Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz leeate #10 üzenetére

    A bukfenc ott van, hogy a multicégek leányvállalatai is magyar cégek.

    Egyáltalán nem azok. Az, hogy esetlegesen Magyarországon létrehoznak egy vállalatot, ami külföldre dolgozik továbbra is, azért még nem lesz magyar cég. Ez pedig csak kis része volt, a fenti mondandómnak.

    Hogy leszünk azzal kisegítve, hogy pl. a gázszerelő cégét toljuk adóforintokkal?

    Úgy, hogy nem a gázszerelő cégét toljuk, hanem nagyobb, fontosabb feladatokkal megbízott cégekét. A támogatás feltétele természetesen az lenne, hogy 100% -ban magyar tulajdonú legyen a cég... igen tudom, a külföld kezdené a nyafogást, és te is megeszed a maszlagot, amit mondanak, nehogy véletlenül legyenek magyar cégek... de a megoldás az lenne, ha lehetnének.

    Hogy jöttek létre a sikeres multicégek?

    Úgy, hogy sok ország bekajálta ezt a dumát, amit te is. De ettől még nem szolgálja az érdekeinket, ha idejönnek, adómentesség mellett, és minimálbérélt foglalkoztatnak néhány száz embert... aztán ha már pont nem éri meg, akkor meg kirugdalják őket. Ezzel a hozzáállással, 100 év múlva is pont ott leszünk, mint most. Külföldi cégeknek teljes mértékben kiárusítani az országodat, az nem a gazdaság építését jelenti.

    Nekem inkább az tűnik idealistának, hogy létezhet szerinted olyan állam, ami a piaci mechanizmusokat megkerülve meg tudja mondani, hogy mi a frankó.

    Kevered a dolgokat. Én nem azt mondtam, hogy mindent az állam irányítson. Én azt mondtam, hogy mint befektető, igenis hasznos dolog, ha saját országban létező, fontos feladatot ellátó cégeket támogat, a külföldiek helyett. Ez pont annyira beleszólás a piac működésébe, mint amikor egy multi tőkét von ki az egyik helyről, és megtolja mondjuk a hazai leányvállalatát. Azt nem tartod rossznak. Azt viszont igen, ha az adód segítségével, az állam teszi ezt.
    Szerintem nincs különbség. Az állam kitiltása a gazdaságból nem a mi érdekünk, hanem más országok vállalatainak az, akik úgy alakíthatják a dolgokat, ahogy akarják. Ha Kína azt csinálná amit mi, akkor már rég nyugati kézen lenne az egész országuk.

    Magyarország azért van ezen a szinten, ahol. Hogy aztán a multi miért lett multi, annak itt semmi jelentősége, mert attól még ebben az országban nem lesz semmilyen, valódi gazdasági növekedés. Ha viszont a hazai pénzeket hazai cégek támogatására használnák fel, akkor lenne.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák