Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    A Kitgurus dolog a következőképpen történt. Olvastam egy Reddit fórumon, hogy levették a 4 GB-os blogot. Ráírtam az AMD-re, hogy levették-e, mert a fórumon ezt írják. Közben rákerestem, hogy ki a forrás, majd mire megtaláltam az AMD küldött egy linket, hogy elérhető. Rákattintottam a linkre, és működött. Megnéztem a Kitguru hírt, és az ott lévő link is működött. Az egész idő alatt nem telt el 10 perc sem. Kérdeztem azt is, hogy a Kitguru azt állítja, hogy nekik nem működött, és erre az volt a válaszuk, hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni, a link ott van és működik. Szóval ennyi volt a dolog. Ezt nem lehet megírni úgy, hogy nem működik, mert megnéztem, hogy ment.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #63 üzenetére

    Neked is beraktam az AMD által küldött linket. Megnézhetted ott, hogy működik. Nem tudom, hogy miért nem működött a Kitgurunak, az AMD se tudta megmondani. Ezt csak a Kitguru tudja.

    Nem feltételezem, hogy Kitguru hazudna, hiszen egyszer már botrányba kerültek egy újságírójuk miatt, akit ki kellett rúgniuk, mert az AMD-ről hazudott. Azóta a Kitguru kínosan ügyel arra, hogy többet ilyen ne forduljon elő. A helyzet akkori kezelésével az AMD is elégedett volt, és eltekintett attól, hogy a Kitguruval kapcsolatot bontsanak, mivel gyorsan kirúgták az újságírójukat.

    A CES előadásról leírtam már, hogy volt PDF. Tényleg el lehetett olvasni. Általában érdemes ezzel kezdeni. Nem tudok azzal mit kezdeni, ha valaki ezt nem nézi meg.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #66 üzenetére

    AMD, Intel és NV policy, hogy nem reagálnak a médiára. Ha valami gond van azt privátban intézik. A Kitgurunál azért említettem, hogy kirúgtak már valakit AMD-ről szóló hír miatt, mert történt ilyen, és ott se volt kiteregetve a szennyes. Azóta az a valaki az AnandTechnek és a Tom's Hardware-nek ír. Ezek a dolgok sosem fognak a nyilvánosság előtt zajlani. Leginkább a háttérben lehet tudomást szerezni a részletekről, de azok sem hivatalos infók.

    Én nem tartom kizártnak, hogy volt valamennyi idő, amíg nem volt elérhető, de ezt én hogy bizonyítsam be? Az AMD szerint nem volt semmi gond, míg a Kitguru szerint volt. De amikor néztem, akkor minden működött tökéletesen. Ezt nem tudom megírni abban az időpillanatban, amikor ezt néztem, mert működött, de azt sem írhatom le, hogy nem működött, mert nem tudom bizonyítani, és az AMD szerint nem volt gond. Ezzel te mit csinálnál? :))

    Nincs titokzatos PDF. Úgy működik a briefing, hogy az AMD küld egy meghívót. Jelentkezel, és adnak egy linket. Onnan leszeded a PFD-et, és amikor megy a briefing, akkor az AMD mondja, hogy melyik slide-ről beszélnek. Tehát már a beszéd pillanatában ott van nálad minden információ a PDF-ből, beleértve a végén lévő jegyzeteket. Ezeket meg kell nézni. Mint írtam, én mindig a jegyzetekkel kezdem.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #68 üzenetére

    Nem a hittel van gond, hanem hogy miképpen bizonyítod be? Hinni hihetek sok dologban. :)

    Másrészt alapszabály, hogy ha a gyártó mond valamit, és nem tudod az ellenkezőjét bizonyítani, akkor a gyártó szava a szent. Én nem tudtam az ellenkezőjét bizonyítani, és szarul is jártam azzal, hogy megkérdeztem, mert az AMD-nek volt adatja arról, hogy nekem küldtek egy linket, amivel bizonyították, hogy működik.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #71 üzenetére

    Miért hazudna bárki is? Van két egymásnak ellentmondó állítás, és nem tudod egyiket sem egyértelműen bizonyítani, de mivel az AMD küldött egy linket a működésről, így meg vagy lőve, mert az AMD bizonyította, hogy működik az oldal. Hogyan bizonyítjuk, hogy korábban nem működött?

    Akik ezt megírták, ők is update-ben magyarázzák, hogy akkor tuti nem működött, hárítják, hogy más se látta, és különben is cserkészbecsszó... de senkinek nem jutott eszébe archiválni, nem képet lőni, archiválni. A képpel az a gond, hogy az AMD könnyen elintézi, hogy valami jogosultsági probléma volt, sőt, ennyit sem mondanak, mert a kép nem bizonyíték. Az archiválás az lenne.

    #75 Petykemano : Szerintem ez a kártya nem jó! Én 2022-ben nem vennék 8 GB-nál kisebb VRAM-mal VGA-t. Akkor már inkább konzol. De ettől függetlenül jelenleg úgy néz ki, hogy a piac éppen kioktat minket üzletből. Függetlenül, hogy mi a véleményem a hardverről, az látszik, hogy veszik, és bármennyire is nem tartok jó ötletnek egy 4 GB-os VGA-t 2022-ben, van aki jó ötletnek tartja. Most felfoghatnám ezt úgy, hogy végtelenül szomorú dolog az egész, de annyira szórakoztat, hogy inkább cinikusan állok hozzá, és sztorit csinálok belőle. :D

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Petykemano #81 üzenetére

    Jelentős különbség, hogy a diktátor lelő, ha nem teszed, amit mond, míg az AMD szabadon hagyja, hogy ne vedd meg a VGA-ját. :)

    Jelen pillanatban az a tény, hogy bármennyire is nem tetszik a médiának, és nekem se ez a VGA, az a helyzet, hogy az AMD sokkal jobban látta nálunk az üzletet, és meglovagolták a jelenlegi piacot. Mindezt tették annak ellenére, hogy a média úgy általában (beleértve minket is) bemutatta, hogy nem valami jó ez a VGA így 2022-ben teljes részletességre, tehát csak kompromisszumok mellett lehet vele játszani még Full HD-ben is. És az emberek jelenleg ezt leszarják, mert veszik. Nyalogathatjuk egymás sebeit, de az AMD most éppen nagyon csúnyán oktat minket üzletből, holott ez az egész úgy kezdődött az elmúlt héten, hogy kioktatta őket a média, hogy ez így nem lesz jó. ;]

    Egy termékről pedig végül mindig a piac dönt. A cégeknek nem attól lesz több pénzük, hogy kirakják a média plecsnijeit az üvegszekrénybe, hanem attól, ha a piac megveszi.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Petykemano #85 üzenetére

    Hiába látod cégként, hogy mi hiányzik a piacról, ha nem csinálod meg. Ezt most megtették. Ugyanúgy megtehette volna az Intel és az NVIDIA is, és akkor most nekik lenne széles körben elérhető VGA-juk.

    Nagy különbség van az igény meglátása és kielégítése között. :)

    #87 b. : Ez a kártya az előző héten az évszázad bukásának volt beharangozva a médiában. Arra akartam rámutatni, hogy mennyire másképp látja ezt a piac. És őszintén szóval elképesztően szórakoztató, hogy a termék, amire kis túlzással minden review azt írta, hogy "ne vegyétek meg", rögtön az élen nyit az első heti eladáson. Ne mond azt, hogy ez nem megmosolyogtató. :)

    Ezt szerintem sem éri meg megvenni, bár az én meglátásom inkább az, hogy 2022-ben 8 GB-os VGA alá nem szabad menni. Viszont a jelenlegi helyzetből a média csak tanulhat, mert rávilágít arra, hogy mennyire mások lehetnek a piac igényei, mint amiket alapvetően gondolunk. És alapvetően amekkora arccal mondtuk erre a múlt héten, hogy nem jó, akkora leckét kaptunk ezen a héten üzletből. Ezért próbáltuk a tesztünkben megmutatni, hogy mi van akkor, ha elfogy a VRAM és mi van akkor, ha nem. Ezzel lefedtük ezt is azt is. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #89 üzenetére

    Akkor majd jön az a cikk. Az alapsztorit maga a média és az AMD adja. Annyira ellentétes a termékről a meglátás, hogy rendkívül izgalmas, hogy kinek ad igazat a piac. Ahogy Petykemano írta, mindkét álláspont alátámasztható, csak nem tudni, hogy a piac miképpen látja. Az előző héten a médiának lehetett arca, míg most az AMD állhat ki egy "ugye megmondtammal". Lehet, hogy végül a média nevet. Ha igen, jön az újabb cikk, mert kb. ez a legizgibb sztori manapság a VGA-piacon. Én nem emlékszem olyan termékre a múltban, amit mindenki lehúzott, majd rögtön a eladási top1-et produkált. Ez önmagában is sztori, de ha gondolod, akkor hozz egy példát ezen kívül. :D

    Megint előjött a pártiság, de ha megnézed, akkor a hírben csak adatokat írtam. Ha nem tetszenek az adatok, akkor írj a forrásnak, hogy legközelebb ne mérjék a 6500 XT eladásait. Homokba dughatod a fejed, de ettől még megtörténnek az események. :))Egyébként leírtam, hogy szerintem ez a VGA nem jó. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #92 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy ez a piacról szól. Ha van egy termék, amire kb. minden review azt írja, hogy nem jó, ne vedd meg, majd rögtön top1-ben kezd az eladásoknál, akkor az minimum elgondolkodtató. Ez egy nagyon objektívan mérhető dolog, és ilyenre én nem nagyon emlékszem korábbról. Amit a média lehúzott, az sose kezdett az élen az eladásoknál, soha. És ebből már egy kérdés az, hogy a média érti-e jobban a piac aktuális igényeit, vagy a gyártó. Erre még nincs egyértelmű válasz, de pont ezért érdekes ez a sztori, mert nem igazán látni, hogy a piac mit lép. Egyelőre a gyártó látja jobban az igényeket, a média pedig besült, de könnyen lehet, hogy pünkösdi ez a királyság, és akkor jöhet egy újabb cikk. :)

    #93 Sundesz : Igen, a felsoroltak többségét gyártják, csak ezekből is nagyon sok végzi a bányában. Nagyon nem optimális hardver kell ahhoz, hogy a bánya lemondjon egy VGA-ról. Helyből 64 bitben kell gondolkodni, és az órajelet is fel kell vágni az egekbe, hogy a fogyasztása is relatíve nagy legyen. A Navi 24-ről kevésbé ismert, hogy alig 200 MHz-cel kisebb órajelen kb. harmadannyi fogyasztással is működik, csak direkt fel van vágva az órajel, hogy elriassza a bányászokat.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz fLeSs #95 üzenetére

    Jóval többet keresnek annál. Eleve ~40 dollárért adják el a GPU-t a gyártóknak. Eközben kb. ~15 dollárért gyártható. Azért csalókák a leszámolt adatok, mert azt írják, hogy a TSMC 90%-os kihozatallal dolgozik. Közben már az előző évben is majdnem 100%-kal dolgoztak. Ezért van az, hogy a Navi 21-ből majdnem mind a 6900 XT-re megy. Egyszerűen már nem kell leválogatni a selejtet a 6800-akra, alig van ilyen. Ugyanez hatványozottan igaz a kisebb GPU-kra. A Navi 22-re nincs is "selejtgyűjtő" alternatíva. Ugyanez látható az NV-nél is. Ők is kezdik a top konfigokra rárakni a legyártott GPU-kat. A Samsungnak is kellemessé vált a kihozatala mára.

    A valós nehézséget csupán az jelenti, hogy számos forrásból kell beszerezni a komponenseket a NYÁK-ra. Ez látszik a tesztkártyákon is. Egy csomó VGA ugyanaz, mégis eltérők rajtuk a komponensek. És ez úgy általánosan így van a kereskedelembe legyártott VGA-knál is.

    Jelen pillanatban az AMD és az NV is nagyobb nyereséggel adja el az összes GPU-ját, mint másfél éve. Simán alkalmazkodtak az új árszintekhez.
    Ez a jövőben is lényeges elemmé válik, mert a next-gen igazából csak a középkategória fölött lesz next-gen. A pénztárcabarátabb területeken megmarad a mostani felhozatal felújítva. Ez az AMD-nél a Navi 24-23-22-t jelenti, míg az NV-nél a GA107-GA106-GA104-et. A next-gen ezek fölé jön. Az AMD-nél az első a Navi 33 lesz, ami a Navi 21-et váltja. Erről annyit tudni, hogy 128 bites memóriabusza van, ez gyakorlatilag biztos. A fogyasztás szempontjából is látszódni fog, hogy másképp vannak pozicionálva a next-genek. Az AMD a saját felhozatalát 200-450 wattos tartományba szánja. Az NV az elsőségre tör, és 250-600 wattos tartományban gondolkodnak. Azt nem tudni, hogy fogyasztásban mikor jönnek az új GPU-kból értékelhetőbb modellek, viszont eddig a next-gen nem úgy lesz next-gen, ahogy sokan várják, és többen csalódni fognak.

    #96 Sundesz : Igen a Navi 24 kiépítése nagyon illik notebookba. Picike, tulajdonképpen nagyon keveset fogyaszt, ha vágsz egy picit az órajelen, stb.

    A bánya ma úgy működik, hogy ha nincs ló jó a szamár is. És emiatt megveszik az 1050/1650-et is, mert annyira nem istentelenül szarok azokban a coinokban, amelyek még beférnek 4 GB-ba. A 6500 XT viszont istentelenül szar majdnem mindenre. Ennél csak jobb VGA van bányába, akármire nézel, néhol nyereséges tudna lenni a Navi 24, de nem annyira, hogy megérje vele vesződni. Ettől függetlenül nyilván nem egy 1050-re és 1650-re hajtanak a bányászok, de ráfanyalodnak, ha úgy hozza a sors. A bányászok közül sokan spekulánsok is, és keresik az új Ethereumot, emiatt rámennek egy csomó coinra, ami vagy bejön, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Petykemano #100 üzenetére

    Nyilván az AMD a Navi 24-gyel nem kockáztat nagyot, mert ha esetleg úgy alakulna, hogy a piac magához tér, akkor dobhatnak rá 8 GB-ot, ami tök egyszerűen kivitelezhető, vagy eladhatják az összes lapkát mobilba, esetleg professzionális VGA-ként. Tehát akármi lesz az AMD győztesen jön ki belőle, emiatt is vállalták be, mert csak nyerhetnek egy extra termék kiadásával. Nem bátrak voltak, hanem realisták. :D

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Heylel #110 üzenetére

    Egyrészt van 4 GB-os GDDR6 is, másrészt nem szükséges, mert a NYÁK hátuljára is rakható memória.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #117 üzenetére

    Kijelentheted, ha ettől megsebzett lelked megnyugvást lel. ;)

    Ha megírod a Logoutra, még el is küldöm az NV-nek, hogy gyönyörködjenek benne. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #119 üzenetére

    Ha huskydog17 meg akarja írni, hogy "az RTX 3070Ti-ból többet adtak el, mint a nála sokkal olcsóbb RX 6600-ból", akkor írja meg, mert tényt állít vele. Nem tudnék belekötni, hiszen az van az adatsorban. Tökéletesen bebizonyított tényt írna le vele.

    Még meg se sértődnék, hiszen nincs min. A tény az tény.

    Persze lehet, hogy a fanok belekötnének, de a fanok ezeket személyes sértésként élik meg. Ez van. Ettől még a tény tény marad. :)) Huskydog17 teljesen objektív lenne egy ilyen cikkel, ha leírná.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #121 üzenetére

    Akkor ne írja le. Engem ez sem zavar. De attól, hogy tényt állít még nem lesz fan. Akkor lesz az, ha a tényt támadja. :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #123 üzenetére

    És ez igaz is lenne, ha nem adtak volna el más VGA-t, de adtak ott el elég sokat számos modellből. :D

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz 1dude #127 üzenetére

    Egyelőre a VGA-piacra az a jellemző, hogy kipucolják a boltokat. Majd ha nem ez lesz a jellemző, akkor elkezdjük látni az MSRP-hez közeli árakat.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz 1dude #129 üzenetére

    És ezzel elértél ennek a kártyának a lényegéhez. A bányászok nem viszik el a boltok elől, így többet tudnak belőle szállítani oda, ahol a valós userek meg tudják venni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Petykemano #134 üzenetére

    Ahogy Sundesz utal rá... csak látnánk már azt a 200 dolláros porosodást, mert egyelőre még elkapkodják a készletet, ami felviszi az árat elég sok helyen. Időnként talán már bele lehet futni ennyiért, de marha nagy szerencse és a csillagegyüttállás kell hozzá.

    Az már jó jel, hogy a Radeon RX 6500 XT-ből pár nap alatt annyi készletet szállított a PowerColor, amennyit az összes többi Radeonból január eleje óta. Ez azért nagy mennyiség, és ezerszer el lett mondva, hogy ez a lényege ennek a terméknek, hogy legyen raktáron, ne csak a webáruházban legyen látható out of stock felirattal.

    Szóval a mennyiség az egyelőre biztató, rögtön a heti eladások élére is lőtte a terméket, viszont a magas árazás még gond, mert láthatóan magasabb a kereslet, mint a kínálat, ami felhajtja az árakat. Majd ha ez megfordul, akkor lehet számítani az MSRP megközelítésére.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz pipeline #139 üzenetére

    Feedback mellett jöhetne már valami bizonyíték is, hogy mi nem tény ebben a hírben. :R Itt szokott mindig megállni a tudomány. Pedig ahogy a feedbacknek, annak is teret adnánk, hogy cáfoljátok jelen hír állításait, csak ezek sosem érkeznek meg. :))

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Sundesz #141 üzenetére

    A GeForce GTX 1650-ből nincs akkora leszállított készlet, hogy az árban versenyezni tudjon. Ez a VGA lehetne sokkal olcsóbb is, ha mennyiségileg nem annyit szállítanának belőle, amennyit például a Radeon RX 6900 XT-ből. Mert utóbbi az csúcsmodell, annak komoly ára van, tehát ott van egy limit, de egy GeForce GTX 1650 tömegtermék, és abból úgy minimum háromszor többet kellene szállítani, hogy az ára lefelé mozduljon.

    Ha a jelenlegi szállítási mennyiség marad, akkor a 6500 XT-ből nagyjából négyszer többet kapnak a boltok folyamatosan, mint a GTX 1650-ből. A piac egy jó része ugyanakkor ki van éhezve egy új VGA-ra, tehát ez valószínűleg azonnal nem fog meglátszani, de a túlzott igény egyszer ki lesz elégítve, és akkor elkezd az ár is csillapodni a növekvő raktárkészlet miatt. Innen az lesz a kérdés, hogy boltok ehhez hogyan állnak, mert a 6500 XT gyorsabb, mint a GTX 1650, tehát árban jó lenne fölé helyezni, de a készlet sok mindent felül tud írni.

    #142 pipeline : Szóljatok akkor, ha cáfoljátok a hírben megjelent tényeket, addig tárgytalan. :R A gaz média által megsebzett lelkek kezelésére pedig van külön tudományág, még gyógyszereket is fejlesztettek az egyes problémákra. :)

    És meg szoktad cáfolni a mosópor reklámot? ;]

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Petykemano #144 üzenetére

    Azért valljuk be, hogy még a 220 dolláros polcon porosodás is kurva jó lenne, de jelenleg még nem vagyunk ennek a közelébe, túl gyorsan elviszik ezeket a VGA-kat is.

    Ha beborul a bánya, akkor ennek a kártyának nem lesz igazán értelme. Vagy rak rá az AMD 8 GB-ot, vagy eladja a lapkákat mobilba. Ez a kártya csak és kizárólag addig jó, amíg a bányászok menekülnek tőle, de közben veszik raklapostul a többit.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz gbors #146 üzenetére

    Mert még nem adott leckét. Ez csak egy kérdés. Azért van úgy írva a mondat, hogy a kérdés az volt, amikor megjelent a VGA. Ha leckét adott volna, akkor maga a cím lenne az, hogy "Lisa Su, a vállalat vezetője ad üzleti leckét a médiának".

    A kijött első adatok alapján most úgy néz ki, hogy az AMD látja jobban ezt. Ez van oda írva. Ezek könnyen összehasonlítható számok.
    A twitter bejegyzésből az adat származik, és abból az adatból az látszik, hogy most éppen az AMD oktatja üzletre a médiát. Azt a médiát, amely a múlt héten nagy arccal oktatta az AMD-t, hogy ilyet nem szabad csinálni. Szerintem ez már önmagában piszkosul izgalmas. :)

    Ez végeredményben egy összecsapás egy hiperoptimista cég üzleti meglátásai, illetve az arcoskodó média között. Ilyen ritkán van, mert általában az a helyzet, hogy ha valamit a média lehúz, akkor az nem nyer rögtön az első héten eladási versenyt a kategóriájában, és emiatt nem egy elhanyagolható tényező, hogy most mi lesz ebből. Később is érdemes ezt nyomon követni, hiszen lehet, hogy majd a médiának lesz igaza, de az első heti eredmények alapján ez még nem látszik.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Kelori #148 üzenetére

    Ennél a terméknél két dolgot vettünk észre. A VRAM kapacitása nagyon meghatározza a teljesítményét. Emiatt is készítettünk kétféle mérést. Egyet úgy, hogy látható legyen a 4 GB limitje, és egyet úgy, hogy mi van akkor, amikor ez a limit nem él. Ha egy média objektívan akarja bemutatni ezt a terméket, akkor ugyanígy tesz. Nem csak az egyik vagy a másik végletet mutatja meg. A valóság az, hogy nagyon sok média csak az egyik végletre csinált tesztet, és ez baj, mert a terméknek vagy a sebességét, vagy a limitációit nem mutatták be. Ha mindkettőt bemutatják, akkor alkothatnak valós véleményt, akár rosszat is.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Kelori #153 üzenetére

    Nem. De annak akkor van értelme, ha kifutsz a 4 GB VRAM-ból. Mi arra koncentráltunk, hogy ne fussunk ki. Ha nem futsz ki, akkor nincs limit a PCI Express-ből. Ez a kulcstényező. Ezért hangsúlyoztuk annyira, hogy aki felrakja úgy a grafikát, hogy a 4 GB nem elég, az 8 GB-os VGA-t vegyen. Aki pedig képes a 4 GB limitjével élni, annak olyan mindegy a PCI Express sáv. Még ha lenne is x16-os sávja a VGA-n, akkor is megkapná az allokációk törléséből eredő kis akadásokat, mert a probléma az, hogy a VRAM fogyott el, azon nem segítene még a PCI Express 5.0 sem.

    Ilyen szempontból nálunk a 4 GB-ra szabott méréseknél nem lett volna különbség, mert eleve úgy lettek beállítva a játékok, hogy ne a VRAM legyen a limit. A normál tesztekben pedig elfogyott a VRAM, így láttál volna 7 fps helyett 4 fps-t a PCI Express 3.0-tól, de már a 7 fps-sel sem vagy kisegítve.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    A fenteikhez hozzászólva van egy tényező még, amivel senki sem foglalkozik, és ez egyfajta műhelytitok. Általában megéri mindig a legújabb architektúra felé menni, mert a shader fordítót is arra szabják. Ez tisztán szoftveres tényező, és nagyon látszik az új játékok kódjaiban, különösen látványos az egész a shader modell 6.0 egyes függvényeitől kezdve. A régi architektúrák, AMD-féle GCN4 és Vega, az NV-féle Maxwell és Pascal nem csak azért maradnak le, mert lassan eljár felettük az idő, hanem azért is, mert a shader fordítót az AMD és az NV az új dizájnokra szabja. A DXIL kódok esetében az RDNA2-re, amiből valamennyire profitál az RDNA, és az Ampere-re, amiből valamennyire profitál a Turing. Gondoljon mindenki beje a Radeon RX 6500 XT nyers elméleti paramétereibe. Ezek alapján soha az életben nem lehetne képes egyetlen játékban sem arra, hogy megverje a GeForce GTX 1070-et. Egyszerűen nincs benne annyi TFLOPS, annyi fill-rate, annyi GB/s, még a 16 MB-os cache-sel sem. Eközben a LTT kimérte pár játékban azt, hogy ha a 4 GB-ot nem limitáló beállításokat használnak, akkor a GeForce GTX 1070-nél is gyorsabb. Nem is kevéssel, még a GTX 1080-at is elkapná, Ilyen játék a Far Cry 6, a Forza Horizon 4, és a közös ezekben a játékokban, hogy wave intrinsics függvényeket használnak. [link] - a gaming performance rész ... És itt nem az látszik, hogy ez egy istentelenül jól sikerült hardver lenne, hanem az, hogy se az AMD, se az NVIDIA nem optimalizál modern nyelvre szabott shader fordítót a régi architektúrákra. Lefordítják a kódot úgy ahogy, aztán majd megküzd vele a hardver, kit érdekel, hogy 50%-nyi teljesítmény marad benne, úgysem lényeges már a régi termék eladása.

    Mindez sokaknak nem tűnik fel, pedig létező dolog. Még házon belül is látszik, hogy a GeForce GTX 1660 megtöcsköli a GTX 1070-et. Az előny pusztán szoftverből jön, konkrétan abból, hogy a GeForce GTX 1660-nál van némi haszna az Ampere-re szabott optimalizálásnak, míg a Pascal nem tud vele mit kezdeni. Ugyanez igaz az AMD-s oldalon a Radeon RX 580-ra, amit konkrétan telibe ver az RX 6500 XT ezekben a játékokban. Ez is pusztán szoftveres, az egyik kap normális szoftveres támogatást, míg a másik már nem.
    Emiatt új VGA szintjén nem éri meg GCN4-gyel, Vegával, Maxwellel és Pascallal szemezni. Hiába van bennük a teljesítmény, ha nem hozzák ki belőlük a driverek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Kelori #157 üzenetére

    Csak a DICE-tól majdnem minden, BF4-nél még meglévő szakember továbbállt mostanra. Az újaktól meg elvárják, hogy hozzák a korábbi szintet. Ez így irreális elvárás. A "régi" DICE ma már Embark Studios néven fut. Oda mentek át sokan.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Sundesz #184 üzenetére

    Megírtuk a 3050-et. Ebben a hírben ott vannak a specifikációi. [link]

    Elvileg jön tesztre is, csak nincs elég belőle. Az Inno3D elvileg a következő héten szállít 25-öt Magyarországra. Nekünk jellemzően ASUS vagy MSI VGA-k szoktak jönni, de ők külföldre is alig szállítanak 3050-et. Szóval egyelőre nem tudni, hogy mikor mi jön.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Sundesz #187 üzenetére

    Két eset lehetséges. Ha a bejelentés egybeesik a megjelenéssel. Ilyenkor hír szokott lenni, ha nincs teszt, mert új információ.

    Van azonban olyan, amikor a bejelentés nem esik egybe a megjelenéssel, lásd 6500 XT, vagy 3050. Ilyenkor akkor van új hír a megjelenéskor, ha van új információ, egyébként teszt van, ha van teszthardver.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák