekik. Tippre egyébként van olyan haszonkulcs rajta, hogy a tranzakciós díj beleférjen (és nincs munka az aprópénzzel való kezeléssel).

    Jaffa75: Sajnos rengeteg a rossz tapasztalat, és egy relatíve újítás kapcsán is ezek a félelmek fogalmazódnak meg bennünk...

    Félig ide kapcsolódó, de a másik oldalról.

    Én anno domini, 2002-ben a saját családi vállalkozásunkban próbáltam a POS terminált intézni. Szabályos mátrixszámítás volt azt belőni, hogy mi mennyibe kerül. Ha X forgalmat generálunk, akkor Y tranzakciós díjat számítanak fel, de minimum Z összeget. A vége az volt, hogy cirka 2%-os tranzakciós díjjal kell számolni, de minimum 35 forinttal. Megköszöntük az ajánlatot, és nem éltünk vele, mert a ~10%-os haszonkulcs mellett ez nem volt számunkra üzletileg releváns. Külön szépség, hogy az elénk tett szerződésben szerepelt, hogy nem háríthatjuk át a tranzakciós díjat a vásárlóra, és nem szabhatunk meg más árat kp. ill. kártyás fizetésnél.

    Az ilyen tapasztalatok után én nem csodálkozok, hogy a kisebb boltok nem kapkodnak két kézzel a POS terminálok után...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák