Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bostone #12 üzenetére

    +1 - igen, rengeteg reménykedő krónikus beteg van a reklámok világában.

    A tévézés szerintem amúgy nagyban generációs kérdés is. Azok számára, akik tévézve nőttek fel, van valami varázsa annak, hogy a kész műsorfolyamot nézik. Valahogy segít választani a végtelen kínálatból.

    Az már más kérdés, hogy bár ebbe a korcsoportba tartozom, eszembe nem jutna például filmet nézni a tévében. Sport, ismeretterjesztés, vitaműsorok. Mást nemigen nézek.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Mr K

    senior tag

    válasz bostone #35 üzenetére

    A felvételre gondolsz? Nem nyerem ki, ugyanazon tévén megnézem.

    Pl. Sorozat epizód 19:00-20:00-ig. 7 előtt kicsivel megnyomom a felvétel gombot a távirányítón. Kimegyek, befejezem a mosogatást. Kb. 7:20-kor leülök a tévé elé, a film elejére tekerek, nézem. A reklámokat áttekerem. 8-ra végzek az epizóddal, a végén vagy elmentem, vagy letörlöm.

    (De ez ritkaság, mert ritkán adják pont akkor a filmeket, amikor ráérek. Szóval általában időzített felvételekkel gyűjtöm be a néznivalót. A TV24 alkalmazásnak pl. van film válogatása, ez egy átlagos napra kb. 100 filmet tartalmaz (sorozat, ismeretterjesztés, stb. külön van), persze sok az ismétlés. Ha valamelyik érdekesnek tűnik, azt beprogramozom felvételre. Ha leülök a tévé elé, akkor 95%-ban a korábbi felvételek közül választok valamit, nem az aktuális TV adást nézem.)

    A jelenlegi tévém tud felvenni, azaz csak rá kell dugni az USB portjára egy 2.5-ös merevlemezt, és kész. HD adás kb. 5 GB/óra, azaz egy 500 GB-os merevlemezre kb. 100 órányi felvétel fér (SD adásból háromszor ennyi). A rögzítés az eredeti stream-et menti, nincs átkódolás, így minőségvesztés sem. Nézni viszont csak a TV-n lehet, mert kódolt, de ez nekem megfelel. (Korábban analóg tévéhez asztali merevlemezes felvevőt használtam, kb. ugyanezt tudja, csak sokkal normálisabb a kezelői felülete. Ezek a modern tévék siralmasak.)

    A streaming két szempontból vitathatatlanul kényelmesebb: 1. nem kell felvételeket programozgatni és reklámokat áttekerni, 2. nem lehet elrontani a felvételt. A streaming hátránya, hogy a) kevesebb a szinkronizált felvétel, b) sokkal vegyesebb a minőség(?), c) erősen korlátos a választék (csak bizonyos stúdiók, csak bizonyos típusú tartalmak). Utóbbin lehet segíteni, ha sok szolgáltatásra fizetünk elő (drága), vagy váltogatjuk (kényelmetlen), de sok olyan tartalom van, ami egyáltalán nem érhető el streaming-en, tv-n viszont előfordul. A streaming mellett szól még, ha valaki pl. 4K-ra meg HDR-re utazik, nem tartalomra (ez engem nem izgat). A streaming ellen szól, hogy elképzelhetetlenül pazarló (de ez meg másokat nem izgat, tudom).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz bostone #37 üzenetére

    "Az általad használt készülék tudja ezt a funkciót, sok más típus nem."
    Lehet. Lapostévéből a buták némelyike is tud felvenni. A szolgáltatók által adott STB-knél is van felvevős változat (tkom IPTV pl.) És vannak még az egyéb (megvásárolható) felvevős STB-k.

    "Spanyol, Francia, Skandináv filmek sehol."
    Azokat valóban keresgélni kell. (De pl. ma 22:00-kor lesz egy (M5).) De streamingen jobb a helyzet? D+-on szerintem még egyet sem láttam.

    "A pazarlást sem értem, hogy mire célzol."
    A videó a teljes internetes hálózati forgalom 80%-ért felel. A teljes hálózati forgalom dinamikusan nő. És az internetes hálózat üzemeltetése, és főképp a folyamatos bővítése jelentős környezeti hatásokkal járhat. Pl. [link] (Ehhez képest a TV még mindig elketyeghetne az ötven évvel ezelőtti infrastruktúrán. Kis túlzással.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • miqlas

    őstag

    válasz bostone #67 üzenetére

    ... azt is említsd meg, hogy egy ~20 perces epizódba is van pofájuk beszúrni egy 10 perces reklámot! :W
    Amiket említettél plusz a fentiek miatt én kb. 1,5 éve csak akkor nyúlok a set-top box távirányítójához, ha áramszünet után bootloopba kerül a kütyü!

    [ Szerkesztve ]

    42

  • Mr K

    senior tag

    válasz bostone #70 üzenetére

    A trükk az, hogy ha csak tévére támaszkodsz, akkor a 2017-es filmek újdonságok! :DDD (Amúgy van egy csomó 2019-es, illetve akár 2021-es is akad, persze az érdeklődési kör nyilván szűri.) És az is sokat segít, ha kevés időd van filmet nézni, mert akkor még a 20 éves filmek is jelenthetnek újdonságot.

    "Egyébként cirka 3-5 perc bármit levadászni a netről."
    Mármint illegálisan?

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bostone #75 üzenetére

    "Szerintem, ha a nagy filmgyártó vállalatok és lemezkiadók nem tiltották volna a torrentet, hanem fejlesztették volna, ma egész máshol tartanánk."

    Kifejtenéd, hogy mire gondolsz?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz bostone #80 üzenetére

    "Azaz mindenkiről feltételezik, aki pc-t, mobilt, stb. vásárol az egy tolvaj." Azt feltételezik, hogy lesz rajta ingyen letöltött vagy máshonnan rámásolt tartalom. Bevallom nekem ez a módszer szimpatikusabb, mintha kriminalizálva lenne a magáncélú másolás.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bostone #80 üzenetére

    "Azaz mindenkiről feltételezik, aki pc-t, mobilt, stb. vásárol az egy tolvaj. "

    NEM, NEM, NEM! :W :W :W

    Pontosan azért van az üresadathordozó-jogdíj, hogy ne legyen senki tolvaj, hogy ebből legyenek kifizetve a jogosultak. A rendszer persze, különösen az elosztás, nem tökéletes, de történetesen ez a fejlett világ egyik legliberálisabb, legmegengedőbb rendszere, amelynek pont az a jellemzője, hogy dekriminalizálja a magáncélú másolást.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz bostone #80 üzenetére

    Ráadásul a mozi nem csak a covid idején, de amúgy is kiesik nálunk, mert hiába megyeszékhely multiplex mozival, ha ott szinte mindent lecserélt hangsávval adnak, okleveles szinkronszínészek tolmácsolásában az eredeti hang helyett...

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bostone #80 üzenetére

    "A kiadók gondosan ügyeltek arra, hogy megtérüljön a befektetésük. Borsos áron lehetett hivatalosan zenéhez jutni, valószínűleg belekalkulálták a másolt tartalmakat, ..."

    A kazetták és korábban a szalagok ára tartalmazta a jogdíjat. Ezért nem kalkuláltak extra költséget a lemezek árába.

    "Azaz mindenkiről feltételezik, aki pc-t, mobilt, stb. vásárol az egy tolvaj."

    Nem. A jogvédők és a magyar kormányzat megállapodása ez. (Ha tolvajnak tekintenék a vásárlókat, akkor fel kellene jelenteniük a vásárlókat.) A megállapodás alapján a lehetséges az audiovizuális tartalmak tárolása az adathordozókon a jogdíj megfizetése okán.
    Más országokban nincs ilyen jogdíj. Kivezették a kazettákkal. Ha ez a megoldás nem jó, kérni kell a megállapodás módosítását a kormányzattól.

    "Amikor beköszöntött a Zinternet és észrevették milyen mértékben csökkentek az eladások, senkinek nem jutott eszébe, hogy megérett az idő a váltásra.
    A polgárnak ki sem kellett lépni az otthonából és tonnaszám ott sorakoztak a gépén a dalok.
    Ingyen…

    A hézag kitöltésére léptek be a képbe a stream szolgáltatók.
    Amúgy a merevlemezekre, amin az audiovizuális művek vannak venni kellene artjust matricát. Ennélkül nem jogtiszta a tárolt zenék állapota.

    " Csak annyi, hogy szerintem x forintot bárkinek megérhet, hogy hozzájusson a tartalmakhoz, de ha ennyiért nem adják, akkor megszerzi.
    Ingyen…"

    A lopást nem teszi jogossá az, hogy valaminek az árát drágának találom. Nekem tetszik egy 137 ezer euróba kerülő BMW. Nem lophatom el azért, mert drága.

    "Ez mind elfolyt pénz, amit a vállalat elenged, mert azt gondolja, hogy az ár, amit megszab egy produkcióért az xxx forint majd fedezi a kiesett összeget."
    Az ugye tiszta, hogy egy terméket az eladható mennyiség figyelembe vételével határozzák meg.

    "Arról nem is beszélve, hogy milyen könnyű manapság bármilyen tartalmat elérni egy eszközzel, ami a zsebemben lapul."

    Pont annyira könnyű, mint előfizetve egy zene stream szolgáltatónál.
    Szerintem sokkal tisztább állapot, éves/havi előfizetéssel sok millió zenéhez hozzáférni.

    "Nem tiltásokkal és fenyegetéssel kell rávenni az embereket, hogy tiszta forráshoz nyúljanak. Vannak erre szakemberek."

    Magyarországon az audiovizuális tartalmak birtoklása, bizonyos feltételek mellett nem bűntett. Megosztani nem oszthatod meg, de magadnak lemásolhatod, jogdíjat tartalmazó adathordozóra. Azt a zenét vagy filmet ami neked tetszik.

    Most, hogy már tisztáztuk, bizonyos feltételek teljesülése esetén jogszerű a másolat készítése, jöhet a nagyobb probléma.
    " szerintem x forintot bárkinek megérhet, hogy hozzájusson a tartalmakhoz, de ha ennyiért nem adják, akkor megszerzi.
    Ingyen…"

    Korlátozott minőségben szinte a teljes Spotify zenei kínálata elérhető. Némi reklám fogyasztással fizetve a zenehallgatásért.
    Értem én hogy valaki nem tudja megfizetni a CD hangzást felülmúló zenei élményt. De nem lehet megideologizálni azt, hogy az ingyenes még mindig túl drága.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz bostone #91 üzenetére

    Szerintem manapság senki sem torrentezik zenét,

    Jelen. Sokkal kényelmesebb a merevlemezről elindítani amit akarok mint keresgélni streamingben. Meg sokkal kényelmesebb merevlemezről kidobni pendrájvra, hogy a kocsiban hallgassam.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bostone #91 üzenetére

    "nem mindenki engedhette meg magának egy időben, hogy a zenetárat időszakosan frissítse az általa elképzelt módon. Csak az emlékeimben turkálva, egy kiszemelt műsoros cd ára a fizetésem 20%-át tette ki."

    Csak ennek nincs köze a mai helyzethez. Nem lehet ez érv, Se pro, se kontra.

    "Csak elég bemennem a hivatalba és a megfelelő dokumentumok aláírása után vissza kapom a beszedett díjakat?"

    Visszamenőleges hatállyal csak a diktatúrákban módosítják a törvényeket.
    De pontosan gondold át, mi jó neked. Ha visszakapod a befizetett pénzt, azonnal illegális másolattá változik az összes meglévő felvételed. Ezzel együtt perelhetnek téged a jogtulajdonosok. Biztosan et szeretnéd?

    "Manapság sokkal olcsóbban hozzájutni legális tartalmakhoz, mint amikor engem érdekelt volna. ...."

    Ez igazán sajnálatos helyzet. De ez nem érinti a többieket. A te problémád. Ezen törvények vagy árak változtatásával nem lehet segíteni. Együtt érzek veled.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bostone #91 üzenetére

    Elég érdekes fogalmaid vannak a dolgok működéséről a valós ismeretek helyett.

    "Csak elég bemennem a hivatalba és a megfelelő dokumentumok aláírása után vissza kapom a beszedett díjakat?"

    Igen, tulajdonképpen igen. Volt is rá példa: az egészségügyi szolgáltatók például mentesültek a jogdíj alól, miután megmutatták, hogy a CT/MR készülékekben tömegesen használnak adathordozót, és a tevékenység során voltaképpen kizárt, hogy jogdíjköteles adat kerülne rájuk.

    Amit viszont sokan nem értenek meg, az a matricás jogdíj ÁTALÁNY jellege. Tehát a matrica kifizetésével ténylegesen az audiovizuális tartalom rögzítésének a JOGÁT, lehetőségét veszi meg az ember. Kicsit olyan ez, mint a biztosítás, ami ugye kárközösséget teremt. Elég vicces lenne, ha utólag visszakövetelhetnénk a biztosítási díjat azért, mert nem történt biztosítási esemény, nem lett szükség a biztosításra.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák