Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz #40553216 #183 üzenetére

    „Nem biztos, hogy követlek, de ha most a real-time kollaborációról beszélsz, akkor kíváncsi volnék, hogy melyik ez a szoftver, amiben már évekkel előtte volt ilyen.”
    Abiword?

    Tök jó. Lehet intraneten is hosztolni? Spreadsheethez is van? Integrálható projektmenedzsment rendszerrel?

    Azt mondod, hogy a szabvány alapján akkor bárki tud majd ilyen konvertert csinálni? Mert ha az MS-nek szüksége van rá, hisz’ az utólagos belenyúlkálások miatt láthatóan van, akkor másnak is lesz. Nem?
    Azt mondom, hogy nem ez lenne az első példa, hogy szabvány különböző verzióiban érdemi változás van. Az ODF 1.2-ben is vannak új dolgok, amik az 1.0-ban még nem voltak benne, pl. digitális aláírás. Tehát ha van egy szoftvered ami az 1.0-s szabványt implementálja, az habár kompatibilis az 1.2-vel (tegyük fel hogy nem történt breaking change), de attól még frissítened kell a szoftvert, hogy az új funkciók is kihasználhatók legyenek.

    #184
    Te most azt írogatod egyfolytában, hogy a több mint hétezer soros szabványleírásból mutassam azt a sort, ami miatt nem lehet implementálni normálisan a formátumot.
    Veled ellentétben a linkelt cikkek kapcsán én már többször is megjelöltem a szabvány megfelelő részét egy-egy állítás kapcsán és megmutattam, hogy az adott rész nem teszi lehetetlenné a szabvány implementálását. Minden bizonnyal tudsz legalább egyet mutatni a sok implementálhatatlan rész közül, mert állítólag hemzseg az ilyenektől a szabvány.
    Nem neked kell megpróbálni implementálni, nem neked kell sorról sorra végignézni a szabványt, mindössze egy állítást kell találnod - a google a barátod - ami pontosan megnevezi azt a szakaszt a szabványban, ami normatív és nem implementálható. Ilyen állításod szerint minden bizonnyal létezik, mivel legalább egy embernek meg kellett próbálnia implementálni azt a konkrét szakaszt, ami elengedhetetlen a szabványos implementációhoz és nem sikerült neki.
    Ha meg továbbra is azon a színvonalon akarsz vitatkozni, mint amikor a multi benyögi, hogy ilyen meg olyan szabadalmát megsértették a témában de azt már nem mondja meg, hogy pontosan melyiket, akkor inkább ne is válaszolj.

Új hozzászólás Aktív témák