Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #13 üzenetére

    A saját cégei Kínának eleve tökön vannak rúgva. Ha nem lenne ez az USA-Kína kereskedelmi harc, akkor minden egyszerűbb lenne, de a két nagyhatalomnak egymással szembeni komplexusa van, amit eléggé mélyre vittek az elmúlt hónapokban, és ez rákényszeríti őket olyan döntésekre, amit gazdasági szempontból amúgy nem hoznának meg.

    Ez az egész egy nagyhatalmak közötti hatalmi harc, amit multimilliárdos cégeken keresztül vívnak. Kína joggal nézhet erre úgy, hogy ha belengetik a blokkot, akkor az NV nem fog kiadni 40 milliárd dollárt egy olyan cégért, ami elveszítheti az ügyfeleinek a 95%-át a kínai engedély hiányában. Amit nyernek ezzel az a bizonytalanság okozta alkupozíció, ami elég erős lesz.
    Mindemellett az egész úgy elhúzódhat, az a 18 hónap, amit az NV és az ARM számolt erre, könnyen lehet 3 év is, mire valami megoldást találnak a hatóságokkal. Ez is Kínának kedvez, mert az NV olyan szerződést kötött, amiben 21,5 milliárdot részvényekben fizet. Ha visszamegy a részvényár 3 év múlva 150 dollárra mondjuk, akkor nem fogják odaadni a Softbanknak az NVIDIA-ból egy ekkora részt. Kínának az időhúzás már önmagában egy győzelem. Ráadásul a Softbanknak nagyon kellene a pénz, ők nem fognak kihúzni sok időt, tehát még akár ők is visszamondhatják, és akkor mennek a tőzsdére, mert a bizonytalansággal folyamatosan értéktelenedik az ARM. Nehéz egy partnerként nekiállni úgy egy lapka tervezésének, hogy benne van a pakliban, hogy a készülő termékekbe már nem tudod Kínában belerakni, ez egy csomó cég számára kockázat.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz arn #57 üzenetére

    "a belso piacnak a kulso megrendelesekbol van penze"

    Téves. A belső piacnak a jegybankból van a pénze :)
    Természetesen az importhoz kell megfelelő export fedezet.
    De részint már most is keveset importál, annak is nagyrésze a reexporthoz kell, alkatrésznek, anyagnak.
    Másrészt továbbra is a világ egyik legolcsóbb gyártó helye. Ki gondolja, hogy egy usa veszekedés esetén nem marad a Földön még sok hely, aki venni akar dolgokat Kínától?

    Összességében az USA és az EU sebezhetőségét nagyobbnak érzem, mint a kínáét. Mert ott kiadják az ukázt, hogy jegyrendszer van és akkor az van.
    Az usa meg ha nem lesz új mobil a fészbukhoz, azonnal leváltja a politikai elitet egy békülékenyebbre.

    Háborúsdiról meg realista ember nem is beszél. Egyrészt akkora terület, amit képtelen lenne felügyelni az USA, mérpedig gyalogságot nem mer bevetni, mert hamar leöldösné a jelentős létszámfölényű gerilla harcos. Otthon meg nem mutatnak jól a hadikoporsós fotók.
    Másrészt előfordulhat, hogy Kína is kijelenti azt (az egyébként nekem korrekt) doktrínát, mint amit a franciák.
    Fenntartják a jogot hogy bárkire (beleértve usa vagy GB, Németország is) atomerővel csapjanak vissza, ha idegen hatalom lép a területére.

Új hozzászólás Aktív témák