Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomio

    tag

    Az Intel csúfos húzásai között van, hogy egy az évtized elején _tőlük jött_ kiterjesztés / utasításkészlet hiányzik a Celeronokból és Pentiumokból: az AVX aka Sandy Bridge New Extensions. (Vagy itt a linken Ctrl+F: AVX, és CSAK szerver prociban van találat!)
    Ami ugye már a többedik generációjánál tart (AVX2, AVX-512). Benne van minden AMD prociban 2011 óta (Bulldozer). Mondom évek óta minden AMD prociban (link).
    Ezért én azt se értem miért hozzák le tesztek (legyen külföldi oldal v magyar) hogy bajnok pentium, mert gigahertzben mekkorát megy!?!!!444 :F :DDD
    Aztán egy 6.-7. gen penya nem visz vmit amit egy 2. gen i3 vagy szintén sokéves AMD már visz, mert van benne avx.
    (Steamen is amikor min. req. az i3-4130 aminél mennyivel erősebb nyers erőben egy újabb Pentium; csakhogy azért 4. gen i3 kell mert az már AVX2 ami innentől van (tehát valójában a min. req. = avx2). Ezért ilyenkor semmit nem ér még egy izomkolosszus i7-2700K sem mert min. req. alatt(!) van. És ahogy jön ki vmi instruction set / extension az idővel kelleni is fog. És nem lehet beletenni ám. Csak OC ezt nem oldja meg.
    Ezért hiányos procit gyártani csúnya dolog (engedni sem lenne szabad h ez megtörténjen). Venni meg hiba. Ezt nem kompenzálja nyers sebesség.
    AMD nem ezt az utat járja (virtualizáció terén se -> Intel: ebbe teszünk de ebbe meg nem VT-x -et; AMD: mindenbe teszünk AMD-V -t [még a Sempron-ba is!])
    Nagyon más a két cég.

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

  • tomio

    tag

    Én ilyen oldalakon néznék körbe és keresném a pozitívumokat:
    AMD A6-9220C advantages:
    This CPU features AVX, AVX2, F16C, FMA3 and XOP instructions. Even though these extensions are not extensively used by programs yet, their support should improve in future apps.

    Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

Új hozzászólás Aktív témák