Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz Tamás88 #9 üzenetére

    Offba írom és abszolút nem térítési szándékkal, szóval akit nem érdekel az pls skip, ha viszont érdekelnek a részletek szívesen válaszolok privátra is akár.

    Röviden: Q4OS. Zseniálisan jó őskori leletek ébresztésére. Van belőle 32/64 bites verzió is, trinity környezet (a kde3 frissen tartott forkja, imádom), de van belőle (debian mércével) friss KDE is. Friss élesztés egy celeron m (32 bites) procis laptop 2 giga rammal, 80 gigás hdd-vel és isten se tudja miféle integrált szutyok intel videólassítóval.

    Unokatesómnak lett belőle "jobb mint a semmi" gép, firefox ublock originnel egészen vállalható, yt-ról linkeket másolva VLC 360p-t röccenés nélkül viszi. Házi feladatnak kapott egy freeoffice-t libre mellé, illetve gimpet meg audacity-t, na meg természetesen a mindenre is feltehető openttd-t.

    Azóta azon néz filmeket és hallgat zenét meg bújja a wikipédiát és csinálja az office-ra adott háziját.

    Régen ilyen de-facto régi gépekre való linux a lubuntu volt, na Q4OS-hez képest a lubuntu egy betépett lajhár és egy úthenger szerelemgyermeke. Ha érdekel az ilyesmi akkor próbáld ki.

    Off vége, ha több érdekel akkor privátban segítőkész vagyok :)

  • hunluki

    senior tag

    válasz perempe #58 üzenetére

    Hát azért so-so. C2D-t már elég könnyen meg lehet fektetni, alap böngészésre türelmes userrel belefér, de egy koraid i3/i5 megeszi vacsira és minimális az árbeli difi. Na meg kérdés hogy melyik szériás C2D, ott is volt azért pár generáció és nagyon nem mindegy melyikről beszélgetünk. Kb mint a p4, ott is volt ddr1 memóriás 1,3Ghz-től kezdve ddr2 3,8Ghz-ig bezárólag.

    YT még megoldható egy dedikált passzív videókarival is, lényeg hogy ne a procit egye.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Precorus #78 üzenetére

    Az jó kör volt, 4 vagy 8 gigásat? Nekem 6 gigás 1060-at sikerült anno 85-ért fogni :D

  • hunluki

    senior tag

    válasz totron #84 üzenetére

    A finomhangolás művészete a cingár pénztárcánál kezdődik.
    Nem feltétlen. Én kimondottan szeretek finomhangolgatni és minimál vassal/fogyasztással megoldani dolgokat, mondjuk ez nálam inkább hobbi meg a maga módján "művészet" hogy a lehető legokosabban sikerüljön kihozni a dolgokat. Az meg egy kellemes adalék hogy cserébe olcsóbban jön így ki a lépés.

    Egyrészt kevesebb e-waste, másrészt meg ha még működik akkor miért ne fogjam be őket hasznos dolgokra. Nyilván faktor a fogyasztás is, hiába működne egy régi P4 winyókkal megtömve pl NAS-ként ha fogyasztásban 24/7 járással pörgetné a villanyórát feleslegesen.

    Nem véletlenül vagyok rákattanva a rpi-kre is, van már plex szeró, nas, torrent szerver, raspotify hangszóró, google photos házi alternatíva, hamarosan épül egy kamerarendszer is, a jövőben pedig tervezem ezt az egészet egy powerbankról meg néhány pici napelemről meghajtani. Ennek az egész ötlete onnan indult amikor megnyúvadt néhány kertben lévő szolárlámpa amikből idővel napelemes töltő lett (innen a kis napelemek is). Most nézelődök valami kis motoros megoldáson ami a pici paneleket rpi-ről vezérelve geoadatok alapján a megfelelő irányba forgatja majd a maximális hatékonyságért.

    Nyilván nem ezeknek a fogyasztása ami földhöz fog vágni, de a tanulás és az új dolgok megismerése a fő motiváció. Akárcsak a finomhangolásnál, mélyére mászni a dolgoknak, megérteni a működésüket és utána eljutni egy hatékony (akár saját kódos) megoldásra.

  • hunluki

    senior tag

    válasz mefistofeles #89 üzenetére

    Azért az ilyen emberek általában nem fikázásból írják, hanem mert ár/érték arányban sokkal jobb befektetést tud csinálni ha még gyűjtöget hozzá picit. Nem véletlenül kerül elő ilyenkor a használt témakör is, az adott pénzért sokkal jobb teljesítményt kap. Gondolok itt arra hogy 20% több pénzért 50-60% plusz teljesítmény pl.

    Illetve ha veszel egy gépet amire komolyabb pénzösszeget szánsz akkor ha nem akarsz fél vagy egy év múlva anyázni hogy eddig tartott a pénzed akkor sokkal jobban jársz ha olyat vettél amit tudsz bővíteni (akár használt alkatrésszel), viszont ehhez kell a megfelelő alap.

    Amúgy manapság játékra venni gépet kb indokolatlan pénzszórás, sokkal jobb befektetés akár egy előző (jelenlegi?) generációs konzol. Lehet hogy nem lesz egetverő a framerate/grafika, de aki jobb teljesítményt akar az ne lepődjön meg azon hogy többe fog kerülni.

    Aki meg kompetitív játékokkal játszik kb egy alap APU-s gép 8 giga gyorsabb rammal elég manapság ami köré viszon nem nagy kihívás olcsón gépet építeni.

Új hozzászólás Aktív témák