Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Atom_Anti #155 üzenetére

    Tévedsz, tekintve hogy bármely modern oprendszer masszívan többszálúsított, 100-200 futó rendszer és felhasználói processzel, pont hogy nem az egyszálú teljesítmény fogja meghatározni a felhasználói élményt.
    Szóval nem, nem lesz pörgősebb, spontánabb élményed négy magon mint haton vagy nyolcon(nem, nem általánosságban, konkrétan a te esetedben értem, még véletlenül se gondold ezt érvényesnek pl. egy Piledriver proci kapcsán, azt agyon kell húzni, hogy elérje a Ryzenek szintjét.).
    Ha arra pályázol, vegyél inkább PCIe v4-es NVMe SSD-t a rendszer alá, azt sokkal jobban megérzed, egy HDD-hez de akár egy SATA SSD-hez képest is, mint a procicserét.
    100-ból 90x nem a CPU vagy a VGA a bottleneck a pattogós felhasználói élményhez, hanem a háttértár vagy a RAM(manapság egy Chrome is nagyon sokat eszik belőle)...
    A játékok kb. az egyetlen alkalmazás-típus, ahol nem lesz érezhető sebességcsökkenés... már azok a játékok, amik nem tudnak hatékonyan 8-nál több szálat kezelni.

    Az a VGA, amit 70€-val drágábban veszel nem sokat oszt-szoroz, 70€ különbség van csak a 2060-as családon belül egy fapados és fullextrás modell közt is, sőt egy MSI 1660Ti GamingX árából is kapsz egy Asus TUF 2060-at, szóval még mindig a placebónál tartasz, akárhonnan nézem... szerintem nyugodtan valld be, hogy egyszerűen akarsz egy 3300X-et mert csak. Ne nekem valld be, nekem mindegy, én a 3600+RX5700XT párosommal jól elvagyok még pár évig, kifizettem, beszereltem, tovább léptem. Magadnak valld be és hagyd a racionalizálást, jobban jársz. Megteszed a váltást, mert megteheted, ennyi, nincs szükség önigazolásra, még kevésbé van szükség mások megtévesztésére, és épp ez utóbbi ami itt többünket bosszant az általad a témában leírtak kapcsán.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák