Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenwood

    veterán

    válasz tibaimp #3 üzenetére

    Szerintem nincs olyan uzemanyag,ami megoldana a problemakat.
    A fenysebessegnel gyorsabban ugyse megy semmi,es olyan tempoval sehova nem lehet eljutni.
    Mi pedig a szondakat sem tudjuk a toredekere sem felgyorsitani,nemhogy embereket szallito szerkezeteket.
    Azert a A Voyager talan mar kijutott a naprendszerbol :DDD

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • Cifu

    nagyúr

    válasz tibaimp #3 üzenetére

    Szerintem amíg fel nem fedeznek valami alternatív üzemanyagot vagy energiaforrást, addig az emberiség űrutazása sajnos csak a sci-fi filmekre korlátozódik...

    Először is az űrutazás fogalma elég tág, eljutni a Holdra vagy a Marsra is űrutazásnak minősül, csak éppen bolygóközi űrutazás. Erre már most is képesek vagyunk, technológiai szinten az, hogy robotokat (szondákat) vagy ember juttatunk el oda, már inkább csak költségvetés és akarat kérdése.

    Ne feledjük el, hogy "egzotikus" meghajtások ma is vannak, thermonukleáris hajtóművek (a Kiwi program a földön tesztelte, a működőképes és eredetileg Hold- és Mars-utazásokhoz szánt NERVA pedig félig kész volt 1973-ban, mikor leállították a költségvetés megnyirbálása miatt.

    Az olyanok, mint a VASIMR pedig fejlesztés és/vagy tesztelés alatt vannak.

    A csillagközi utazás az egy teljesen más tészta, ott kerülhetnek elő az "alternatív" megoldások. Vagy csak bele kell törődnünk, hogy nincs olyan, hogy pár perc alatt fényéveket teszünk meg....

    Ezzel meg az a baj, hogy nem tudom az energiacégek engednék-e, vagy besöpörnék ezt is egy "soha ki nem nyitott" asztal fiókjába.

    Az energiacégeknek nem sok haszna van most az űrhajózásból, szóval nincs érdekük semmiben...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • TolnaiEndre

    újonc

    válasz tibaimp #3 üzenetére

    Szerintem az ionhajtóművek terén kell a fejlesztéseket végrehajtani. Az elektromos töltések vonzó taszító erejét kell "meglovagolni", a coulomb erőt, amiről tudjuk, hogy nem kevés és "már is megvan" a csillagközi repülő hajtóműve.
    Én elméletben , papír ceruzával,már megcsináltam a saját megoldásomat, hogy hogyan lehetne pozitív ionokat létrehozni a levegőből, és azokat felhasználni tolóerő kifejtésre. Abszolút nem a NASA -féle ionhajtómű működési elvére gondolok,mert az bonyolult és a konstrukciós hatásfoka "gyenge".

Új hozzászólás Aktív témák