Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz hallador #97 üzenetére

    1999 és 2007 között ők csinálták a legjobb minőségű telefonokat, a legjobb üzleti telefonokat, nekik volt a legjobb szoftverük. Az s40-esekhez meg járt 40 EA játék, ami s*ggéből húzza ki a reklámokkal teleszemetelt angry birdsöt meg fruit ninját... Arról nem beszélve, hogy 30 ezerért a legolcsóbb qwertys mobilok voltak. Amúgy meg lehet android árban adták, de picit használhatóbbak is voltak, mint a zte arizona, a move by tmobile és a hasonló rettenetek, a minőségről nem is beszélve, lehet egy samsung mini felvette sebességben a versenyt, de szét is estek.

    És légyszíves nézd már wpnél, amit a Nokia 90-rét ad, azt a htc 130-ért...

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Fabianus

    tag

    válasz hallador #100 üzenetére

    A Nokia tehát azért volt 14 éven át piacvezető, mert annyira gyönge készülékeket készített,és még drágán is adta? Ezt idáig nem tudtam. :)
    Félre ne érts, annak idején én is Ericsson párti voltam. Bátyám T65-e a mai napig működik, nekem, meg a 2618-as volt életem leggyengébb minőségű telefonja, pedig mindkettő egy gyártó kb egy időszak. Egy-egy készülékből azért kár messzemenő következtetéseket levonni.
    Az Ericssont is nagyon sajnálom, hogy már nincs a piacon, pedig annak idején még Sony nélkül ő volt a másik nagy rivális, de ugyanigy nem szeretném, ha a Nokia eltünne.
    A piacnak nagyon nagy a tehetetlensége, sok év megnyerni a piacot, és több év mire elveszíti egy erős beágyazódottságú márka, de nem lesz valaki másfél évtizedig piavezető érdemtelenül, függetlenül bárki egyéni preferenciáitól és tapasztalataitól.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz hallador #102 üzenetére

    az csak nem a nokia sara, hogy itthon semmit nem keres az emberek jelentős része, hogy az árat az állam szépen megvámolja és meg is vámolta, hogy a szolgáltatók nem ritkán nevetséges árképzést alkalmaznak...

    ha itthon a fizetésekhez igazítanák az árakat kb minden szomszédunk nálunk vásárolná a készülékét ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz hallador #104 üzenetére

    nem érted a lényeget. akkor adja egy gyártó valamilyen termékét olcsóbban, ha az a piac elég nagy ahhoz, hogy értékes legyen. kicsiny országunk ilyen szempontból a mérési hibahatár környékét súrolja...

    mert amit most mondanál, az az, hogy a gonosz nokia túlárazta a készülékét direkt nekünk. holott ennek semmi értelme nem lenne, itt nem tudnak annyi telefont eladni hogy érdekelje őket némi extra lóvé, másért meg minek? van egy ár aztán ennyi. erre jön a tréfa, a szolgáltatók kapzsisága, vagy a boltok árrése. ezen túl sokat nem lehet játszani...

    20 éve is volt egy ár, ha nem tudod venni megveszed, ha nem nem. ha a régióban van egy ország amiben kevés lóvét keresnek, hát ez van. milliós tételben veszi fel más piac azt amit ide nem tud eladni... vagyis tudott...

    kétlem hogy egy gyártónál is valaha a világon leültek volna, és a meeting témája azt lett volna, hogy ok akkor azoknak ott a balkánon adjuk már extradrágán a készülékeket...

    hogy globálisan, a tudásukhoz mérten mit kértek érte az megint más kérdés. de hogy fizetésképtelen vásárlókra így "odafigyeljenek"... az azért meredek lenne

  • #56573440

    törölt tag

    válasz hallador #106 üzenetére

    "Csak egy példa. Az egyik szolgáltató 1999-ben 7000 ezer Ft-ért vette az 5110-est, majd tovább adta 39 900 Ft-ért. Ugyanakkor ebben az időben egy R320-at 13 000 Ft-ért vették, és 32 000 Ft-ért adta tovább ugyanazokkal a kondíciókkal.
    Miért? Mert ezt éppen így gondolta a nagyker, szolgáltató, és éppen az aktuális Nokia Magyarország ezt megengedte..."

    erről van valami vagy hallottad?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz hallador #108 üzenetére

    nah akkor matekozzunk. 700k kicsengetve nokiának. bejön a vevő, kifizeti a készülékárat, két éves rablánc szignó. itt a szolgáltató bukóban van 660100 huffal. ki kéne ezt termelni, és a szolgáltatásokat is le kéne valahogy verni rajta, nomeg valamicske hasznot.

    ez azt jelenti hogy a szolgáltató ha beszed 27504 forintot havonta, akkor 2 év alatt megvan a készülékár, de a szolgáltatásokat ingyen biztosította, és haszna nulla, csak eladott egy mocskos drága készüléket.

    na most ennek a fényében 99-ben két évig 30k-t beszedve se lennének a pénzüknél, ami nem a szolgáltatók stílusa...

    egy nullát ha levennénk belőle akkor is furcsa lenne, de ennyiért kizárt hogy bárki bármit eladhatott volna szolgáltatónak. hozzátenném ennek a feléért se venne a szolgáltató telefont ma. 350k-t egyszerűen 20k-s csommal is úgy hozhatnának be, hogy 180k jutna két évre a szolgáltatásra, a haszonra. az havi 7500 huf, és egy 20k-s csomagban már legyen tonna net, egy csomó hívás, sms. roppant karcsú konstrukció lenne bárkinek...

    kérdezd meg a testvéredet, de vagy totálisan kretén szolgáltatónál dolgozott aki bukóban árult, vagy a dobozokban volt 650k kp-ban. másképp ez irreális.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz hallador #110 üzenetére

    na akkor már más a helyzet.

    a netet meg a többit azért írtam mert most se lehetne, pedig ezek csábítóbbak mint a puszta telefonálás.

    innentől viszont nem értem a gondod és hogy hogy húzott le bárkit is a nokia. ő azt mondta hogy kell telefon 7k-ért? a szolgáltató rábólintott és eladta annyiért amennyiért megvették tőle. nah ehhez a nokiának semmi köze nincs, ahogy ahhoz se (ha dolgoztál nagykerben tudhatod) hogy az msi lapok pl mennyiért mennek kisker bruttóban, hacsak nem valami spéci fixáras promós cuccról van szó, amit annyiért kell adjanak.

    a szolgáltató árrése az a szolgáltató árrése. abból a nokia egy fillért nem lát. az hogy hagyta a hazai képviselet, hát bumm. semmit nem írt alá a szolgáltató hogy ennyiért meg annyiért árulja majd, ha nem tetszik annyit csinálhat hogy kijelenti, neki nem szállít ha lejárt a szerződés ha továbbra is lerabolja a népet. egy két döntéshozónak stílszerűen kiszállított nokiás dobozzal a gond orvosolható.

    egyébként meg nézz meg pl egy t listát, de lehet bármelyik, én onnan szemezgetek. young 32k, s2 mini 34, fame 45.... mindez két év rablánccal. ha csak dominő kell akkor ugyanezek az árak 32k, 34k és és 42k-ra módosulnak. a fame 3k-val olcsóbb... nem beszélve arról, hogy ezeket akkor venném a gyerekemnek ha minden tárgyból megbukna, bár lehet hogy engem vágnának sittre érte, annyira silány vackok (voltak amikor kijöttek, és azóta mennyi idő is telt el?)

    a tanulság: ezeket is olcsóbban veszi a t mint a listaár amit látok kint, tehát a samsung lehúzza a magyarokat :K

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz hallador #112 üzenetére

    "Ugyanakkor a Nokiákat gyári garival ritkán tudtad megvenni régebben, sokszor többe lerült jóval a Nokia szaküzletben, mint a szolgáltatónál."

    a szaküzlet nem árulhatja olcsóbban mint a szolgáltató... ha megtenné senki nem menne rabláncra viccelsz?

    hogy mi van túlárazva és mi nem azt a piac dönti el. minden amit vehetsz túl van árazva, mert a gyártó is hasznot termel, a szállító cég is hasznot termel, az államok is hasznot termelnek, a nagyker is hasznot termel, a szolgáltató is. van aki pofátlanabbul, és a nokia pont egy olyan név volt, amit megvettek ilyen áron is akkor. mert nokia. ennyit ért mert ennyiért vették meg. hogy valójában 1000 forint volt a valós gyártási költség az már senkit nem hat meg.

    továbbra is tartom, minden annyit ér amennyit fizetnek érte, és én szavazok a pénzemmel. pl nem értettem most egyet a t droidos palettájával, 50k körül nekem nem kínált semmi használhatót. így szépen vettem egy 620-as lumit. majd két év múlva újratárgyaljuk a helyzetet, addig hátha ráébrednek hogy ez így nem frankó.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz hallador #114 üzenetére

    a nokia akkor is itt lenne ha olcsóbban adta volna a telefonjait. nem azért van itt mert drága volt, hanem mert masszívan átlépték technológiában, és utána csak kapkodott. most a lumiával stabilizálódni látszik az irány, aztán kitalálják mi merre hányóra.

  • Glenda

    addikt

    válasz hallador #114 üzenetére

    Ez nem igaz. A piac stabilizálja magát, mint minden a világon, ez is egyensúlyra törekszik. Ha a -- teszem azt -- a Vertu nem tudja olyan drágán eladni a telefonjait, akkor árat csökkentenek.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • GeryFlash

    veterán

    válasz hallador #118 üzenetére

    Az androiddal kséett el, nem az árazással Istenem, 2007-ig jól ment a nokiának, ha túl lett volna árazva akkor nem ment volna nekik jól :U

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák