Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyix

    őstag

    válasz Lenry #22 üzenetére

    szülőkkel nekem is így van. Anyám használt wint, de nem ért hozzá. De otthonra mondtam, nekem elég 1 win (mert játszom), neki nemkell, mert netezik csak és linux lesz és kész (1 winnel bőven elég szopni, nemkell mégegy). Eleinte húzta a száját, mondom mibaj, mi hiányzik... háááát semmi csak olyan más. Mondom hát ugyanazt tudja. Aztán 1 hónap múlva már azt mondta hogy tökjó, jobban elvan mint a munkahelyén a winnel, kényelmesebb.
    Apám meg nem is látott wint, csak linuxot, uh nek sincs gondja vele :D

    Akinek gondja van vele általában egy nem m$ által készített vindózt vár. Felfoghatatlan nekik, hogy nem betűjeles particiók vannak, meg hogy teljesen más a könyvtárstruktúrája, nekik c, d,e meghajtó kell, dokumentumok mappával.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Fooler89 #25 üzenetére

    Én próbáltam vistát, sőt 1,5 éve az megy a játékos gépemen. xp ment 4 évig(persze előtte volt me, 98, 95 3.11), xp x64 is volt. 7-még nem, de a vliteolt vista lightomnak köszönhetően tudom milyen lehet (mivel lényeges, nagy újítás nincs benne), és azt kell hogy mondjam, hogy fejlődik (rendszeresen részt is veszek a "vista szarlassúnincsbennesemmiújítás, a 7 meg kurvajó meg az xp is" flémekben vista oldalán, mert ugye ilyenkor tömény faszságot hordanak össze róla, miközben a win7-et imádják, azokkal a funkciókkal, amik a vistában még "szarfoslassúlefoglaljaamemóriát"-nak számítottak, szóval ennyire vagyok elvakultan m$ gyűlölő... ja meg még az apple vérfanboyok hülyeségeivel szemben is szoktam védeni a wint). Mindig megvédek egy rendszert ha faszságokat írnak róla, függetlenül attól hogy mennyire utálom/szeretem. Persze legtöbbször win vs lin flame alakul ki, mert úgyis benyögik a linuxal kapcsolatos valótlan, vagy már rég valótlan marhaságokat, hogy így szar meg úgy...
    Viszont ettől függetlenül a linuxot még mindig jobbnak tartom(stabilabb, egyszerűbben használható, nem zsákbamacska, és ingyenes), és szívesebben használnám azt a fő gépemen (ha nem játszanék). És ha körülnézek a gépemen, azt látom, hogy direkt akarás nélkül, a játékokon kívüli szoftvereim 90%-a free, 70% opensource, 60%-a multiplatform, és mindre lenne alternatíva linuxon ami nem multiplatform.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz anulu #58 üzenetére

    Nálam a stabilitáshoz nem csak a fagyás, és a reboot mennyisége tartozik, minden más is ami zavarhatja a gép használatot. Pl amikor elszáll a registryből mindenféle hw hiba nélkül az összes rendszerhez tartozó hálózati jogosultság, emiatt pedig a hálózati szolgáltatások nagy része induláskor elszáll access denieddel.
    Vagy mikor driverfrissítés után csak kényszerítéssel lehet 1024*768-nál nagyobb felbontást állítani (mert a win nem engedi).
    Engedi hogy sleepbe rakjam a gépet, de visszatéréskor szét van esve a kép, csíkozódik, megfagy és bár úgy tűnik próbálja újraindítani a drivert, mégsem sikerül rendesen, és csak sima normál indítással működik, és itt egy ALAP hiányosság is, hogy nem lehet billentyűkombinációval újraindítani a gépet mondjuk mikor behal a gui, és linuxnál bizony ezt asszem a ctrl-alt-delete többszöri megnyomásával lehet, de persze egyszerűbb átváltani konzolra, és megnézni miért halt ki a gui, amit sajnos winen nem lehet, mármint menetközben parancssorra váltani.
    Na meg az se éppen a stabilitás csúcsa, hogy megy x ideig a rendszervisszaállító, vannak mentések, majd pár napja azt látom hogy nincs mentés valamiért, és mikor csinálok egyet, akkor egy "Catastrophic error, try again"-t kapok, úgy hogy hozzá nem lett nyúlva, sőt igazán telepítve sem lett semmi jó ideje.
    És nálam az eltűnő hely is ide tartozik, mind múltkor mikor nagyban hl2-zöm, és kivág desktopra, hogy nem tud menteni, és a win is tolja az arcomba, hogy nincs hely a meghajtón. Aztán összeszámoltatom az összes mappát tartalmastul, és 3 gigával kevesebb mint a használható terület, mégis simán lekérdezve a szabad területet 0-nak írja. Aztán újraindítom, és hopp 3 giga szabad hely... méghozzá ez egy olyan partició, amin se temp, se visszaállítás, semmi nincs csak sima fájlok, mappák.

    Mindig is voltak a wineken ilyen hibák, és lesznek, bár szerencsére egyre kisebbek, és ritkábbak, de ugyanúgy megmagyarázhatatlanok. Viszont ilyesmivel ritkán találkoztam linuxon, és ha volt is, a szuper logolásának köszönhetően pillanatok alatt megvolt mi okozta, a win meg bizonyos esetekben nem készít logot, vagy éppen érthetetlen amit beleír.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz mefityiszto #92 üzenetére

    Furcsa, nekem full kezdőként is 5 perc volt a net beállítása, még router nélkül. (routerrel meg ugye nem kell, mert kap egy ip-t azt van net). Hang se volt nehéz, olyan 10 perc, bár az utóbbi időben mindig alapból felismerte a hangkártyát, és telepítette. (persze nem szutyok creative shitről van szó, ami még winen is halál)
    Működött a fotosop? Mer linuxon nem? JAAAA bocs a kedves adobe meg se írta rá! (egyébként állítólag wine-vel működik), pedig annyi pénzért megtehetnék... mert gondolom te is megvetted, és minden funkcióját használod, nem csak átméretezel vele.
    linuxon meg kell elégedni a szintén fizetős gimp professional-al, amit szaros hollywoody stúdiók használnak gyakran, mint ahogy a blendert (bár az asszem mindenhogy ingyenes) :)
    Felhasználóbarátnak felhasználóbarát az ubi, viszont nem begyepesedett "én egy win-t várok amit nem az m$ csinál" user barát, és nem is fogják egy az egyben a win-t lemásolni, arra ott a reactOS. Aki képes felfogni, hogy a linux nem = win annak egyszerű, meg annak is aki életébe nem látott még gépet.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #116 üzenetére

    "A többszöri Ctrl+Alt+Del Windows alatt is működik."

    Dehogy működik. Legalább 50x megnyomtam akkor is, máskor is.
    "Mi az, amit nem tudsz meg az eventvwr-ből, akár utólag is? Akkor ott van még a Teljes memóriakép és hasonlók."

    hát a sokszor előforduló "error on 0x0000fffff-0x4343ddeee address" és "error: HRESULT=000003" hibaüzenetekből sokszor semmit. Viszont linuxon egy driver hibánál az "fatal error in: fglrx.so" szerű hibaüzenetek elég sokat segítenek, mivel ott van hogy melyik driver fájl volt a probléma.
    Na meg tapasztalható némi visszafejlődés az xp-hez képest: xp-nél hiányzó függőségnél kiírta: "HIBA: hiányzó xy.dll" vista: "ERROR one of the libraries missing", és ilyenkor depenceny walker letölt, fájl megkeres, megnéz mi hiányzik, holott az előbbi egyszerűbb volt...

    Egyébként nem tudtam meg az eventvwr-ből hogy pl amikor a registry sérült mitől sérült. Csak annyi volt benne, hogy "Registry hive has been corrupted, but partially restored", ez se túl informatív.
    2. erre van magyarázat. Vinyó, vagy rossz kábel, mert ez a boot partició sérülésekor jön, a 22-es meg akkor amikor már annyira sérült, hogy konkrétan eltűnt a partició.
    3. meg kellett volna nézni a logokat és meg lehet magyarázni, vagy sokan még egyszerűbben csinálják, kikapcsolják a betöltőcsíkot is, és akkor látszik a szöveg hogy mi történik, ez egyébként winnél is hasznos.

    Viszont én winen verziónként találkozom jóval több megmagyarázhatatlan dologgal, és ez a különbség.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz moonman #107 üzenetére

    hol van a csomagkezelő a winben?
    Registry a rendszer erénye? Ha jól emléxem 1 fájlban tárol szinte minden adatot(ami nem éppen biztonságos, ráadásul sok szemetet is emellett).

    dll-ek vannak linuxon, csak nem dll a fájlnevük. Viszont közel sem akkora mennyiségű, mint winen, ahol sok még fölösleges is mivel lehet hogy már semmi sem használja.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz moonman #100 üzenetére

    Ezt miért nem írod a winesekről is, amikor 2009-ben még mindig a parancssorral, fotosoppal, és a hálózati beállításokkal dobálódznak? Jaaa hogy nekik szabad? :DD

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #105 üzenetére

    2. A prémium programok nem disztrofüggők. Ha kell fizetned kell, tökmindegy milyen disztrora telepíted.
    3. Nincs disztronként külön driver. Linux driver van, kernelre. onnantól mindegy melyik disztro. Max a telepítőjét lehet disztrora szabni.
    4. Ez igaz. (mondjuk kicsit gyakorlottabb usert ez nem érdekel, ha nincs telepít source-ból, ami egyébként nem egy nagy ördöngősség), és a deb egyébként debian alapú (mint ahogy az ubi is), úgyhogy sima debianon is használható.

    Kubuntuval nem volt bajom 7.10-nél, mert akkor az volt nekem is, de inkább gnome-ot használok egy ideje, mert leszarom hogy néz ki :D úgysem a felületet nézem, hanem a futó programokat.

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz bobsys #129 üzenetére

    Nem emléxem, hanem tudom. Ne akard már bemesélni hogy nem igaz ami ott van az orrom előtt :D

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #131 üzenetére

    a dll-files-t ne nevezzük már megoldásnak...
    egyrészt mert nem automatikus, másrészt meg kitudja milyen dll-ek vannak ott... Volt már hogy egy bizonyos új verziójú dll kellett, és ott csak a régi volt, igaz 2 óra keresés után sikerült beszereznem...

    A win registry sem tartalmazza az adott szoftver összes létező fájlját... sőt ezt inkább külön fájlokban szokták menteni, hiányosan, mert sok mindent fenthagy uninstallkor. linuxon viszont minden fájlt feljegyez az installer.
    Persze ha bemásolgatással van telepítve azt nem, de azt win sem... de ezt honnan is kéne tudnia?

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz moonman #141 üzenetére

    "Windows Installer, pkgmgr.exe"

    Hát ezt nem nevezném csomagkezelőnek, legalábbis olyannak mint a linuxos, mert nem keresi meg a függőségeket és tölti telepíti mellé, hanem csak egy egyszerű "szabványosított" telepítő, ami mellesleg iszonyatosan lassú.

    Gondolod hogy a linux meg mindent akkor és annyiszor olvas fel az ini-kből ahányszor szükség van rá? Hát nem. Cacheli, és az szerintem ésszerűbb mint bumm be mindent a memóriába függetlenül attól hogy egyáltalán szükség lesz-e az olvasására. Az ottfelejtett kulcsokra meg semmi sem néz rá, de mégiscsak ott van mikor nem kéne...

    "az, hogy mi fölösleges vita tárgya lehetne. a sok "fölösleges" dll-nek (winsxs) köszönhető, hogy a 15 évvel ezelőtt Win95-re írt programok ma is elindulnak."

    Tudom, de ezen kívül vannak fölöslegesek. Főleg amikor 1 dll-ből több verziót tart, holott a legfrissebb kompatibilis mindennel, tehát nemkellenek a régebbiek.

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #186 üzenetére

    mégis kernelfrissítést szerinted hogy lehetne újraindítás nélkül véghezvinni?
    Másnál meg nem kell.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz mefityiszto #221 üzenetére

    juj és a linux, még dvd-r-t is tud törölni ám floppy meghajtóval :D

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz #06658560 #343 üzenetére

    "De szeritnem opengl-es progikat lehet feltenni wine alá."

    Mennek is. Il2 1946-ot próbáltam wine-n (opengl a natív apija, dx et is tud, de abban nem érhető el minden effekt és grafikai beállítás) , majdnem azonos sebességgel futott mint winen. És grafikával se volt gond, pedig az nem egy táblajáték kinézetű :D
    Csak éppen a directx erre lett kitalálva, hogy ezt így ne lehessen.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Ptech #349 üzenetére

    Haha az a gáz, hogy a google os-t éltető emberek közűl sok elvakult linux gyülölő (ismerjük a traumák okait: nem ott van az ikon, hanem pár pixellel odébb, nem sikerült megtalálni a c meghajtót, stb.), és azért éltetik mégis, mert FOGALMUK SINCS-róla hogy linux alapú :DDD és a legtöbb embernek szintén nincs.
    Úgyhogy tolhatják az ellenreklámot ezek az idióták, csúnyán mellélőnek, és remélhetőleg a gugli bekúszik a háttérben ;)

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Duree #347 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy ha azt mondanád normális vagy, senki sem hinné el, ha meg azt mondják nem vagy, akkor igazuk van :D

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #448 üzenetére

    "Mellesleg az OOo 3 open source, mégsem volt benne akkor még a repóban, amikor már a sourceforge-ról ezerrel lehetett tölteni."

    A az ubuntu repoi nem rögtön frissülnek, nem nézi 1000 ember 24/7 hogy mi újdonság van és rakja be. A fejlesztő repoja frissül. Ha nincs neki, lehet binárisban tölteni a frisset, esetleg ha a fejlesztő csomagot, azt ha az sincs mehet a source.

    "Start menühöz és Vezérlőpulthoz foghatót is csak KDE-nél láttam, Gnome-ból valahogy kimaradt. Kaptunk helyette pár menüpontot, de még az asztalon parancsikon létrehozását is Terminalból kell elvégezni (legalábbis akkor még abbül kellett, amikor már kint volt a Vista)."

    Fura én már a 6-os ubihoz kapott verzióban is találtam ilyet, és már akkor se terminálból kellett parancsikont létrehozni, pedig az nem mostanában volt.

    "de ettől még nem aggódom, hogy be fog-e bootolni a rendszer, a Linux meg gondol egyet és GRUB error. Ilyenkor mondanom sem kell, hogy a Windows sem érhető el egy dualbootos konfigon, mert a GRUB felülírja a Windows bootmanagerét."

    Fura én winnél érzem ezt. Mármint minden bootnál az aggódást hogy most mivel lep meg, mert évente jópárszor meglep, már a vista sp2 is megtette.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #452 üzenetére

    "Bezzeg a csúnya kereskedelmi Windows-on a freeware, zárt forráskódú progik lejátszák."

    Hát ja a multiplatform lejátszók, amik egyébként linuxon is megteszik ugyanezt :D
    Mellesleg ki nem szarja le a blurayt? Drága, elavult, pazarló formátum, ráadásul már nem is nagyon fog elterjedni, pont az elavultsága miatt, szóra sem érdemes. (és ha nem megy a lejátszás akkor az is csak a másolásvédelem miatt lehet, amit meg főleg le kell szarni, rohadjon bele a gyártó...).

    "Bezzeg Windows-os progikat, még ha nem is etikus, tudsz használni ingyen, Linuxon hogy krekkelsz egy fizetős progit? Sehogy. Ennyit a szabadságról."

    Ezt a hülyeséget megint honnan vetted. Azt hiszed kitalálták hogy crack és akkor only for win? :DDD lol

    Én cedegáztam... persze nem vettem meg, piratebay volt a barátom ;)
    Ennyit a tájékozottságodról.

    A jelszavas problémádról, meg: mi nem írja ki a jelszót? Én akárhol néztem, kde, és gnome alatt is kiírja mindenhol, csak pöttyök formájában.

    Karaktereket nemtudod hol vannak? Hát akkor csak magadat okolhatod, mert az ubi telepítő végigkérdez pár karaktert, és aszerint megfejti hogy milyen billentyűzetet használsz HIBÁTLANUL. Ha te elnyomtad az a te hibád... Én se morgok mert a win még csak ennyit se tesz meg, és kézzel kell kiválasztanom a HU 101-es billentyűkiosztást.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz PuMbA #456 üzenetére

    fail.

    Mondok így fejből 2-t. Starforce driver, atheros hálókártya driver koraibb változata. Egyik vista bootnál kékhalált okoz, másik végtelenségig kúszó betöltőcsíkot (soha nem fog betölteni).
    Mellesleg nálam addig tart a bootos aggódás, hogy el is indul rendesen, nem tűnik el egy meghajtó, nem írja ki hogy xy hálózati szolgáltatás nem indult, mert access denied, vagy nem deaktiválja magát mert kikapcsolt állapotban le lett húzva egy mp3 lejátszó az usb-ről :)
    Ja meg még ott a múltkori rejtély, amikor vista sp2 bootnál kékhalál: ntldr.dll corrupted. Reset, és elindul majd 10 órát, kikapcsolásig stabilan fut...

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #463 üzenetére

    Mplayer, és a vlc multiplatform, amit azok nem esznek meg, azzal vannak komoly gondok...
    Wine-re directx-et? Hát ahhoz gratulálok... nem mondták még hogy a wine nem virtuális gép hanem emulátor? Annak nem kell directx-et telepíteni, mert van benne, a wrapper (ami opengl-re próbálja átfordítani). Ha jólemléxem, a kmplayer is ugyanazokat az opensource ffdfshow alapú vagy mi codeceket használja mint a vlc és és az mplayer, vagy az mpc-hc.

    "A TPB-ről csak azt töltöm le, amit VIP, vagy Trusted Member tolt fel, különben az egész már egy kártevőtanya.

    Így jártál... egyébként az egész net egy kártevőbánya, akkor azt se használd. :D de kis hozzáértéssel meg lehet találni mi nem az.

    "A terminál." ott is.

    "Az első telepítésemnél ennek a végigkérdezésnek az lett a vége, hogy a billentyűzetemen felcserélte az y-t és a z-t (amúgy minden ékezet megvolt a helyén), szóval utána manuálisan választottam inkább ki."

    Most mit csináljon ha mellényomsz? Olvasson gondolatban, hogy te most nem is azt akartad nyomni? Mert félrenyomtál ez 100%, és azért nem lett jó.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz sh4d0w #464 üzenetére

    nem gimp pro, hanem cinepaint... de volt még valami fizetős is.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #433 üzenetére

    opera bennevan a repoban, onnan telepítettem, nem egyszer...

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #470 üzenetére

    A winesek vicce pedig a photoshop, amikor sok habzószájú majom mondja, hogy a gimp nyomába sem ér, mikor egyrészt egyiket sem ismeri, másrészt ő is úgy használja a jó drága pénzért megvett fotosopját (mert ugye megvette), hogy a családi képeit átméretezi :D mert 99%-ezt csinálja ;)

    Vagy még hibának felrója a gimpnek, hogy INGYEN nem tud annyit mint a ps laza 600k HUF-ért :DDDD

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #478 üzenetére

    kmpplayer mint legjobb lejátszó, és feature kínálat?
    NAP VICCE :D
    Használtam, úgyhogy jót röhögök :D

    vlc 2 kékkockát ugrik? Hát egyrészt nem ugrik, másrészt te elmebeteg vagy ha neked 2 képkocka gond, mert az olyan 0,1 sec körül van, amit még észrevenni is nehéz.

    Amúgy tudtad hogy a KMplayer-ből a K az a KDE-re utal? :D

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz PuMbA #482 üzenetére

    tökmindegy, ugyanaz létezik azon is. (légyszives ne kezd, hogy "de a 7 ezerszer jobb mint a vista mindenben meg hatalmas fejlődés", mert egyrészt nevetséges, másrészt unalmas, harmadrészt inkább olvassál róluk megbízható infot is, ne a hülye fórumos vérpistikék marhaságait)

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #483 üzenetére

    Aha akkor énis ezt a koreai izét próbáltam, nem a kde-st.

    "Ha lenyomom a Space-t, akkor nekem azonnal álljon meg, ne ugorjon semennyit, mert idegesítő."

    Ez nem igényesség, ez elmebetegség ;) mellesleg mint mondtam, nincs ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz PuMbA #496 üzenetére

    ez a logika... és mit gondolsz vistához nincs újabb? (egyébként ugyanaz kell mind2-höz). A lényeg az, hogy ugyanúgy ki lehet akasztani egy fos driverrel bootnál is, úgy hogy ott nincs konzolra váltás, csak restart és esetleg csökkentett mód.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #494 üzenetére

    Terminálból? Hát én különösebb utánanézés után 3 féle gui-t láttam hozzá, sőt még van saját mplayer készítők által készített is... csak winre az nincs, bár mintha nemrég már láttam volna arra is.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz madgie #502 üzenetére

    Ja hát ügyeskedéssel, egy régi verziót... ugyanis úgytudom már egy ideje cs4-nél tartunk, ez meg még 3mas. Mellesleg a 0 és a 31000 között is végtelenszeres a különbség ;)

    Amúgy a kormány nekik is fizet pár milliárdot az én adómból is, hogy "ócsó" legyen? Azt hittem csak az m$-el paktáltak le.

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Penge_4 #508 üzenetére

    "Ha szerinted a lényeget lopták, akkor azt a pár "lényegtelen" dolgot miért nem tudják beleírni a fejlesztők valamelyik natív Linuxos lejátszóba? Amiket már a múltkor mondtam, törlés közvetlenül rendszerből, kicsit fejlettebb OSD, meg ilyesmik."

    Mert kb senkit sem érdekel rajtad kívül?

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Új hozzászólás Aktív témák