Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Realradical

    őstag

    válasz rt06 #35 üzenetére

    Azaz! Na annak a szervernek az üzemeltetését szívesen vállalnám, csak a hűtést lesz nehéz megoldani! :DDD

    @sh4d0w
    :K

    [ Szerkesztve ]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • #48613632

    törölt tag

    válasz rt06 #44 üzenetére

    alapveto dolgokkal nem vagy tisztaban, igy nem jut el az ember a hozzaszolasod szerinted lenyeges reszeig (elkozo post-oddal is ez tortent, a vezetohackerscapat-nal megalltam az olvasasban)

    Jó, de ha megállsz az olvasásban, akkor esetleg nem olvasod ki a mondanivalót, nemdebár? A lényeg NEM a vezető hackercsapaton volt :)

    kezdesnek pl a terrorizmus olyan (tobbnyire) random eroszakteves, mely elsosrban felelemkeltest celoz (megintcsak tobbnyire) valamilyen vallasi, nemzeti, faji csoportban

    Ha egy európai ország, vagy amerika megszáll egy közel-keleti országot, ott katonákat állomásoztat, akkor az megszállás, amire a válasz a terrorizmus, többnyire nem random módon történik, hanem célirányosan. Legkevésbé történik vallási, vagy faji megkülönböztetésből adódóan, sokkal inkább politikai, és gazdasági indíttatásból.
    Ezen kár vitatkozni, bár a civilizált világ nagy része a terrorizmus gyökereit az arab országokban véli felfedezni, attól még az igazi terrorizmus amerikából jön - sajnos :)

    Összeesküvések mindíg is voltak, és lesznek is, azonban ezek célja a történés időszakában nem egyértelmű. (valószínűsíthetően) amerika képes volt a tornyait a saját népére dönteni, hogy háborút kezdeményezzen. (nem elfogadott álláspont, de nagyon valószínűsíthető és alátámasztott)

    ezeket csak azért írtam ide, hogy tisztázzuk, mindkettőnkben más jelentéssel bír a terrorizmus fogalma.

    hackercsapatok : nem az érdekel, hogy mit olvasol róluk a mainstream médiában, hanem esetleg belátsz e a motiváció mögé? Nem akarok eseteket kiragadni, de nagy százalékban ez a motiváció nem a magamutogatás, hanem valami ellen tiltakozás. Azután pedig az is nyilvánvaló, hogyha százezer ember azt harsogja, hogy LE VELE, meg ALJAS TERRORISTA, akkor te is ezt fogod. Ma nagyon kevés embernek van dolgokról önálló véleménye, esetleg észerevehetnéd, hogy közéjük tartozol :)
    Visszaolvasva a megjegyzéseket nagyon sokan ezt a sodrást követik a véleményükkel, annélkül, hogy meggyőződésük lenne az igazi okok kapcsán. És ez nem csak a hacker csapatokkal van így. Megintcsak sajnos.

  • #48613632

    törölt tag

    válasz rt06 #56 üzenetére

    ha visszaolvasod az általad is beidézett irományom, akkor talán (de nem biztos) megtalálod benne a lulzsec utalást, ha nem, a hibát ne magadban keresd :)

    Ezek mellet ha egyetlen utalást is találsz tőlem az anon munkásságát illetően, akkor pénzjutalomban részesülsz. :)

    De azt elismerem, hogy nem minden esetben demonstráció a hackertámadás fő célja.

    mainstream média - itt átfogóan arról beszélek, hogy: - példa - a 80-as években én is rendeltem másolt kalóz játékokat a commodore világból, pénzért, úgy, hogy az újság megjelent hivatalosan az újságosnál. és érdekes, de senkinek eszébe sem jutott, hogy ez jogdíjas termék, szvsz akkor az volt a "mainstream", ezáltal az elfogadott.
    Ma - függetlenül attól, hogy a warez él is virágzik, egyértelműen a játékszoftver jogdíjas termék, megjegyzem magam is gyüjtő vagyok, csak legális játékaim vannak. De nem mert ez a mainstream, hanem mert én így látom jónak és jogosnak.
    Megjegyzem, ezen nézeteimet a filmekre nem terjesztettem ki, bár tudtommal az nem is minősül kalózkodásnak.

  • #48613632

    törölt tag

    válasz rt06 #61 üzenetére

    valóban nem tartozik a fő érdeklődési körömbe a hackercsoportok működése ill. tevékenysége, de ettől még lehet véleményem. :)
    ha most eltekintünk attól a mellényúlástól, hogy botor módon a lulzot a "vezető kategóriába" soroltam, akkor marad az, hogy neked és nekem is más a véleményem a motivációról. ebben nincs semmi baj, ez a fórum erről is szól, hogy véleményt cseréljünk.

    de ha visszalapozol, a vita ott indult, hogy a hackertevékenységet terrorizmusnak állítottátok be, amire a reakcióm egyrészt az volt, hogy a hacker tevékenység nem követel emberáldozatot, tehát azért terrorizmusnak nem nevezném,
    másfelől az, hogy a terrorizmusnak is megvan a maga motivációja, amin ha visszamész, nem biztos, hogy azt kapod, amire számítottál. nagy általánosságban legalábbis.

    a hacker/cracker különbséggel pedig tisztában vagyok :) mondjuk az előbbi a betörő, az utóbbi pedig a feltörő :)

Új hozzászólás Aktív témák