Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz qwertly #21 üzenetére

    A nyílt és az ingyenes nem féltétlen ugyan az..
    A nyílt előnye leginkább az, hogy a jövőben lehetséges szükség esetén is írni hozzá programot vagy konvertert ha az eredeti már esetleg nem létezne (valamilyen oknál fogva), míg egy zárt formátumnál ha a program megszűnik létezni a formátumot se tudod esetleg gond nélkül megváltoztatni csak nagyon sok munkával ha a dokumentumok esetleg fontosak... ez a baj az MSOfficeokkal, mert a .doc és társai hivatalosan nem nyitottak, így a kompatibilitás max visszafejtéssel hozható létre, de még a .docx -nél is vannak gondok, mert ezen elvileg nyílt szabványban is van utalás, hogy "olyan módszerrel, mind a word 2003ban és hasonlók", ami abszurdum, hisz annak a formátuma nem nyílt.. így mondhatni a docx is csak papíron nyílt de a valóságban nem egyszerű eset...

    Egyébként hosszú távon jobban megérheti váltani az állami részről is, ugyanis minél tovább használ valaki "drágább" szoftvert és lesz egyre több "függő" állománya, annál többe kerül később átállni (és egyre inkább függni fog és csak fizetni és fizetni és fizetni) ...
    Nem is beszélve, hogy szerintem nem a legjobb az MSoffice.. sok hülyeséget csinál.. (főleg ha azt nézzük, hogy sokszor még önmagával se kompatibilis a sok MSOffice verzió)
    Oo.o nak is megvan a maga hülyesége, de szerintem kevesebb, bár lehet ezt csak az okozza, hogy én már 9éve! Oo.o-t használok saját részre, mára már az ismerőseim jelentős része is átállt, és nem azért mert kényszerítettem őket :) ... (verzióváltozásból eredő hibát máig se tapasztaltam, pedig van pár régi még a kezdetekben szerkesztett fájlom, de a legújabbal is gond nélkül megy, és úgy jelenik meg ahogy azt anno megformáztam)

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák