Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Azt jó lenne tudni, hogy azért megy ilyen könnyen (ha igaz), mert a cégek nem teszik meg a minimumot, vagyis update tartani mindent és persze minőségi tűzfalat, víruskeresőt, malware keresőt használnak és erős jelszavakat, vagy azon is át tudnak menni, aki mindent megtesz, ami elvárható?

    Tudom, hogy gyakran a social engineering a kulcs, de ha azt nem használnák, pusztán a frissen tartott rendszer annyira lyukas, hogy át tudnak menni rajta?

    Én azért kétlem a dolgot, mert legalább ilyen tudás birtokában van a "sötét oldal" is és ők ha megtehetik be is törnek mindenhová, de mégsem hallani ennyi ügyről, vagy pl. azt hogy ugyanoda megint betörtek.

    A legrosszabb szerintem az, amikor már a hálózat tervezésekor olyan hibát követnek el, amit szinte lehetetlen védeni. Pl. az hogy olyan kritikus rendszerek csatlakoznak az Internetre, amiknek a működéséhez nem kell az Internet, vagyis csak hanyagságból, vagy kényelmességből kötik rá. Sok ilyen rendszert én még belül is védenék fizikailag. Van aminek még az Intraneten sincs keresnivalója, sőt távoli elérés sem kellene rá, mégis van. Az ember a gyenge láncszem minden szempontból.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák