Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kispx

    addikt

    válasz #56573440 #41 üzenetére

    Mert "modern", "letiltusztultabb", "jobb" start menüt kapsz és az "ócskát" ki kell dobni.
    Pedig az MS valamilyen sztatisztikával kimutatta, hogy az emberek a start menüt már nem használják, de a Win8-as topicban ment a sírás, hogy nincs start menü. Egyébbként idáig csak marketinges dumát hallottam az új start menü mellett való érvelésként, semmi olyat amivel a munka gyorsabbá/hatékonyabbá válik

    Egyébbként személyes észrevételek:
    A kezdőképernyő/metros alkalmazások semmilyen plusz dolgot nem ad amiért érdemes használni. (Ki lehet vele váltani gadgetes, tálcás alkalmazásokkal).
    Ha a modern uit kivesszük, akkor nincs látványos újdonságok, csak optimalizációk, meg egy-két feature (Ilyen felállás mellett nem tudtnák reklámozni/eladni a Win8-at)
    Baromira idegesítő, hogy amikor minden szoftver felrakok, akkor min. 10 percet a kezdőképernyő igazításával kell töltenem, mert a "letisztult" képernyő átláthatattlan teleszemetelt ikonhalmazzá vált.

  • =WiNTeR=

    senior tag

    válasz #56573440 #41 üzenetére

    Tagadhatatlan, hogy néhol több kattintást igényel a startscreen. A keresési rész szétbontását beállításokra, alkalmazásokra, fájlokra nekem se tetszik, jobb lenne, ha olyan lenne, mint a 7-ben, azaz mindenre egyszerre keres, ebben is igazat adok (gyorsbillentyűket előszeretettel használom).
    A régi startmenüt szinte sosem használtam, ami kellett , azt startorb+gépeléssel intéztem, nem rendezgettem, csoportosítottam a startmenüben lévőket, elvégre néhány tucat program után káosz volt. Ugyanez igaz a metro-ra is, csakhogy míg a startmenüben többrétegesen kellett néhány pixel vastagságú menükben turkálnom (sose tettem), addig a metro relatíve nagy csempéi magabiztosabb / gyorsabb navigálást tesznek lehetővé (legalábbis fullhd-ban, 22" környékén). Igazából a startmenüt egy másodlagos dekstopként használom, ahol a gyakrant használt programok csempéi vannak letűzve, meg még az időjárás, SkyDrive, stb, a klasszikus asztal pedig, hát, inkább nevezzük elektronikus szemétdombnak, ahol kb 5 parancsikon, és egy rakás fájl van. :)
    Igen, vannak hátrányai a Windows 8 új felületének, azonban még ezen az "áron" is inkább a Win8-at választom az előnyei miatt: például gyorsabb bekapcsolás / leállás, jobb erőforrásmenedzsment, built-in ISO mount, jóféle taskbar, új fájlműveleti felület, IE10 /utóbbi lesz win7-re is elvileg/.

    #virkir: Most komolyan többszáz parancsikont használva egérrel végigkattintgatva bányászod elő a szükséges programot, ahelyett, hogy begépelnéd az első néhány karakterét? Egyáltalán nem akarok beleszólni, csupán ez szerintem lassabb, mint keresőt haszálni. Ha nagyon ragaszkodsz a startmenühöz, akkor tényleg jobb, ha maradsz a win7-nél, vagy szedj le valami startmenüt visszarakó progit a 8-ra. Az pedig, hogy ocsmány, igencsak szubjektív.

    [ Szerkesztve ]

    "I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

Új hozzászólás Aktív témák