Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Zefír #23 üzenetére

    Ez nagyon elméleti szinten arról szól, hogy bármely internetelérésedről (mobil, vezetékes, útközben egy-egy WLAN) feltölthess bármit és az elérhető legyen bármely eszközödön egyből anélkül, hogy ide-oda másolni kéne és megoszthasd másokkal is. Persze ez csak korlátlan le- és feltöltési sebesség mellett, minden csatornán adatforgalmi korlát nélkül és hihetetlenül jó akkumulátorokkal lenne kivitelezhető, meg persze olyan titkosítás alkalmazásával, amivel csak a felhasználó fér hozzá a saját adataihoz, de ez meg ellenkezik a US törvényekkel.
    Szerintem az ide-oda másolás gyorsabb, mint a le- és feltöltés, főleg utóbbinál, sőt mindig az lesz, biztonságosabb is, mindig az lesz, hisz csak fizikai hozzáféréssel lehet az adatokat is elérni, másrészt a megosztásra van bőven alternatíva, ráadásul bizalmas dolgot nem tölthetsz fel, max. agyontitkosítva, ha nem akarod, hogy a CIA, az FBI és egyéb három vagy több betűs amerikai hatóság által íratott bot csemegézzen köztük, millió helyre átmásolva a találatokat tartalmazó fájlokat, ami ugye bármi lehet. Bár lehet az agyontitkosított fájlokat direkt megpróbálják törni, mert önmagában gyanús, hogy mit rejtegetsz. És ez nem paranoia, törvények adnak erre lehetőséget, amivel élnek is. Az ilyen tárhelyeknek meg hozzáférésük van a feltöltött fájlokhoz, a Dropboxnál is emiatt volt nemrég egy kisebb felzördülés, amikor kiderült, hogy bármely alkalmazottjuk hozzáférhet bárki feltöltéseihez, tehát a titkosításuk nem is úgy van, ahogy azt kommunikálták, vagyis hogy csak a fiók jelszavával lehet elérni.

    A cikkhez: én arra leszek kíváncsi, mennyi lesz a fájlméret-korlát. Bár ha okosan csinálnák, akkor a Drive-ra csak egyéb fájlok kerülnének. Integrálniuk kéne a szolgáltatásaikat egymásba, így a videók mennének YouTube-ra, a képek Google Plus-ra vagy Picasa-ra Google+ fiók hiányában, a zenék a zenei szolgáltatásukba (aminek nem kéne US only-nak lennie), a dokumentumok a dokumentumok közé, a többi pedig osztozhatna a Drive tárhelyén. Csak szerintem lenne ez jobb ötlet, mint az egymástól teljesen elkülönülő szolgáltatások?

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák