Új hozzászólás Aktív témák

  • Sir Ny

    senior tag

    válasz Sofian #147 üzenetére

    Az algoritmus maga megvan papírral és ceruzával. Az első implementációk sem olyan drágák. Nem tudom, mennyibe kerül, ez azt hiszem, inkább mérnökök fizetésén múlik. (az iphone-kat Ív Jonatán tervezte, dobhatsz rá mélt, hogy mennyit keresett velük)

    Én nem is igazán a befektetett pénzt kicsinylem le, az nem sokat mond a találmány jelentőségéről. Nagy találmányok is születtek már otthoni környezetben. Egy n+1. szabvány viszot nem az.

    Ami fontosabb, az a gyakorlati haszna. Az, hogy valamivel gyorsbb az adatátvitel, vagy kevesebb energiával jár, csak a kötelező kör, amit ha nem az a mérnök, akkor megcsinál egy másik vagy egy harmadik.

    Kitalálni (és megvalósítani) viszont valami teljesen újat, egy olyat, ami addig nem volt, az viszont tényleg valami. Nem tudom, a Samsung találmányának(?) hatását látja-e valaki. De aki szokot például utcára menni, az konkrétan látja az iphone hatását. (és itt most hatványozottan nem a szabadalomról írtam, hanem az iphone-ről, ami együtt, minden alkotórészével, sok ujjas érintéssel, visszapattanó görgetéssel, lekerekített sarokkal egy teljes egész. Egymagukban, külön-külön ezek szart se érnek, de együtt konkrétan átszabták a világot, az embereknek mostmár telefon helyett PC van a zsebükben.)

    szerk:148: ,,... hanem Siemens, mert Ő tudta levédetni. Akkor most Siemens patent troll lenne? Levon ez bármit is az érdemeiből?"

    igen, konkrétan a jó anyját a Siemensnek. Gondolj bele, ha most az orvosi műszerekre Jedlik lenne írva, hm. Nem annyi lenne a magyar átlagkereset.

    szerk 150: ,,De ne felejtsük el hogy eredetileg Jobs az Android ellen akart atomtámadást indítani, nem a Samu ellen."

    Hát ez is milyen kifacsart-logika. Mindenki ellen, aki megsért/ellop valamit. A samsung (és nem a többi gyártó) a dizájnt lopta el, őket egy fronton, a google az iOS-t (nem szabad ikonokat elhelyezni egy képernyőn), de őket nem lehet elmeszelni, az android tkp nem is egy termék, nem kap érte pénzt a google (fixme, nem ismerem a keresztfinancírozásból ingyen adott openszósz szoftverek milyen jogi kategóriába esnek)). BTW a microsoft licencelteti az androidos telefon gyártókat (nem a google-t, neki nincs belőle pénze). Szóval az android csak a gyártókon keresztül támadható. A pletykák szerint több pénze van droid licencekből, mint WP eladásokból.

    [ Szerkesztve ]

    -

Új hozzászólás Aktív témák