Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz t72killer #77 üzenetére

    A Földnek nincs "problémája". A Föld egy különféle szilárd, kőzetekből és egyéb anyagokból álló égitest. Nincsenek érzései, vagy más lelki gondjai. A rajta lévő élővilág eléggé valószínű, hogy szükségszerűen alakult ki. A Világegyetemben a nagy számok törvénye alapján biztos, hogy létezik hasonló bolygó, tekintve, hogy a ~százmilliárdnyi galaxisban további újabb ~százmilliárd csillag lakozik galaxisonként.

    Ha lesz valaha mestergséges intelligencia (a ma annak nevezett AI nem az), akkor valószínűleg úgy fog cselekedni, ahogy be lesz programozva. Vagy nem. De akkor az elég epic fail AI lesz, ami egy intelligens életformát bármilyen okból ki akarna irtani, pláne a fentiek figyelembevételével.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz UnA #82 üzenetére

    Szinte mindent le lehet vezetni matematikával.

    Az élővilággal kapcsolatban: az élővilág azért is alakulhatott ki, mert a körülmények optimálisak voltak, nem azért mert a körülmények alakultak az élővilághoz.

    "még óvatos becslést se mernék adni."

    Lehet te nem, de a mai napig mennek a találgatások, teóriák mi hogyan történhetett, persze 100%-ra nyilván sosem fogjuk tudni megállapítani. Azonban eléggé valószínűtlen, hogy ha itt kialakult az élet, akkor máshol nem alakulhatott ki. Nekem a következőképp logikus:
    1. ha szükségszerűen alakult ki, akkor a ~ százmilliárdszor százmilliárd bolygó valamelyikén muszáj lennie még valami életnek a Földön kívül, ahol a körülmények adottak (és/vagy voltak).

    2. ha Földön kívülről származik a földi élet (pl. aszteroidán ideutazott mikroorganizmusok) akkor az is elindult valahonnan, és/vagy nem feltétlenül ez az egyetlen lokáció, ahol célba ért.

    A nagy számok törvénye pedig valóban létezik, és ide pont illik.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Cathfaern #80 üzenetére

    Ja igen, még akartam írni, amit te jól leírtál, hogy abszolút 0-ra, vagyis zéróra nem fogjuk tudni (még akarva sem, bár ilyen szerintem nincs) kiirtani az élővilágot, még akkor sem, ha különféle fajok eltűnésével elindul egy durva láncreakció.

    Maximum átmenetileg válna külsőleg élettelenné a Föld, aztán egy idő után úgyis (szükségszerűen) újból elkezdődne valami fejlődés.

    A nagy igazság pedig valóban amit még kifelejtettem, hogy mindezeket figyelembe véve is max. saját magunk számára tehetjük (tesszük) lakhatatlanná a bolygót. Ebbe beletartozik az emberiséget esetlegesen kipusztító, esetlegesen feltalált mesterséges intelligencia is :) Bár egy gyilkos AI megjelenése szerintem inkább csak sci-fi drámákba illik bele. Vagy pedig nem nagyobb a valószínűsége, mint annak, hogy az AI megpróbálja erőszak nélkül megoldani az adott globális problémát :)

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz UnA #90 üzenetére

    Egyáltalán nem hangzik tudományosan, ez csak egy logikus következtetés. Nem jelenteném ki, innen a Földről, hogy a Világegyetem be nem látható "zugaiban" lévő galaxisoknak egyikében sincs biztosan élet... Pláne úgy, hogy néhány szerencsés emberen kívül még csak az űrig sem juthatunk fel.

    Másrészt, én nem hiszek a földönkívüli életben, hanem bízom benne, hogy van. :)

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Cathfaern #96 üzenetére

    Nos, ez így van, zéró információ hiányában azonban a "nem kizárt" is több, mint a semmi :D

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák