Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz Coccer #9 üzenetére

    Ezt a „mindenkinek szánták” szöveget, már most utólag teszik hozzá, mikor megpiszkálták őket ezzel-azzal, de eleinte még úgy kommunikálták le, hogy ez bizony a szolgáltatók adója, nem háríthatják át és nem is fogják, stb. Persze, nyilván tudtuk, hogy át fogják, aki elhitte, hogy nem, az kb azt is elhiszi, hogy a gólya hozza a gyereket. De egyébként egyetértek veled(csak én is durrogok itt „magamban”), egy kivétellel, a szolgáltatók biztos nem jártak rosszul, ha láttad volna milyen új szerződésajánlatot adtak nekünk, simán a baleseti sebészeten kötsz ki, felvágott erekkel, vagy hasonlóval. :DDD Na jó, természetesen nem fogadtuk el, utána ment vagy 4 hónapig az alkudozás(mialatt kivételesen mi jártunk jól, de ilyen 10 évben egyszer van, vagy inkább 20 évben egyszer), mire úgy ahogy helyre lett téve a dolog, de csak azért mentek bele a jelenlegi szerződésbe, mert úgy 6-800 ezret fizetünk egy hónapban, azért ezt már nem akarták veszni hagyni. De egy kisebb cégnek, vagy egy magánszemélynek már nem igen volt mozgástere(tárgyalási alapja), kénytelenek voltak elfogadni a drasztikus, adón felüli, áremelést(is).
    Szóval az a nagy büdös helyzet, hogy amíg itt a fórumon durrogunk, addig semmi az égvilágon nem fog változni. Viszont az egyéb lehetőségek felsorolásától most eltekintenék. :D

  • DRB

    senior tag

    válasz Coccer #13 üzenetére

    Asszonynak mond meg, hogy itt ép a világ nagy dolgairól folyik a betűvetés, de ezt sem fejteném ki bővebben. :DDD

    Itt a PH!/IT-n olvastam egy cikket, nem is olyan rég erről az adóról, mármint, hogy van valami törvénytervezet, amiben valami olyanról van szó, hogy nem háríthatják át a nekik célzott adót, törvény tiltaná meg, vagy valami hasonló, de most nem találom, sőt volt valami olyan is, hogy nem emelhetnek díjat, csak az infláció mértékével, de ez egy másik hír volt.

    Szerk: Közben a másodikat megtaláltam, sajnos csak a vezetékesekre vonatkozik az „ár stop” [link], az elsőt meg nem keresem, majd holnap. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák