Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DiVaD

    senior tag

    válasz ceia #15 üzenetére

    Most leírhatnám, hogy 2011 októberében én 4990Ft-ot fizettem az ikon200-ért, mostanra ez 6000Ft lett, de szerintem a kutyát nem érdekelné... engem csak az aggaszt (diplomatikusan fogalmaztam), hogy simán olyan triviális dolgokkal akarnak/akartak megmagyarázni vagyis inkább bemagyarázni, ami nem kicsi röhejes...

    erdoke: Ez sajnos igaz. Nem szeretem pl. a németeket, de ott pl. ciki volt szlovák rendszámos autóval ügyeskedni, míg itthon... (ez most csak egy kiragadott példa volt, hogy mennyire más itthon a mentálitás) De az ilyen "emberek" védelmére szóljon, hogy azért a mélyen tisztelt vezetőink se mutatnak példát... (legyen szó a különböző támogatásokról vagy akár a "halmozásról")

  • MageRG

    addikt

    válasz ceia #15 üzenetére

    Egyébként ha adott cégek ránk terhelik a részükre kivetett adót, akkor rájuk kell haragudni, nem a kormányra.

    Troll level: EPIC!

    Már bocs, de elég naív a felfogásod.
    Állambácsi NAV-ja szerinted kire haragszik, ha nem fizetem be az adót/járulékot? Hát nem a fővállalkozóra aki nem fizetett. Nem is a munkáltatómra, mert nem adott több fizetést. Nem is az ügyfeleimre, akik nem vásároltak eleget.

    Akkor ne is adóztasson egy nagy céget sem, nehogy az ránk terhelje a költségeit?
    Ne adóztassa a gazdasági szereplőket kivételezően. De lehetőleg minél kevesebbet adóztassa feleslegesen.
    Miért? Mert versenytorzító. Nem csak a belső piacra nézve, hanem a környező országokhoz képest is rontja a magyar gazdaság esélyeit.
    Állambácsinak ha a pénz kell, legyen pofája odaállni és pénzt kérni pl. útdíj/egészségügy/stb. címén, és ne közvetett adókkal maszatoljon.
    Ja, és szeretném ám látni, hogy jó helyre megy a pénz. :U

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • virkir

    veterán

    válasz ceia #15 üzenetére

    Mindenki fel van háborodva, pedig nem egy nagy összegről van szó.
    Neked lehet nem nagy összeg de kérdezd meg a távközlési szolgáltatókat nekik mekkora és ráadásként ha emlékeim nem csalnak évközben lett bevezetve.
    Namost egy olyan világba ahol a nagyobb cégek pl előzetesen készített üzleti tervek alapján dolgoznának ez egy kimondottan vállalkozásbarát gesztus az állam részéről. Ugye?
    Mint ahogy a bankadónál is művelte kuszaszem és slepje. Mielőtt jön valaki, nem, nem sajnálom őket.
    Kiegészítve ezt annyival, hogy ha összeadod az ilyen és hasonló intézkedéseket amik természetesen a fogyasztókon csapódnak le akkor az már havi szinten is sok ezres tétellé válik.

    Az állam, ami a miénk.
    Alap tévedésben vagy.
    Nem a miénk hanem azé a párszáz képviselőé és holdudvaráé akiket megválasztottunk mint a jelen mutatja.
    és nem a kormány tagjai fogják egymás között elosztani.
    Ómájgád. Te tényleg Magyarországon, 2013-ban élsz?

    Akkor ne is adóztasson egy nagy céget sem, nehogy az ránk terhelje a költségeit?
    Dehogynem.
    Csak, kiszámíthatóan, olyan mértékben, hogy érdemesnek gondolják itt működni hosszútávon tervezhető megtérülésű beruházásokkal.
    Na ez az ami mostanában nincs.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Új hozzászólás Aktív témák