Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz #40553216 #125 üzenetére

    "Kevered a szezont a fazonnal. A kötelező járulék az nem megtakarítás, ahogy ennek az utánad a munkáltatónak kötelezően befizetendő többszörösét kitevő nyugdíjjárulék (mindegy, mi a neve) sem az."
    Pont nem én keverem.
    A kötelező járulék pont Orbánék 2010-es törvénye után lett gyakorlatilag adóbevétel. Az új Alkotmányban már nem is szerepel, hogy az államnak nyugdíjat kellene fizetnie, tehát simán felfüggesztheti az állam a nyugdíjkifizetéseket bármikor, indok nélkül.

    AZ MSZP '98-as intézkedése HOZAMOT határozott meg a MANYUP-ra, amit a magánnyugdíjpénztárak pénzügyi tevékenysége alapozott meg. EZÉRT is volt egyéni számlán, hogy évtizedekre visszamenőleg meg lehessen határozni a befizetett összegeket és azok hozamait.

    "A megtakarítás az önkéntes befizetésed egy manyupba."
    Csúsztatás. A '98-as törvény KÖTELEZŐEN előírta a MANYUP tagságot és ezzel együtt a befizetéseket is.
    Ami önkéntes és csak rajtad múlik a szerződés+rendszeres befizetés, azt Önkéntes Magánnyugdíjpénztárnak hívják.

    "Matolcsy egész másról beszélt, mint amit te kihallottál belőle. Ő az ezen kötelezően befizetendő nyugdíjjárulék egyéni számlán való nyilvántartását ígérte, nem azt, hogy ezt a pénzt úgy kezelheted, mintha a manyupos számlád lenne."
    Má' megin' kavarsz, mint Piszkos Fred.
    1) nem én hallottam ki, hanem a cikk szólt erről;
    2) eredetileg az einstandolás UTÁN ígérte, hogy az elvett összegeket nyilván fogják tartani egy egyéni számlán, hogyha az illető nyugdíjbamegy, akkor legyen előzménye a befizetéseinek és hozamainak;
    3) senki nem beszélt manyupos számlakezelésről, arról már rég lemondott mindenki; ez csak egy "szépségtapasz" lett volna, hogy legalább papírunk legyen róla, mennyit is vettek el tőlünk (á la államosítás az '50-es években);
    4) na erre kaptuk az arcunkba válaszul (igen dulván), hogy : "milyen számla? nem tartozunk semmivel.".

    Ja vagy úgy! Én kérek elnézést, hogy miután - engedve a zsarolásnak - átengedtem 2,5 milliót állami kezelésbe, még papírt is merészeltem erre kérni.
    Remélem a lefüggönyözött Csajka nem hoz pár bőrkabátos verőembert a házam elé éjjel kettőkor, hogy az ajtót verve kiabáljanak: "a nép nevében kinyitni!"

    "az éves szint 250-300 milliárd forintos lyukat ütött a költségvetésen."
    Mindjárt megsajnálom őket. Mennyi volt a stadionköltés egy év alatt, 120 milliárd? Kisvasút, állami TV (80 milliárd! RTL klub háromszoros nézettség mellet harmadannyiból gazdálkodik!!!a nettó profitjuk meg valami 8 milliárd, az állami TV meg veszteséges, hát röhej!!!), Mr 20%, Lézerjani a palotájával, Mészáros stb. soroljam?
    Pardon, párhuzamosozzam?
    (ugye a soros-portot már betiltották, ha jól tudom, nem akarom, hogy a következő cenzúrázásnak ez a szó is áldozatul essék)
    Na szóval ilyen gigantikusan felesleges (vagy feleslegesen gigantikus) állami (tisztviselői) költések mellett TALÁN megoldható lett volna egy rendes és megnyugtató megoldása a manyup-helyzetnek is.

    Zsarolás és útonállás nélkül is.
    Mondjuk ahhoz gerinc is kell, azt aláírom.

  • azbest

    félisten

    válasz #40553216 #125 üzenetére

    porhintés... jelenleg is minden hónapban több száz milliárd forint állapmapírt próbálnak meg eladni. A banki megtakarítási formákhoz képes többszörös kamatot ígérve. Egy-egy sorozat 100 milliárdos.

    A magánnyugdíjpénztár vagyona is legnagyobb részben kötelezően állampapírban volt.

    Ráadásul rendszeresen butaságot írsz, hogy 1.5% ment volna az államnak. Alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. 24% munkaadói járulék + 1.5% ment az államnak. Az, hogy sem adózásról, sem bérköltségről nincs fogalmad, jól mutatja, mennyire tájékozódták erről.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák