Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    ez ilyen szovjet tudósok az angol tudósokkal karöltve kimutatták. komolyan, nem lehetne az ilyen jellegű prospektus és megboldogult pártfőtitkár komcsi vezércikk ízű maszlagot egy bazinga kommentárral kiröhögni, ahogy egy jóérzésű ember tenné? vagy az valamilyen mosolyszünetet eredményezne és fekete listára kerülne az oldal? vagy ennyit sem ér, és csak lehoztátok?
    félve kérdezem meg, visz itt valaki mikrovállalkozást? egyáltalán ismertek egyet is belülről? egyáltalán, képes valaki itt arra, h ezekre is differenciáltan gondoljon? vagy csak az it oldali frázisokat puffogtatjátok...
    mikrovállalkozás az is, amikor valaki pl. it-sként számtek webshopot üzemeltet, de az is, ha ruhaboltot. meg az is, h ha valakinek van egy tetőfedő cége, vagy ha van két embere meg egy lapátja.
    persze, h nagy részük nem költ rá. mert kb. abban kimerül az informatikai rendszere, amire egy háztartásnak szüksége van. a háztartás sem költ. felesleges.
    2002-ben indultunk, kijött a szagember és csinált egy hálót, közös meghajtókkal (elmondtam mit akarok, kábelezést, hubot összeraktam). elkért érte 25k-t. 3 xp-ről volt szó, meg 2 hálókártya beszerelésről. akkor jöttem rá, h vagy új szakmát tanulok, vagy ami kell, azt vérrel-verítékkel de összerakom. lassan egy évtized eltelt, van itt backup server, 6 laptop egy desktop. közös access adatbázis, levelezés. azóta sem fizettem egy rohadt kanyit sem it szagembernek. net, haverok, fanta. az elmúlt 7 évben már adatvesztésem sem volt. vírus sem. rootkit sem. oem vindózok, office-ok, ocr progik. ezekért fizettem. a többi megoldva. olcsó és hatékony. nem olyan nagy ügy egy átlagos mikrovállalkozás informatikai rendszerét vinni. ellenben azért nem is csinálja meg a ruhaboltos jucika magának.
    megkérdezem, ki a ványadt kókányolt afrikai lepkevadász akarna betörni gipsz jakab bt-hez? legtöbbször sokkal reálisabb, h kipakolják a raktárat egy kisboltban. vagy betojik a számlázóprogram. aztán költhet vagyonvédelemre. meg jön az apeh.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz anulu #44 üzenetére

    így van. ellenben a hazai it szagemberek ár/szolgáltatás/tudás arányát nézve viszont megértem, h urambátyámoznak, meg ismerős ismerőse állítólag ért hozzá, pár félpénzért tud megoldást, mert mindent a felének a negyedéből kellene megoldani.
    és arra, amire egy hazai átlagos mikrovállalkozásnak szüksége van, azt sokszor gógyiból is meg lehet oldani felhasználói szinten (jó, persze, ehhez az kell, h valaki a saját melója mellett után alatt még csinálja ezt is, nézzen utána, legózzon agyilag, hardverileg, stb. ehhez azért tényleg kell affinitás. és nem utolsósorban teherbírás, h 5-kor kelt reggel, este 10-kor meg behányt vinyót cseréli és rakja vissza a legutóbbi rendszerimage-t, meg a munkamappákat, h reggel 8-kor a kollega kezdhessen vele.
    láttam már olyat, h induló cég 5 emberrel, megyek kockázatot értékelni, a cégvezető meg panaszkodik, h a jogszabályi mellett is milyen kötelező köreik vannak még vissza. a végén kiderül kb. egy nagyvállalati rendszert akartak rásózni, súlyos nullákért, meg mellé természetesen méregdrága munkaállomásokat. persze ezek jó dolgok, csak épp ha a felére sincs szükség...
    egyik oldalon pénz kevéssé, cserébe minimális igények, a másik oldalon meg úgy szolgáltatnak, h heroinárban mérve a tudást a valós igények ismerete nélkül. ez olyan 22-es csapdája.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák