Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pixa

    aktív tag

    válasz franc0 #30 üzenetére

    Pl. nyugdíjas kőműves, bányász, lakatos, stb. marhára nem érdekelt ilyen téren. Ha Őket vesszük statisztikailag akkor bizony eléggé úgy fest a dolog, hogy kevesen internetezünk.
    Viszont, ha a 10 éves kortól nézzük legalább 50 évesig bezárólag akkor erősen más lesz a helyzet.

    Statisztikára ezért nem szabad adni! Mert az egy dolog, hogy szubjektív, de egyben egy nagy baromság is!

    "...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

  • Pixa

    aktív tag

    válasz franc0 #32 üzenetére

    Relatív!

    Pár napja "kisebb" balhé volt a Jahn Ferenc kórházba. A honlapon (a mai napon is) 860 ft a tüdőszűrő. Odamentem, közölték, hogy 1.700 ft! Mondom jó, ezt nem hagyom annyiban. Aztán még engem cseszett le a kórház ügyvédje, hogy nekem kell az alkotmány szerint naprakésznek lennem, mivel a jogszabály nem tudása nem mentesít! :U Marha életszerű, hogy a lakosság majd ilyeneket fog lesni, hogy március 1-én változott a jogszabály és az kimondja, hogy új árak vannak! Hihető... :U
    Mondtam az ügyvédnek, hogy a honlapon ez nincs feltüntetve (válasz: ez csak belső hiba), valamint a tüdőszűrőnél sincs kitéve! Utóbbira már csak ugyanazt mondta el, hogy nekem kell naprakésznek lennem! :U

    Hiába netezek. Egyszerűen még így is úgymond karcsú az internet egy embernek. Akikkel a statisztikát készítették azon személy szerintem örülnek, ha géppel rendelkeznek.
    Nagyapám a maga 75 évével gépek terén maximum a flex-el barátkozott össze. Nagyanyám aki 70 éves, Ő még lazán futtat programokat. Egyedül az internet nem érdekli.

    Ezen kívül vannak olyanok akik TV-znek csak, mondván onnan megkapnak minden információt. Amit nem, azt majd személyesen. S valahol igazuk is van!

    "...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz franc0 #32 üzenetére

    "Amin viszont mindig elszomorodom, hogy netezni/kommentelni nyilván a társadalom értelmesebbik x%-a szokott, mégis mindenhonnan az ostobaság és a szenny ömlik a magyar neten, méghozzá elképesztő arányban."

    A mondatod második felével rögtön meg is cáfoltad az első felét! :D Már csak az itt olvasható kommentek fele is cáfolja ezt sajnos.

    A mobilinternettel a legnagyobb gond, hogy nem országos a lefedettsége, így nem sokat ér. Pont azokon a sűrűn lakott helyeken elérhető, ahol egyébként is sok lehetőség van internetezni, sok a free wifi elérhetőség is. A 65 éves anyám is mobilnetet használ, mert ahol ő lakik még vezetékes telefon sincs, így csak mobilneten van lehetősége a barátnőivel, távol élő rokonaival skype-olni és facebookolni. De pl. csak a Vodafonnak van ott lefedettsége (2-4 Mbps.), ami ugyan a legjobb lefedettségű szolgáltató, de a legrosszabb ár/érték arányú (7500Ft./10GB) csomaggal rendelkezik.
    Félek ez a statisztika csak ürügy lesz arra, hogy a szolgáltatók visszavegyék a fejlesztésre szánt költségvetésüket, amit egyébként is megnyirbált a sok különadó, mondván nincs is igény a nagy lefedettségre és a szélessáv növelésére. Talán a digitális átállással felszabaduló frekvenciák majd megoldják ez a gondot...
    Ha meg megvalósul a teljes lefedettségű, és adatkorlátozás nélküli mobilnet szolgáltatás, ez a statisztika is másképpen fog kinézni.

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • JSaN

    addikt

    válasz franc0 #32 üzenetére

    "a nem netezéssel az ember kiírja magát a társadalomból." Ezzel jo nagy baromsagot mondtal. :U

    Netezni meg nem csak az ertelmisegi kivaltsaga, hanem mindenki netezik, es egyre tobb olyan is akinek nem kene. Utolso fel mondat miszerint mindenhol szeny van a neten az igaz.

    Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

  • tomazin

    veterán

    válasz franc0 #32 üzenetére

    De teljesen mindegy kik miatt vagy mi miatt, a nem netezéssel az ember kiírja magát a társadalomból.

    látom ahogy a tízezrek zombiként vonulnak végig az elhagyatott sivatagban, mert kiírták magukat a társadalomból és csak ez jutott nekik...

    mert miért is nem lesznek így a társadalom tagjai? mert nincs mailcímük? vagy nincsenek fent fácsén, meg 3fórumon, nem néznek jútúbot és a mémekkel sincsenek tisztában, sőt a híreket (már ha érdekli őket), akkor azt nem a nagyonjolinformallak.hu-ról szerzik be?

    Teljes élet? A nettől nem lesz sem szeretet, sem család, sem semmi az életedben. Léteznek olyan "egyszerű" emberek akiknek az értékrendjében nincs ott a net. És semmivel sem rosszabb nekik. Sőt

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz franc0 #66 üzenetére

    Mit nem értesz? Az hogy a 29-es körzetben only upc van?! És nem is van más, esetleg a dunaweb, ami egy fos. Munkahely upc, bár itt még most megy, otthon upc, hát vannak gondok. Céges telefon felejtős, mert nem kapnék mert nem vagyok olyan nagy beosztásban. Meg igen, sok kávézó van falun, ahol cask kocsmák vannak meg régi bútordarabok akik a piától nem látnak.
    Szóval miért is az én hibám?! Ja, a szomszédban is upc van... És azok a nővéremék. ;]
    Szóval én meg a stílust nem értem amit írtál.
    Ja és még annyi, hogy mire ideér a digi addig már a fold alatt leszek.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Új hozzászólás Aktív témák