Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz kolopele #9 üzenetére

    Tehát ha jól értem a hozzászólásodat, minden rendben kormányzat szinten, hiszen:
    - bár az oktatásban a nettó átlagbér 160eFt, a te párod 250-et kap
    - bár te sem tudsz megélni a hazai piacból, ezért külföldre dolgozol (gondolom EU, ami ellen éppen "harcban állunk")

    Hát, izé. :U

    Porthoszx: Az megvan, hogy Bp egy EU-s szinten alsó-közép fejlettségű régió? A szegénység nem itt kirívó, hanem azon négy régiónkban, melyek az EU tíz legcsóróbbja között van. És igen, ott is vannak emberek a tecsóban, ennek ellenére akkor a csóróság, hogy már a vajna média, izé magyar idők, izé origó is arról cikkez, hogy olyan szintű a szegénység, hogy döglött macskákkal/szeméttel fűtenek és emiatt rosszabb télen a levegő minőség, mint a kínai ipari övezetekben.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz #82729984 #32 üzenetére

    Tudni kell, hogy én katás vállalkozó vagyok, úgyhogy erre felhúztam a szemöldököm, majd közöltem vele hogy egyéni vállalkozás inditása kb. 15 perc online az ügyfélkapu (webes ügysegéd) használatával, alanyi mentességet választva évi 6 milláig áfamentes, és pl. katát választva havi 25/50 ezer forint egyösszegü egy helyre való befizetésével mentesül mindenféle adó és járulék alól, és csak évente 1x kell adóbevallás benyujtani.
    Szóval olyannyira hosszadalmas hogy 15 perc alatt elvégezhető bármikor, olyan bonyolult hogy csak néhány alapadatot kell megadni és olyannyira drága hogy az egész kijön havi 25 vagy 50 ezer forintból amit egyszer egy helyre kell fizetni...
    Az illető csak pislogott, majd nagy erőlködések árán csak annyit tudott kinyögni hogy de mi van azokkal akiknek a vállalkozása nem termeli ki a havi 25/50 ezer forintot... (az ne inditson vállalkozást). Ja és persze a kormány a hibás...

    Aham, és a 15 percen felül mennyi hónapi munkádba került, még tisztában lettél azzal teljesen, hogyan is kell ténylegesen a vállalkozásodat üzemeltetni és milyen hatósági szabályoknak kell megfelelned? Mert németben erről kapsz egy full brossúrát és tényleg 15 perc átfutni. Itt meg hetente változnak a jogszabályok, amik pl. a katát szabályozzák... De tényleg 15 perc a regisztráció, csak aztán hetente járhatsz a navhoz...

    Apropó tisztában vagy a jövő évi katás változásokkal? Az új kamarai tagsági kötelezettségeidről? Az új nav szabályokról? Mert ugye ezekről mind szóltak 15 perc alatt és persze az első ellenőrzéskor is nem úgy kezdi a nav, hogy "nem tartottad be ezt és ezt az x. salátatörvényben benyújtott és egy perc alatt átnyomott módosítást és ezért 200.000 a bünti"? Vagy könyvelőt fizetsz katásként?

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák