Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kelori

    tag

    Ahh igen, már vártam a PH-s cikket ahol el van magyarázva hogy miért jó mégiscsak ez a kártya, és érthetlen hogy miért háborognak az emberek. Merthát nem is a kártya rossz, csak mi nem értjük : D
    Hát igen, akik RX 570-el meg 1650-el "nyomorognak" most biztos emberfeletti késztetést éreztek rá hogy vegyenek dupla áron egy ugyanakkora teljesítményű kártyát mint amilyenjük már alapból van :DD

    Valaki meg említette hogy sokan még régebbi kártyákat használnak, pl gtx 650, nekik ez egy jó alternatíva lehet. Bruh...
    Ha közülük valaki ilyet vesz arra én már nem is tudok mit mondani. Ha pár éve nem cserélt mondjuk RX 580-ra vagy 1060-ra 80 ezer forintért, akkor most miért cserélne ilyenre majdnem 200 K-ért?

    Amúgy még el is hiszem hogy németországba lehet kapni, csak sajnos mi nem ott lakunk. Itthon talált már ilyet valaki normális áron? Iponon találtam tegnap egyet de átszámítva az is volt vagy 580 dollár :F

    if it ain't broke, don't fix it

  • Kelori

    tag

    válasz ddaydome #125 üzenetére

    Tehát szerinted kritizálni nem szabad, hanem helyette el lehet menni jobbat csinálni ha nem tetszik. Éles meglátás.
    Ezentúl én is minden szakmának a csúcsára török mielőtt szóra nyitnám a számat. Elvégre amíg nem vagyok kőműves nem állapíthatom meg hogy ferde a fal. Amíg nem vagyok pék nem mondhatom hogy rossz a kenyér. Köszönöm hogy felnyitottad a szememet :R

    if it ain't broke, don't fix it

  • Kelori

    tag

    válasz Abu85 #147 üzenetére

    Objektívan rossz terméket kritikával illetni miért számít arcoskodásnak?

    Úgy írod le a dolgot, vagy legalábbis olyan hangulata van a kommentednek, mintha a független tech média valami gonosz entitás lenne, ami félre akarja vezetni az embereket. Pedig ők is csak tényeket közöltek, (ha már ennél a témánál tartunk hogy mi a tény és mi nem az). Az hogy a piac ennek ellenére hogyan reagál a termékre, még nem von el semmit a média által megfogalmazott kritikák értékéből és valóságtartalmából.

    if it ain't broke, don't fix it

  • Kelori

    tag

    válasz Abu85 #152 üzenetére

    Hát de ti meg nem teszteltetek pcie 3.0-ás szabványon ha jól rémlik, csak 4.0-án, de javíts ki ha tévedek.
    Akkor a tiétek hogyan nevezhető átfogó tesztnek?
    Mert a sok kritikus pont közül a 4x-es csatolófelület a legsarkosabb. Low-end kártya lévén elég esélyes hogy 3.0-ás rendszerbe kerül. Megkockáztatom hogy a lehetséges vásárlóbázis több mint 50%-a 3.0-át használ. És ez az a szituáció ahol végleg elvérzik ez a kártya a legtöbb esetben.

    if it ain't broke, don't fix it

  • Kelori

    tag

    válasz Heylel #155 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek hogy ez hírnév és presztízs rombolás, de az igazság az hogy ebben az üzletágban ennek sosem volt igazán nagy jelentősége. Az AMD hiába gyártott éveken keresztül szemetet az FX széria képében, amikor megjelent a ryzen rögtön sokan ugrottak érte, köztük én is, mert tényleg nagyszerű procik, jó áron. Mai napig nem bántam meg hogy megvettem az 1600X-et. Alaplapok esetében is hiába követknek el néha kolosszális baklövéseket a gyártók, maximum azt az egy terméket nem veszik a vásárlók, de ha következő alkalommal előrukkolnak valami versenyképes cuccal akkor senkit nem érdekel már hogy előtte mi történt. A legtöbb embert csak az érdekli hogy a pénzéért a legjobbat kapja, és ez gyakorlatilag rendben is van.

    De hogy hozzak ellenpéldát is, a játékiparban ez pl teljesen másképp megy. Ha egy fejlesztő eljátssza a játékosok bizalmát, utána azt már emberfeletti erőfeszítés újraépíteni. Pl: Acti-Blizz, most a Dice a bf 2042-vel, stb.

    [ Szerkesztve ]

    if it ain't broke, don't fix it

  • Kelori

    tag

    válasz Abu85 #158 üzenetére

    Az egy dolog hogy az átlag játékost nem érdeklik az ilyen részletek, a valóság az hogy sokan nem is tudnak róla.
    Persze szakmabeliek, hozzáértők mondhatják hogy irreális elvárás így, lehetetlen feladat úgy, az átlag vásárlót ez pont hidegen hagyja. Pláne hogy a 60 dollárt ugyanúgy elkérik ezért is, minőségtül függetlenül. Egy ponton persze a kiadó felelőssége is a dolog, hogy miért engednek ki ilyen állapotban egy nagy múltú címet, de ez már részletkérdés.

    Lábjegyzetben azt mondjuk még hozzáfűzném hogy a vásárlók közül egyáltalán nem tudom sajnálni azokat akik előrendelték ezt a katasztrofális játékot. Mindig is abszurdnak találtam a pre-ordert. Ígéretek alapján, egy el nem készült termékért előre fizetni a világ legnagyobb butasága.
    Jön pl az elden ring nemsokára. Én hatalmas dark souls rajongó létemre alig várom a release napját, és a fromsoft még sosem adott ki rossz játékot a kezei közül, de ennek ellenére sem vagyok hajlandó láttatlanban előre fizetni érte amíg meg nem jelenik, és nem látom hogy milyen fogadtatásban részesül mind az újságírók, mind a játékosok részéről.

    if it ain't broke, don't fix it

Új hozzászólás Aktív témák