Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Cathfaern #80 üzenetére

    Ja igen, még akartam írni, amit te jól leírtál, hogy abszolút 0-ra, vagyis zéróra nem fogjuk tudni (még akarva sem, bár ilyen szerintem nincs) kiirtani az élővilágot, még akkor sem, ha különféle fajok eltűnésével elindul egy durva láncreakció.

    Maximum átmenetileg válna külsőleg élettelenné a Föld, aztán egy idő után úgyis (szükségszerűen) újból elkezdődne valami fejlődés.

    A nagy igazság pedig valóban amit még kifelejtettem, hogy mindezeket figyelembe véve is max. saját magunk számára tehetjük (tesszük) lakhatatlanná a bolygót. Ebbe beletartozik az emberiséget esetlegesen kipusztító, esetlegesen feltalált mesterséges intelligencia is :) Bár egy gyilkos AI megjelenése szerintem inkább csak sci-fi drámákba illik bele. Vagy pedig nem nagyobb a valószínűsége, mint annak, hogy az AI megpróbálja erőszak nélkül megoldani az adott globális problémát :)

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Cathfaern #96 üzenetére

    Nos, ez így van, zéró információ hiányában azonban a "nem kizárt" is több, mint a semmi :D

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Vesporigo

    aktív tag

    válasz Cathfaern #96 üzenetére

    Ezt nagyon szépen megfogalmaztad és egyetértek veled! :R

    Valahol olvastam, hogy a földi élet kialakulásának is kb annyi esélye volt, mintha egy forgószél felkapott volna egy komplett roncstelepet (szemétdombot?) és pont úgy dobta volna le, hogy egy működő Boeing 737-es legyen belőle. :)

    A másik érdekes dolog, hogy többnyire csak arra gondolunk, hogy hozzánk hasonló, szén alapú élet létezhet. Holott simán létezhet más életforma is, amiről nem is gondolnánk, hogy valóban lehetséges. Persze természetes, hogy magunkból indulunk ki, de ne vessük el a lehetőségét, hogy az első idegen életforma teljesen más lesz, mint mi. Emberek vagyunk, mindenre vannak szabályaink, törvényeink és elvárjuk, hogy az univerzum ezek alapján működjön. Viszont történelmünk során már megtanultuk, hogy a kőbe vésett szabályokat is idővel át kell értékelnünk, újra kell gondolnunk. Mert ha elavulttá válnak, nem a világot kell megváltoztatnunk, hanem a hozzáállásunkat.

    Dobálózunk vele, hogy eddig nem találtunk más életformát, pedig lehet, hogy végig ott voltak a szemünk előtt. Csak mi "valami emberit, valami földit" keresünk.

    Volt pár éve egy két részes dokumentumfilm egy kitalált bolygóról, amin a miénkhez egyáltalán nem hasonlító életformák éltek és tudósok meséltek róluk, hogyan élnek. Ahhoz képest, hogy fikció volt, eléggé jól bemutatták őket. (Azt hiszem, 2 részes film volt, az egyik rész talán az Aurora címet viselte.)

Új hozzászólás Aktív témák