Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz skorBooT #32 üzenetére

    létezik a részegségnek egy olyan kóros változata ahol pl nálunk korlátlanul enyhíthető a büntetés.

    Most csak erre reagálnék. Pont ez az, amitől nagyon falra tudok mászni és nagyon csúnyákat mondok/gondolok az ezt kitaláló de tovább nem gondoló "jogászokról". Mert ok, legyen bizonyos esetekben akár korlátlanul is enyhíthető a büntetés, de ezzel párhuzamosan az enyhítés mértékével egyezően (vagy jobban!) növekedjen a kényszergyógykezelés/rendszeres orvosi felügyelet időtartama. Az el tudom fogadni, hogy beteg embert a tettei miatt ne büntessenek, de a társadalomnak azt hiszem jogos elvárása, hogy valami módon mégis védekezhessen ezen emberek ellen, hiszen pont a betegsége miatt ismételheti a bűnét.

    Amúgy nem pont a ne töltsük meg a börtönöket fölöslegesen amúgy jóravaló, csak egyszer kissé (!) megtévedt emberekkel gondolat jegyében alakultak ki az olyan jogintézmények, mint felfüggesztett dutyi, háziőrizet és társai?

  • luciferc

    őstag

    válasz dabadab #36 üzenetére

    nos, nem kívánom magamra venni, mert egyrészt a konkrét példa kapcsán ugyan, de általános véleményemet fogalmaztam meg, másrészt én az alkohol hatása alatt elkövetett cselekményekről úgy gondolom, hogy az elfogyasztott mennyiségtől függetlenül súlyosbító körülménynek kell lennie (tehát ebben az esetben semmilyen enyhítést nem tudok elfogadni). Ha valaki iszik, akkor vállalja annak következményeit, akármik is azok. Ha patológiás részegségben szenved, akkor sincs kibúvó, még ha nem is tudott erről a betegségéről. Nem kell inni és nincs ilyen gond. Ha meg iszik, akkor vállalja a következményeket.

Új hozzászólás Aktív témák