Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bazsi83vp

    senior tag

    Igazából nem értem mi itt a ráció - a régi munkáltatóm kért ajánlatot infós biztonsági rendszerekre - de valahogy ott bukott el az egész hogy egyiknek sem tetszett, hogy ha mégis törik a rendszert a felmerülő károkért (kiesés, termékvédelem stb.) teljes mértékben vállalják a felelősséget - csak a pénz kellett (volna) nekik - "garancia", minőségbiztosítás .. meg minek? Azt csak mi adjunk a gépipari termékekre? Hülyék ezek.

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz bambano #32 üzenetére

    Jó - akkor az autógyártó se vállaljon felelősséget a rozsdásodásért - előfordulhatnak hibák ott is - max előbb cseréled a kocsit - de nyugodj meg, ezzel munkahelyet őrzünk ;)
    Amúgy sokszor a bill. és a szék között pont a bérelt informatikus van.

    Másrészt - ha én azt kérem hogy építsen ki egy rendszert ami csak annyit tesz lehetővé, hogy a levelezést lebonyolítjuk, (ergo nem megy minden oldal) akkor igen is vállaljon felelősséget, ha csak nem dobok fel én hülye valamit 3rd forrásból (pl férget, vírust).
    Ha meg csak annyit tesz, hogy feltelepít 2 tűzfalat ... infós = betanított munkás

    [ Szerkesztve ]

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz bambano #34 üzenetére

    Nem ilyen szinten - senki nem kérte a memória ... hardveres hibát: csak és kizárólag az internetes adatbiztonságról volt szó - levelezést biztosítása a telephelyek, alvállalkozók, megrendelők felé és a rendszer illetéktelenektől való végelméről - mérnökként nem várom el én se hogy vállalja azt, amit nem vállalhat, hogy pl az áramszolgáltató 300V-ot küld a 230 helyett és leég a lemez az adattal - semmi ilyenről, hasonlóról szó nem volt.
    Hanem csak arról, ha egy őrült betör övék az anyagi felelősség. És oldja meg ahogy tudja - én vagyok a vevő.
    Ha meg nem képes garantálni, akkor ne sírjon, hogy más sem igényel szolgáltatást. Egy fiatal, az infó után érdeklődő élelmiszer ipari technikus is belövi a megvett tűzfalat, ugyan azok a "rádiógombok" stb vannak előtte, ami neked is - ugye nem ez tanuljátok évekig egyetemen? Vagy te átírod a fél kernelt és teszel mellé a tudásodból is? Vagy marad jelene esetben a betanított munka? Telepítek, beállítok és b.sszátok meg?

    [ Szerkesztve ]

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz bambano #37 üzenetére

    hanem rátelepednek a beszállítók minőségbiztosítására is és azokkal szemben is támasztanak egy halom előírást.....

    pontosan - illetve már inkább minőségirányítás van. De ez a lényeg. Az infós, mint a feletted lévő elmondja, hogy milyen jelszó kell és kész - ezt bele kell venni a szerződésbe - mondjuk én vágattam volna ki azt aki "3 x-et" tesz be magának. Ez egyértelmű
    Amúgy meg, oké - csinálja az infós, kap 1 millát akkor vagy ha alkalmazott 300-t havonta a kártyára és övé a felelősség. Ha nem vállalja, akkor örüljön a 120 bruttójának és hogy nem vágom ki én meg leválasztom a szervert a netről mint ahogy tettük és nem vagy érvágás naponta párszor lementeni 1 gombnyomással az adatot és pendiveon mozgatni. Napi 10 perc többletmunka úgy, hogy a szerver biztonságban van. Ha meg adatot akarok küldeni 5 másodperc feldobni a penre. A kliensek kaptak valami kereskedelmi tűzfalat. A "szervert" (igazából így már csak tároló) meg törhetik. Ez mondjuk nem az én döntésem volt. De így ért véget a történet.

    [ Szerkesztve ]

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz bambano #40 üzenetére

    Hozzám jöhet - még mindig nem az én ötletem volt. Mérnökként csak a használattal foglalkoztam.
    De az tény hogy nem fizetnek pénzt ha nincs haszon. Meg minek? Ha talál másikat. Menjen inkább CNC-zni és akkor garantált a bére, vagy forrasszon pontosan és akkor is. A munkát fizetik, nem a diplomát,technikumot .... Ha én nyafogok, hogy a gyártmány csak ennyit bír és nem annyit, vagy túl sokat bír és az a baja, hogy nem tetszik neki mert nem kell annyit cserélni, túl drága ... (ezer kifogás) akkor kibasznak. Így az infóstól se kérdezik meg hogy mit és hogy, csak vállaljon neki garanciát - többit leszarják. Ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák