Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pixa

    aktív tag

    válasz franc0 #32 üzenetére

    Relatív!

    Pár napja "kisebb" balhé volt a Jahn Ferenc kórházba. A honlapon (a mai napon is) 860 ft a tüdőszűrő. Odamentem, közölték, hogy 1.700 ft! Mondom jó, ezt nem hagyom annyiban. Aztán még engem cseszett le a kórház ügyvédje, hogy nekem kell az alkotmány szerint naprakésznek lennem, mivel a jogszabály nem tudása nem mentesít! :U Marha életszerű, hogy a lakosság majd ilyeneket fog lesni, hogy március 1-én változott a jogszabály és az kimondja, hogy új árak vannak! Hihető... :U
    Mondtam az ügyvédnek, hogy a honlapon ez nincs feltüntetve (válasz: ez csak belső hiba), valamint a tüdőszűrőnél sincs kitéve! Utóbbira már csak ugyanazt mondta el, hogy nekem kell naprakésznek lennem! :U

    Hiába netezek. Egyszerűen még így is úgymond karcsú az internet egy embernek. Akikkel a statisztikát készítették azon személy szerintem örülnek, ha géppel rendelkeznek.
    Nagyapám a maga 75 évével gépek terén maximum a flex-el barátkozott össze. Nagyanyám aki 70 éves, Ő még lazán futtat programokat. Egyedül az internet nem érdekli.

    Ezen kívül vannak olyanok akik TV-znek csak, mondván onnan megkapnak minden információt. Amit nem, azt majd személyesen. S valahol igazuk is van!

    "...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

  • Gadgetfan_

    senior tag

    válasz franc0 #32 üzenetére

    "Amin viszont mindig elszomorodom, hogy netezni/kommentelni nyilván a társadalom értelmesebbik x%-a szokott, mégis mindenhonnan az ostobaság és a szenny ömlik a magyar neten, méghozzá elképesztő arányban."

    A mondatod második felével rögtön meg is cáfoltad az első felét! :D Már csak az itt olvasható kommentek fele is cáfolja ezt sajnos.

    A mobilinternettel a legnagyobb gond, hogy nem országos a lefedettsége, így nem sokat ér. Pont azokon a sűrűn lakott helyeken elérhető, ahol egyébként is sok lehetőség van internetezni, sok a free wifi elérhetőség is. A 65 éves anyám is mobilnetet használ, mert ahol ő lakik még vezetékes telefon sincs, így csak mobilneten van lehetősége a barátnőivel, távol élő rokonaival skype-olni és facebookolni. De pl. csak a Vodafonnak van ott lefedettsége (2-4 Mbps.), ami ugyan a legjobb lefedettségű szolgáltató, de a legrosszabb ár/érték arányú (7500Ft./10GB) csomaggal rendelkezik.
    Félek ez a statisztika csak ürügy lesz arra, hogy a szolgáltatók visszavegyék a fejlesztésre szánt költségvetésüket, amit egyébként is megnyirbált a sok különadó, mondván nincs is igény a nagy lefedettségre és a szélessáv növelésére. Talán a digitális átállással felszabaduló frekvenciák majd megoldják ez a gondot...
    Ha meg megvalósul a teljes lefedettségű, és adatkorlátozás nélküli mobilnet szolgáltatás, ez a statisztika is másképpen fog kinézni.

    [ Szerkesztve ]

    "Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

  • JSaN

    addikt

    válasz franc0 #32 üzenetére

    "a nem netezéssel az ember kiírja magát a társadalomból." Ezzel jo nagy baromsagot mondtal. :U

    Netezni meg nem csak az ertelmisegi kivaltsaga, hanem mindenki netezik, es egyre tobb olyan is akinek nem kene. Utolso fel mondat miszerint mindenhol szeny van a neten az igaz.

    Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

  • tomazin

    veterán

    válasz franc0 #32 üzenetére

    De teljesen mindegy kik miatt vagy mi miatt, a nem netezéssel az ember kiírja magát a társadalomból.

    látom ahogy a tízezrek zombiként vonulnak végig az elhagyatott sivatagban, mert kiírták magukat a társadalomból és csak ez jutott nekik...

    mert miért is nem lesznek így a társadalom tagjai? mert nincs mailcímük? vagy nincsenek fent fácsén, meg 3fórumon, nem néznek jútúbot és a mémekkel sincsenek tisztában, sőt a híreket (már ha érdekli őket), akkor azt nem a nagyonjolinformallak.hu-ról szerzik be?

    Teljes élet? A nettől nem lesz sem szeretet, sem család, sem semmi az életedben. Léteznek olyan "egyszerű" emberek akiknek az értékrendjében nincs ott a net. És semmivel sem rosszabb nekik. Sőt

Új hozzászólás Aktív témák