Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz s4hu|SyD^ #114 üzenetére

    Ez azért erős csúsztatás, mert konzolon szinte csak a platformtulajdonosok saját exkluzív címeitől látsz döbbenetes teljesítményt. A Microsoft és a Sony beleteszi a pénzt és energiát, de a többiek csak nagyon ritkán. Ingadozó teljesítmény, alacsony felbontás, 30 fps target, ezek azért nem olyan dolgok amiket erényként szokás kiemelni.

    A PC-nél meg el kel fogadni, hogy a széleskörű kompatibilitás miatt a számítási kapacitás egy része felemésztődik. Ez ezzel jár. Ugyanakkor az általad érzékeltetett arányok messze nem igazak.

    (#121) mortician: Ennek azért némileg ellentmond, hogy a Sony saját bevallása szerint is a PC-re átszivárgó játékosok miatt dobta ki a felpimpelt PS4 Pro-t. A jóhoz könnyű hozzászokni, ma már sokan nem elégednek meg azzal, hogy a fejlesztő belövi 30 fps-re a célt, aztán ahogy esik úgy puffan alapon nagyjából tartja majd a játék ezt a teljesítményt, ezért pedig sokan hajlandók kicsit több pénzt áldozni. Ki PC-re, ki pedig feltuningolt konzolra.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hibavissza #131 üzenetére

    Nekem volt fat Xbox 360-am, nem volt csendkirály, de olyan nagyon hangos sem, de akkoriban egy csendes PC meg horror árban volt (a passzívot vagy meg tudtad oldani vagy vizeztél, esetleg teljesen hangszigetelt házat vettél).

    Most meg Xbox One S-em van, rettentően halk, teljesen csendes szobában sem hallom terhelés alatt sem, csak akkor hallani neszeket mikor lemezt pörget (azt is csak játékok elindításánál pörgeti meg, aztán elkussol).

    Ha zavar a betöltési idő tegyél alá SSD-t. Szabad.

    A framerate-re nem tudok mit mondani. Az igényes címek futnak 1080p/60 fps mellett. Tudom, van akinek 144 fps alatt nincs élet. Az tényleg borítson rá egy talicskányi pénzt PC-re. De van akit tényleg nem zavar a 30 fps sem. Gondolnád? Biztosan nem, csak egy igazság létezik, csakis a tiéd... :)

    Mondom ezt PC + konzol tulajként. Ilyen is létezik, bár én biztosan buzi is vagyok, mert rá mertem fanyalodni a konzolra is.

    Mások pénztárcájára meg ne tegyél megjegyzést, nagyon suttyó dolog.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Redneck #161 üzenetére

    Nem kell ezt túlgondolni, PC-n is lehet gazdaságosan játszani.

    1.) A hardverek eladhatók, kisebb-nagyobb ráfizetéssel frissen tarthatók.

    2.) Be lehet kényelmesen helyezkedni az "arany középutas" játékra is, ahol nem az ultra nagy felbontás, ultra beálítások meg a 120+ fps a cél. Egy kicsit visszaveszel a beállításokból, a látvány alig lesz rosszabb, de hatalmas pénzeket spórolhatsz. Szerintem a végleteking maximalisták a PC-s táboron belül is egy szélsőséget képviselnek (nézz be a PC vásárlási tanácsadós topikba, a többség nem azon őrlődik, hogy melyik GTX 1080 Ti-t vegye meg).

    3.) Végső mentsvárként meg ott van a beállítások drasztikusabb visszanyesése. Hiába emelkednek a PC-s gépigények, még mindig tudsz visszavenni kvázi konzolos látványvilágra.

    4.) Konzolon is vannak jó játék akciók, de PC-n még jobbak, hosszabb távon ezen is spórolhatsz.

    Nekem van PC is, konzol is. Kb egálban vannak a költségek. Persze a PC-re költhetnék még többet is, de feleslegesnek érzem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz krx21 #175 üzenetére

    Aki meg tudja állni és racionálisan fejleszt, az PC-n is tud nagyon jó minőségben játszani, kvázi konzolos árszinten. Egy i5-6500/7500 + GTX1060 / RX470 / RX480 + 8 GB RAM nem olyan drága PC-s szinten, de már kb mindenre elég FHD felbontásig. Persze drágább, mint egy konzol, de ha azt nézem, hogy ehhez elég egy 50-70 ezres monitor is már az élvezhető játékhoz, egy jó játékos TV meg ennek messze a többszöröse, akkor pár éves távlatban a költségek valahol találkozni fognak.

    Persze tudom, hogy a PC-s tábor nagy baja, hogy nincs önuralma és állandóan fejleszteni akar, de aki ezt nem tudja megállni, az majd konzolt is 3 évente fog cserélni, mert kijön majd a PS4 Pro Ultimate, utána a PS4 Pro Ultimate Extreme, azután meg a PS4 Pro Ultimate Extreme Turbo., meg ugyanez Xbox vonalon.

    Én szeretem a konzolt és a PC-t is, de a spóroláshoz nem platformot kell váltani, csak önuralmat gyakorolni. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Raymond #181 üzenetére

    Amúgy itt aprón vagy a kulcsos oldalakon is megveheted hozzá a Gold kódot. Évi 12k nem nagy cucc, az havi bontásban 1000 Ft és ezért nem csak az multiplayer hálózatot, felhő tárhelyet meg ilyeneket kapsz, hanem havonta 4 ajándék játékot is. Múlt hónapban például Project Cars, most éppen Ryse, meg az AAA címek mellett az indie co-op cuccok is igazi gyöngyszemek tudnak lenni. Emellett pedig vásárlási kedvezmények is vannak, amik összeadódnak a normál leértékelésekkel. Nekem rendszeresen visszajön a Gold tagságba fektetett pénz a leértékeléseknél.

    (#182) idegen lény: Persze, technikailag minden megjelenítőre ki tudsz rakni képet, de azért amikor 40 ms feletti input lag mellett akarsz játszani... na azt nem nevezném játéknak. Jól meg kell válogatni, milyen TV-t veszel.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz idegen lény #192 üzenetére

    És? A PC világában is mennyi mindent hirdetnek "gamer" jelzőkkel, közben egy szutyok szart nem ér. A játék mód csak annyit csinál, hogy kikapcsolja az interpolációt és egyéb képjavító funkciókat, ha a panel input lagja ezektől függetlenül is rossz, akkor megette a fene az egészet.

    Ma már lehet kifogni relatíve olcsón (~150k) is már olyan TV-ket, amiknél tűrhetően alacsony az input lag, de ez is az éppen aktuálisan elérhető modellpalettától függ, meg hát sokaknak nem csak ez az egyetlen minőségi mutató egy TV-nél.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Raymond #200 üzenetére

    Xbox One-ra meg Origin Access helyett van EA Access, az havi 990 Ft vagy évi 5990 Ft. Bár én már lemondtam ezt az előfizetést, amit akartam kipróbáltam, de azok kaptam magam, hogy már 3 hónapja nem indítottam el semmit, ami EA Access játék (talán karácsony körül a Star Wars Battlefrontot párszor és ezzel kifújt).

    Nálam annyira betalált a Battlefield 1, hogy mellette már csak némi Forza Horizonra meg Motorsportra futja idővel, meg mondjuk local co-op játékokat szoktunk barátnőmmel.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz idegen lény #220 üzenetére

    "Csak a kockák méricskélnek, a többiek játszanak."

    Mondja ezt az, aki eddig azt sem tudta, hogy van mit méricskélni. Én nem méricskélek semmit, vásárlás előtt megnéztem mit tud a TV és ezzel elintézettnek tekintem a dolgot, nem méricskélünk otthon semmit. De nem túl elegáns sértegetni azt, aki egy kicsit tanítani próbál.

Új hozzászólás Aktív témák