Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    Egyik oldalról: kellemetlen lehet az az érzés ennek a két cégnek, hogy a sokáig reszelt világmegváltó ötleteiket -- amik persze nem triviálisak, és mások nem is használták már bejegyzésük előtt -- végül más öntötte olyan formába, amivel sikeressé váltak. Ha jobban meggondolom még nekik kéne tejelni, amiért a gugli emészthető formába öntötte :DDD

    Másrészt: a ms-nak ezek szerint nem sikerült megértenie azt, hogy nem a készülékgyártókat kellene kényszeríteni a platformja felfuttatására, hanem a potenciális vásárlókat. Vagy esetleg úgy kéne eljárnia, mint az office 365 netbraskai egyetemen történő bevezetésénél (ti. a ms fizetett az egyetemnek)

  • floatr

    veterán

    válasz attila9988 #2 üzenetére

    Ha csak a storage problémára gondolsz, már az is megoldható rég, hogy a tárhelyen lévő adatokat lemented backupba, aztán visszatolod egy másik felhőbe, vagy barkács házi szerverre, ha nagyon rettegsz.

    A fizetési anomáliát meg minden épkézláb versenyhatóság röhögve büntetné.

  • floatr

    veterán

    válasz Polllen #4 üzenetére

    Egyelőre a gyártók akkor is jól járnának vele, ha kétszer annyiba is kerülne, mint a wp7 :) Azonban az USPTO egyelőre futószalagon semmisíti meg az oracle előcitált szabadalmait. Lehet h a ms dolgaival is ez lenne a helyzet, ha meg merné őket nevezni, de az esetek többségében csak lebegteti, hogy majd talán egyszer egy per alkalmával kidobja a listát, de mindenkinek jobb ha előre fizet.

    (#5) FTeR ismerheted a véleményemet ezekről a szabadalmakról. Trollkodásra elég, amit elsőre írtam, talán érezhetően iróniával tettem. A nebraskai eset meg szintén nem a gugli "érdeme" -- versenyhelyzet heló, mi

    (#6) zörbi pár dolgot lehet tudni csak. Az egyik ami szinte biztos, az a FAT. Aztán van olyan, hogy a böngésző szövegmegjelenítése, mielőtt a háttérkép letöltődött volna, meg olyan, hogy dokumentum annotálása, annak tartalmi módosítása nélkül (v mi a rák), meg néhány homály procedúra a névjegykezelésben

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #10 üzenetére

    Jó kérdés.
    De van ám nekem is hasonló: ha ~10 (semmitmondó) szabadalom = 15$, és wp7 = 15$, akkor wp7 = ~ 10 (semmitmondó) szabadalom? :)

    (#12) erdoke ez az "útszéli" a szabadalmakra is éppúgy megállja a helyét. FYI, maga Gosling minősítette így ("goofiest patents") a problémásabb java-s kifogásokat. A szabadalmak leginkább az USA területére vonatkoznak, így ha meg is ítélik a dolgot, pl az EU-ba történő szállításokat ez nem befolyásolja, viszont a kínaiaknak is kellene akkor perkálni, ha az USA piacát céloznák... Nem gyártók kerülnek hátrányba így, hanem az USA piaca.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #17 üzenetére

    Amikor nemrég olvasgattam ezeket a szabadalmi üzletággal kapcsolatos élménybeszámolókat, engem konkrétan a hányinger kerülgetett. A felsőoktatásban minden tekintetben a nyíltságot helyezték előtérbe, és csak speciális esetekben minősítették preferálandónak a szabadalmi megoldásokat. A sun nagyjából ezek mentén működött egy darabaig, a szabadalmakat is tudtommal a saját védelmére szervezgette pl (java és office). Ami azonban most jellemző, az ultragusztustalan: a dokumentációs kényszer már nem csak a mérnöki alaptevékenység ellátására szolgál, hanem a szabadalmi üzletág átnyálazza mindegyiket, hogy minél több pontot fel lehessen használni szabadalmak gyártására. Ráadásul ahogy a szabadalmakat felhasználják, az több mint etikátlan kereskedelmi gyakorlat.

    Gondolom nem csak nekem gyanús az egyes cégeknél villogó évenkénti szabadalom termés. És a vicc az egészben, hogy a felülvizsgálatok során most sorra buknak el ezek a gyártott szabadalmak.

    Ha a guglit nézed, minimális a szabadalmi tevékenysége, és a norteles ügylet is arra volt egy gyenge próbálkozás, hogy egy védelmi vonala legyen már, de véletlenül a ms-apple tengely meglepően sokszoros áron rálicitált a guglira. A gugli is, akárcsak a FLOSS nagy képviselői nem a szabadalmakra építették az üzleti modelljüket, ezért nem is próbáltak ezzel nagyban foglalkozni. Kicsit merész feltételezés a részedről nagyvonalúan azt kijelenteni, hogy nyilván a gugli semmit sem csinál, hiszen jóformán alig használ szabadalmakat. Ugyanolyan léptékű a szoftveres tevékenységük mint bármelyik nagyobb szoftveres multinál, viszont ők inkább a kevésbé harcos utat preferálták -- eddig.

    Az meg megint csak egy érdekes dolog, hogy a ms mostanában árgus szemekkel kíséri a gugli minden lépését, és próbálja minden lépését paranoid módon megelőzni. Akár még olyan áron is, hogy sokszorosan felül licitálja egy akvizíciós kísérletkor. Most épp azt lebegtetik, hogy a gugli a RIM-et vásárolja majd meg, hát arra nagyon kíváncsi leszek, hogy mikor ugrik a csalira a ms... lehet h ez lett a gugli új taktikája, hogy tönkrevásároltatja a konkurenciát, míg végül mindenki oda lyukad ki, hogy mindenképpen csak az ő szolgáltatásaira (reklámjaira) kell h építsen.

  • floatr

    veterán

    válasz FTeR #26 üzenetére

    Ezt támogassad már meg valami konkrétummal, mert lassan egy éve ez a "szigor" megy, de a htc pl még mindig saját felületet és navigációt használ, és a samu is lassan külsős fejlesztőként dolgoztatja a custom romokat gyártó "hekkereket".

  • floatr

    veterán

    válasz osztraksajt #30 üzenetére

    Ráadásul a telefonok nagy részén így is ott figyel a j2me runtime, amit a telefon gyártója licenc tulajdonában csomagol. Magyarán az oracle így is kap zsét egy gyakorlatban használhatatlan eszközért, ami lassan már csak feleslegesen foglalja a telefonok kapacitását.

    Az oracle-re (sun-ra) ráférne egy nagy pofon, amiért egy ekkora technológiai ziccert hagytak pocsékba menni, miközben a hasonló technológiával operáló konkurencia elhúzott mellettük.

    Az meg megint egy érdekes dolog, hogy az eddig rendkívül népszerű, és az ipart meghatározó C++ nincsen körbebástyázva AT&T szabadalmakkal, nem kell a használatáért sem fizetni senkinek, senkit nem gátoltak a további innovációkban, így a ms és az apple is kiskirályságot tudott építeni általa. Szánalom és szégyen ez az egész. Sokan pedzegetik mostanában h a SCOTUS alaposan átalakítja ezt az egész szabadalmi rendszert.

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #34 üzenetére

    "a HTC és több kisebb cég" egyrészt nem engedhet meg magának egy gyakorlatban sokszor évekig húzódó pert, aminek másrészt a végeredménye minimum az lesz, hogy a ms-al elveszíti a partneri viszonyt. Ez többek közt a kétesélyes wp7 miatt lehet problémás, de a samu win oem is egyben, nekik érdekük jól kijönni a ms-tal. Jó kérdés, hogy egyébként miért éri meg az ördöggel cimbizni :) de úgy néz ki, hogy sokan nem akarják a ms marhasága miatt összerúgni velük a port, ha nem muszáj.

    Lényegében meg senkinek sem azon problémázik, hogy ha netán van valami gyíkja ezeknek, akkor ne kapjanak pár dollárt a nyomorék háttérképbetöltésükért, meg a többi high-tech "innovációért", hanem azzal, ahogy ezt az egészet felvezeti (konkrétumok nélkül fenyegetve -- majd a bíróságon megnevezi), és amekkora összeget akar behajtani. Szórakoztató módon, amikor az i4i vagy az eolas épp a ms-nak esett neki, vagy hasonlók az apple-nek, akkor "sajnos szabadalmi trollkodás történt", ellenben a mostani cécó az arról szól, hogy "megvédi a milliárdos fejlesztéseit" (a jó öreg Horacio Gutiérrez szavai visszhangzanak)

    "Google hozzáadott újdonság értéke a nullához erősen konvergál, de (a szemellenzősökön kivételvel) ezt eddig is tudtuk" -- ha ennyire semmi, amit csinált, akkor miért azt veszik napi félmilliós nagyságrendben? Miért nem a ms csúcsra járatott innovációs gépezetét? Miért volt szar úgy ahogy volt a j2me, és miért jó a dalvik? És te beszélsz bakker szemellenzősségről...?

    (#46) tomtyi asztali esetében pl kerberos... oh wait :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz #40553216 #49 üzenetére

    Sztem Bonnie Large-ra gondolt :)

    (#48) ntomka miért? És az, hogy a gugli érdemben semmit nem csinál...? :)

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #52 üzenetére

    Mond te miről beszélsz úgy egyébként? Tiszta előtted az, hogy milyen "szabadalmakról" és "innovációkról" van szó? Jártál már a guglinál, vagy egyáltalán beleástad magad a gugli szoftveres megoldásaiba/porfóliójába? Elolvastad azt a kommentet, amit a szabadalmi üzletágakról írtam?

    Mert eléggé olyan érzésem van, hogy inkább csak vagdalkozol a semmibe. Nem mintha érdekelne, hogy éppen milyen problémákkal ébredtél reggel, de azt hittem valamit elkezdtünk megvitatni, ehhez képest ilyen felállással te szemellenzősözöl, miközben láthatóan fogalmad sincsen az egyes cégek tényleges r&d és kapcsolódó szabadalmi tevékenységéről, és abból vonsz le világrengető konzekvenciákat, hogy kinek mekkora szabadalmi portfóliója van, vagy épp Gutiérrez mit böfögött fel egy langyos délután, miután azt álmodta, hogy technológiai szakember.

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #59 üzenetére

    Ha nem tudod, hogy miről beszélsz, akkor mi alapján véled "nulla hozzáadott értéknek", "összeollózott" terméknek, stb a gugli munkáját? Ugyanolyan csőlátású vagy, mint a legtöbb elvakult ms-bashing bárakármilyen fan, akiket annyira nagyon le szoktál szólni.

    Az meg, hogy mi van egy a tárgyaláson is ismeretlen szabadalmi csomag mögött valójában, még eddig csak 1-2 alkalommal derült ki, részlegesen, de a tárgyalások/megegyezések szempontjából a mögöttes tartalom majdhogynem lényegtelen. A megegyezések eddig gyakorlatilag azért jöttek létre, mert eddig senki nem vette fel a kesztyűt -- ezt a gyakorlatot kifogásolja a B&N is többek közt.

    Az meg csak a te fejedben létezik, hogy sok szabadalom = milliárdos csúcstechnológiás fejlesztés (háttérkép betöltés előtti szövegmegjelenítés), nincs szabadalom = nincs fejlesztés. Ennyire azért ne hatolj csontig az ámerikai szoftveres szabadalmi rendszerbe, amire minden szakmabeli (mármint nem jogász) lenézően legyint.

    (#60) tomtyi az egészben az a vicc, hogy az ámerikai jogi rendszerben felépített általa sztárolt marhaság szerint sem minősíthető egyelőre még senki, mivel afaik egy ilyen ítélet született a guglival szemben, de tán még a partnereivel szemben sem. Ellenben a ms és az apple már bőven kapott, persze ők nem másolnak ;]

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #63 üzenetére

    :) nice
    Egyelőre te mondasz ítéletet cég(ek) fölött nulla információval, és próbálod osztani a észt. Ez mondjuk nem baj, csak röhejes. Te próbálod megszakérteni, hogy mekkora súlyú szabadalmakról van szó, miközben eddig egyet sem sikerült még felemlegetned. Te beszélsz arról, hogy az egyik oldalon ott az őstapasztalat, és a tudás kánaánja, amit az ősrobbanás óta szorgos kezek/agyak munkája halmozott emberfeletti rakásba, miközben több bírósági ítélet szól ellenük már csak a grafikus interfész alkalmazásával kapcsolatban is, a másik oldal goofiest szabadalmai meg sorra esnek el. Hát öröm volt veled vitatkozni... vagy micsinálni :R

    Az meg már a no comment kategória, hogy nincsen szabadalom = nincsen fizetés

  • floatr

    veterán

    válasz erdoke #67 üzenetére

    Bár már elhangzott, de egyelőre a ms-nak van arról papírja, hogy neki lopikálós az üzleti modellje ;)

    Amúgy FYI C++. AT&T innoválta, mindenki eszetlen módon profitál belőle -- iiigeen, a kedves picipuha is :) -- és mégis védelem alatt ál, pedig senkinek nem kell perkálni a használatáért. Ezt a csodát ISO szabványnak hívják.

  • floatr

    veterán

    válasz hunbi #71 üzenetére

    Nem monopóliumot építenek ezzel, hanem beássák magukat a technológiai lövészárkokba, és aki újonc arra jár, azt lesarcolják. Ezzel a szabadalmi rendszerrel olyan védvárakat építenek, amivel bebetonozzák a piaci pozíciójukat, és tőlük akár meg is állhat az élet a fejlesztések terén, újdonságokat már senki más ne akarjon csinálni, mert abból is ők járnának jól -- na ez itt a nagyobbik gond, és emiatt nem létezik érdemi verseny. Mert mihelyst jön valaki egy új fejlesztéssel, rárobbannak a naaaagy szabadalmi portfólió-gyártók, és ízekre szedik, míg végül valamelyik felvásárolja a maradékot, aztán megy majd a szöveg, hogy húú de nagyot innováltak megint.

    A jelenlegi felülvizsgálat során meg nem azért semmisítik meg a szabadalmakat, mert olyan sok ráérő szakértő bebizonyítja, hogy túl általános, hanem mert megtalálták azokat a szoftvereket, ahol a sajnálatosan bejegyzett high-tech ötlet már rég létezett, és véletlenül nem saját innováció volt, hanem el-innováció. Az oracle-nek most leginkább az fáj, hogy nem lehet az övék úgy általában az a szabadalom, hogy "interpreter" vagy "virtuális gép", mert már azok az ötletek is léteztek, amikor Gosling "összeollózta" az objective C és emulátor ötletekből a java-t, amit aztán ellopott tőlük a ms ;]

Új hozzászólás Aktív témák