Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz MaUser #36 üzenetére

    "Aham, és a 15 percen felül mennyi hónapi munkádba került, még tisztában lettél azzal teljesen, hogyan is kell ténylegesen a vállalkozásodat üzemeltetni és milyen hatósági szabályoknak kell megfelelned?"

    Elbeszélgettem egy könyvelővel, ez egy egy órás alkalom volt, "kemény" 7 ezer forintba került. Én azt gondolom hogyha valaki kisvállalkozást akar inditani, akkor ennyinek bele kell férni előtte. Máskülönben felmerül benne a kérdés, hogy lehet hogy üzleti tervet, bevétel-kiadás elemzést sem csinált a delikvens a vállalkozás inditasa előtt, csak úgy per hasra valami jó ötletnek tünt?...

    "Itt meg hetente változnak a jogszabályok, amik pl. a katát szabályozzák"

    Nem változnak hetente. A kata szabályai speciel eléggé minimálisan változnak, évente 1x, és megengedőbbé válnak. Pl. jövőre 6 helyett 12 millió forintig lehetsz katás.

    "De tényleg 15 perc a regisztráció, csak aztán hetente járhatsz a navhoz..."

    Én már 3 éve vagyok katás, még egyszer sem jártam a navnál. Minek járnál a navhoz, melegedni? Mindent online kell intézni, és ahogy irtam a katának szinte 0 adminisztrációja van.

    Látod, pont rólad szól az előző kommentem. Fogalmad sincs hogy hogyan müködik ez, soha életedben nem is volt vállalkozásod (ez süt a hozzászólásodból), és gyakorlatilag csak az rlt hiradóban hallottakat tudod felmondani, anélkül hogy 5 percet rászántál volna az életedből arra hogy utánanéz ennek.

    "Vagy könyvelőt fizetsz katásként?"

    Egyébként nekem igen van könyvelőm, de ennek minimális díja van, mivel a katának ugye nincs nagy adminisztrációs terhe. De ez egy olyan dolog, hogy az autómat is szerelőhöz hordom, nem én cserélek olajat/vezérmüszjat stb. a hajamat is fodrász nyirja és igy tovább.

Új hozzászólás Aktív témák