Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sonic8

    tag

    válasz _cHAos_ #34 üzenetére

    De bele lehet tölteni, csak kifolyik. :P

    Csipálom mikor valakik az oktatást szidják, mikor az is külön egy "szakma".

    Lehet itt akárki bármekkora bráner ICT meg IT területen, ha a tudását nem tudja átadni csak egy olyan embernek aki akár egy könyvből is megtudná tanulni tanár nélkül, max. 1,5-szer annyi ideig tart.

    Nagyon fontos lenne a min. 50-50% összetételű elmélet / gyakorlat az oktatásban. Ez alatt nem azt kellene érteni, hogy beülünk a "laborba" nyomkodni a billentyűket, ami igazából csak egy szoba számítógépekkel.

    A munkahelyeknek is részt kellene vállalni az oktatásban, gyakorlat biztosításával, ez az Ő érdekük is.
    Bár tény, hogy könnyebb feladni egy hirdetést, hogy ilyen olyan képesítéssel és gyakorlattal
    "éh bérért" keresünk szakembereket.

    Sok magyar cég nem nagyon szeret részt vállalni az oktatásban és ilyen szempontból jobb egy multinál dolgozni. Nem ritka példa, hogy a kollégák tanítják az újoncot. Valaki tudja, hogy miért oktató oktat pl. egy repülőgép vezetői tanfolyamon, nem mindenki alkalmas erre. Sok ember még arra sem alkalmas, hogy az előző műszakjából az összes fontos információt átadja a következőnek... emellett persze, lehet jó technikus vagy mérnök.

    [ Szerkesztve ]

    Ami elromolhat, az el is romlik...

  • sonic8

    tag

    válasz Darth Sith #39 üzenetére

    Majd rájössz, hogy a fele nem kell amit tanítottak mert csak összezavar.

    Igazából olyan a magyar oktatás, hogy mindenre felakar készíteni, Ö szerintük "alap"-ot ad. Úgy képzelem el mint a minden évszakban használható autógumit, mindenre jó egy kicsit, de hamar elkopik és egy közepes nyári autógumi sokkal jobb menet tulajdonságokat ad egy drága 4 évszakosnál.

    Valószínűleg ha elkezdesz dolgozni sok mindennek hasznát veszed azért, de leginkább a gondolkodás és logika vezetésnek ami ott fejlődött. A valódi munkavégzést pedig kezdheted majd a melóban megtanulni, ha csak nem menedzser, vezető, igazgató stb. leszel...

    Tisztelet azon kivételeknek akik már suli mellett is úgymond szakirányon dolgoznak, ne adj Isten otthon fejlesztenek. Ők nagyon nagy előnyben vannak azokhoz képest akik "csak bejárnak" az egyetemre.

    Ezért is lenne jó a gyakorlat alapú oktatás, sajnos Én az utóbbiak közé tartoztam aki csak úgy bejárt, ezért is tűnt nehéznek a gépészmérnöki számomra.

    Jelenleg egy nagy multinál dolgozom, és nagyon nagy pozitívum, hogy nem csak bizonyos végzettségeket keresnek a leendő jelöltekben, hanem tulajdonságokat és képességeket is, így van olyan kolléga akinek még érettségije sincs, mégis sokkal többet tud nálam. Nem egy olyan emberrel találkoztam bent aki hasonlóan hozzám nem fejezte be az egyetemet, mégis olyan munkát végez amihez szerintem mérnöki végzettség kellene, szerencsére a fizetés sem olyan rossz magyar viszonylatokhoz képest.

    A legfontosabb amit ritkán hallok: először is meg kellene tanítsanak tanulni, nekem a mai napig nem sikerült és ezért meg is utáltam anno az egyetemet.

    [ Szerkesztve ]

    Ami elromolhat, az el is romlik...

  • sonic8

    tag

    válasz _cHAos_ #40 üzenetére

    Így van, és ha tényleg ingyen lehet majd tanfolyásokra járni, akkor még jobban felfog hígulni.

    Lásd a nemrég indult csináljunk busz és kamionsofőrt mindenkiből...

    Ami elromolhat, az el is romlik...

Új hozzászólás Aktív témák