Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #93448704

    törölt tag

    válasz gabor7th #7 üzenetére

    Aztmondják az MS-nél, hogyan szerezzünk még pénzt?... Megvan keverjük össze az Office felületét és akkor el adhatunk egy csomó könyvet, amiből kiderül hova lettek a gombok :-) Annyi könyv a világon nincs ami az erre fordított fejlesztői költségeket megközelítené. Ennél azért ez egyel összetettebb kérdés. Az MS-nek nem lehet célja a top productivity alkalmazásait használhatatlanná tenni.

  • #93448704

    törölt tag

    válasz gabor7th #13 üzenetére

    Úgy látom itt valami inverz marketing megy az MI-vel kapcsolatban. Az MI ugyanolyan fejlesztés mint minden más, lehet jó is meg rossz is, attól függ hogyan nyúlnak hozzá. Miből gondolod, hogy rossz lesz? Párezer ember munkáját így látatlanba leírni az egy kicsit erős. Nyilván meg van rá az okuk amiért így 13 év után hozzányúlnak a felülethez, mint ahogy 2007-ben is okuk volt a ribbon bevezetésére, nem unaloműzésből csináltak, csak kicsit utána kell menni és kiderülhet, hogy mindez értelmes okok miatt van.

  • #93448704

    törölt tag

    válasz gabor7th #18 üzenetére

    Fontos különbséget tenni az MI (bármit is jelentsen) éles katonai, és önvezető járművekben való alkalmazásáról és egy productivity appban való alkalmazásáról. Itt szerintem pont, hogy van helye az ilyeneket próbálgatni és fejleszteni, sőt ezek a lépések kihagyhatatlanok, akkor is ha zsákutca, de meg kell járniuk azt az utat, hogy mit tudnak kihozni ezzel a Office-ból.

    Éles helyzetben igazat adnék neked.

    Az officenál ebben a vonatkozásban én annyira gondolok, hogy megpróbálják hatékonyabban megoldani a végtelen számú funkció megjelenítését mobiltól desktopig egy univerzális algoritmussal és adott esetben, hogy a végtelen funkció használatához jobb segítséget kapjon a user. Ez egy jó és izgalmas fejlesztés, rengeteg lehetőséggel, szerintem fejlesztőként összeteheti a kezét, aki ebben részt vesz. A Ribbon is elég menő fejlesztés volt akkoriban: pl.: eyetrackinggel mértek, hogy egy feladatot hogyan old meg valaki a 2003-as office-ban , meg a Ribbonnal... Ez ugye 2003-2007 kb 15 éve.

    Én drukkolok nekik, próbálják ki az elképzeléseiket, és csináljanak egy modernebb, sokkal könnyebben kezelhető office-t, legrosszabb esetben nem sikerül. Ennél nagyon bajunk már ne legyen ebben az évezredben!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák