Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz hunluki #91 üzenetére

    Nyilván ilyen is van bár azért nehezen illeszkedik bele a kérdező helyzetébe az akinek pl. egy RTX 3070 ketyeg a gépében. Ha engem kérdeznek akkor mindig megpróbálok ésszerű kompromisszumot kötni, és elmondom a kérdezőnek, hogy kb. mire lehet képes az általa említett összegből épített gép. Valljuk be, elég ritka az olyan eset miben a leendő vásárló azt mondja, oké akkor még várok fél évet és akkor veszek vasat.....Az már más kérdés, hogy logikus pl. összerakni egy APU-val a gépet és a dedikált vga-t későbbre hagyni ha nagyon nem passzolnak az igények a pénztárcával. Sajnos a VGA piac egy vicc most, ezért a "gamer" gép tényleg borzasztóan pazarló valami, manapság.

    [ Szerkesztve ]

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • KROK640

    veterán

    válasz hunluki #91 üzenetére

    Igen, az a veszélyes ebben a kategóriában,hogy egy 5-6 ezres spórolás is nagyon de nagyon komoly teljesítmény csökkenést hozhat, és/vagy a későbbi eladhatóságra rakja rá a bélyegét.

    van egy haverom, tavaly megkeresett, hogy 50-ért venne gépet, mit javasolnék? Miután lefutottuk a "kétszer ekkora keretet" köröket, hazament és elkezdett 25ért linkelgetni gépeket, hogy szerintem melyik legyen? Kérdeztem, hogy nem 50 a keret? Azt mondta h jajj hát látja olcsóbban is meglehet oldani. Lebeszéltem róla, de nem hallgatott rám.
    Megvett egy gépet végül 30-ért, ami brand gép, spéci táppal, egy Q-s 4 magos régi Intel (Q6600 asszem), 2GB RAMmal, 160-as HDDvel. Eleddig 10 ezerért szerzett bele 8GB DDR2 RAMot, és 18 ezérért egy 1TB-os HDD-t. Már csak egy normális VGA kéne bele (HD8450 van benne) meg hát prociból sem ártana nagyobb, de a gép brandsága sok mindent akadályoz. Ha kinyiffan a tápja, dobhatja ki az egészet mert Gazdasági Totálkáros lesz a gépe. És végülis csak ráköltötte a gépre amit kellett. De ígyis egy technológiai zsákutcája van csak.
    Ha akkor 50ből keres, akkor lett volna egy 2-3rd I3/I5-öse, már DDR3-ban 4-8GB val, 1TB HDD/120GB SSD, és most a VGA-n kívül semmin nem kéne fájjon a feje... Na jó, az ő igényeit nézve. (tisztában vagyok vele h ezek is kevesek, jelenleg épp egy I3 4330-at 16GB RAMmal cserélek 10400F-re)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák