Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz #16939776 #34 üzenetére

    "Egy olyan processzornál ahol 8 nagy mag "egyenlő értékű" 36db kicsi maggal TDP szinten, és van benne összesen 48 kicsi és 8 nagy, ott kb.:~62,5%-os TDP-ig működik teljesen zavartalanul a szálak-erőforrások közti váltogatás. Fölötte, ahol a 36 kicsi és a 8 nagynak harcolnia kell a számukra fenntartott TDP keretért, már nő annak az esélye, hogy késleltetés tüskék keletkezzenek. Addig ameddig egy hagyományos processzornál ez mondjuk 90%-os TDP fölött jön elő."

    Én nem vagyok a téma szakértője, nem foglalkozom szerverekkel, tehát ebben nincs tapasztalatom.
    Talán épp ezért nem értem, de szeretném megérteni.
    Hogy jött ki ez a 62.5%?

    A 8 nagy mag és a 36 (vagy akárhány) kis mag pont ugyanúgy ugyanazon a TDP kereten osztozik, mint homogén magok esetén. A homogén magok teljesítménye sem egyforma, nem ugyanolyan a turbó frekvenciájuk, sőt egyáltalán a turbó önmagában egy varianciát okozó tényező. Ugyanúgy elmondható, hogy 50-60%-os TDP keretig tud turbózni egy-egy magon, de ha ennél nagyobb kihasználtságnak teszed ki, akkor az alapfrekvenciához közel tud csak ketyegni a mag. De ugyanúgy harcolnak a magok a TDP keretért, hogy turbózhassanak.

    Én nem igazán látom a különbséget eközött, meg aközött, ahogy pl az 5950X össze van rakva. Az két külön CCX, még csak L3$ sem köti őket össze (thread hopping) Az egyik lapka kiváló minőségű, magasra tud turbózni, a másik lapka általában közepes, azért van, hogy ha az összes szálat használod, arra is rá tudja osztani. Nyilván a TDP keret miatt a második lapka aligha fog max frekvencián járni, hanem megmarad 3.5-4Ghz táján.

    Az igaz, hogy a két különböző minőségű zen lapkán levő magok maximális teljesítménye között lényegesen kisebb különbség van mint az ADL nagy és kis magjai között. De a programoknak már ma is meg kell találni, hogy melyik az jobb mag / jobb CCX.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák