Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66

    őstag

    Mondjuk azt sose értettem, hogy egyesek minek írogatnak marhaságokat egy fórumba úgy, hogy
    1, el se olvassa a cikket, aminek a témájához hozzászól
    2, meg sem nézi, hogy ez most mi, hanem beugrik neki valami lesajnáló marhaság és már írja is.
    3, ki sem próbálja
    Na mindegy.
    Én vettem a fáradtságot és letöltöttem, mert az utóbbi napok eseményei hatására próbálom magamat (és a nemhuawei telefonomat) függetleníteni a bármikorlekapcsollakvazze guglitól.
    Tehát letöltöttem, telepítettem. Semmivel nem kér több hozzáférést mint a gugli. Az Aptoid alkalmazásba belépve azt látom, hogy a telefonomra letöltött 87 alkalmazás közül 13 db-nak van frissebb verziója. Hm... pedig automatikus frissítésre van beállítva a gugli áruház, amely ma is frissített eg-két alkalmazást...
    A 13 alkalmazás frissítését elindítottam, közben email jön gugliéktól, hogy biztonsági figyelmeztetés, mert az Aptoid hozzáférést kapott a gugli fiókomhoz. Kösz, hogy szóltál, tudok róla, én adtam neki engedélyt, és ha beválik te leszel letiltva, mint biztonsági veszélyforrás .....(hehe, ezen a telefonon ez is megtehető, de az nem az Aptoid miatt van).
    A felépítése, logikája más mint a play áruházé, látszik, hogy nem angolszász, hanem latin eredetű, mert már az első oldalon is vannak spanyolos csengésű appnevek.
    A működése kicsit komótosabb mint a play áruházé, de hát ez nem a gigagugli. a letöltések melletti számok is jóval kisebbek, de hát nekik nem kétmilliárd regisztrált felhasználójuk van....hozzáteszem a guglinak se sokáig lesz annyi.
    Az app választékról annyit, hogy pl. a Bryton márkájú kerékpárcomputerem alkalmazása is megtalálható benne, pedig ez nem egy kimondott tömegigény. Szóval ami alkalmazásokat eddig használtam, az mind megtalálható benne, frissülni fognak. És a választékot elnézve ha a későbbiekben újabb alkalmazásra lenne igényem, szerintem arra is fogok megfelelőt találni itt. Biztos, hogy a megfelelő appot nem 4000 hasonló féléből, hanem 50 féléből tudom kiválasztani, de ezt nem igazán érzem hátránynak.
    A gondolkodás nélkül aggódóknak akik azt hiszik, hogy google alkalmazásokon kívül semmi mással nem működik a telefon:
    play áruház > Aptoid
    gmail > Bluemail, Outlook
    gmapps > Here, Waze, Tomtom, iGo, Sygic.
    chrome > Opera, Opera mini, Firefox
    Összegezve:
    Viszlát play!...Illetve dehogy viszlát...azt hiszem sokáig nem fogunk találkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Lami66

    őstag

    válasz G4bi89 #48 üzenetére

    Tudom. (Ezért ment nálam az is a levesbe.) Viszont nem az android alaptartozéka mint a gapps, amik alapból rajta vannak egy telefonon , akár akarod akár nem, és igazából ezek kiváltása a cél, mert úgy tűnik egyesek azt hiszik ezek nélkül már nem is működik egy telefon. Ezek olyan appok amelyek szabadon választhatók. Akinek kell, felrakja. Kötözködjem én is magammal? Ott van az Outlook...igaz nem gugli, hanem Ms, de teljesen egykutya a kettő jelen esetben. Viszont az is választható. Ezért írtam oda.

    [ Szerkesztve ]

  • Lami66

    őstag

    válasz #88470784 #53 üzenetére

    Bizonyíték a tárgyaláson kell. Volt itt tárgyalás? Itt csak ítélet van :D

    [ Szerkesztve ]

  • Lami66

    őstag

    válasz G4bi89 #58 üzenetére

    Szerintem ott van a kutya elásva, hogy a saját profilnál ez a szöveg fogad:
    "Hozz létre egy Aptoid áruházat, hogy appokat oszthass meg a közösséggel."
    Tehát nemcsak fejlesztőktől, hivatalos forrásból kerülhet be app, hanem warezjózsef is felrakhatja kedvenc feltört programjait. Hát ja, van még hova fejlődniük ilyen téren. Gondolom a feltöltött alkalmazások kontrolljára nincs nagy kapacitásuk. Egyszerű a képlet, nem innen kell vásárolni fizetős appokat. Ezt a részét még nem néztem, hogy ha fizetős appot akarnék venni innen akkor annak mi a legális módja, hogyan tudom kifizetni, Amit meg akartam venni azokat már rég megvettem, és most úgy tűnik, hosszabb távon nem kell fizetős appot vennem. Nem látom az okát, mire kellene nekem most olyan app ami eddig még nem volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Lami66

    őstag

    válasz Dare2Live #67 üzenetére

    Kicsit másképp látom. Az összes nagy kínai cég úgy lett, hogy az európai, amerikai techcégek kivitték a gyártást, technológiát kínába, mert 10-ed áron volt a bérmunka. Az áraikat persze nem vitték lejjebb, ezért dőlt a profit az odatelepült cégekhez, kapták a döntéshozó vezetők a zsíros bónuszokat...ez persze újabb és újabb cégeket ösztönzött a kínába vonulásra.
    Nézzük mi volt kínában: kezdetben voltak a mindenféle gagyit gyártó hamisítványgyártó cégek. Persze azért ahhoz is kell tudás, hogy egy gagyit gyártó üzemet létrehozzanak, szóval szaktudás, szakembergárda volt, de technológia nem.....hát erre nem odaviszik a vezető technológiákat és a sok kínai szakember csak tátotta a száját. Kezdetben. Aztán amit láttak, tanultak próbálták hasznosítani, hiszen látták, hogy ekkora kereslet mellett még elfér az is amit ők csinálnak. Na itt kezdődött a második generációs kínai másolás. Ezek már nem bosszantó szarok voltak, hanem egészen használható cuccok, még mindíg olcsón, de az elfogadható minőség miatt már jöttek a bevételek is. Aztán a nyugati cégektől ellesett folyamatokat egyre inkább alkalmazták, határozottan fejlődtek. Már nem szájtátva csodálkozó hótsötét melósok, hanem egyre komolyabb tudású szakemberek, akik kezdték azt látni, hogy amit eddig nagyon jónak gondoltak az valójában nem tökéletes, lehetne rajta javítani, jobbá tenni és elkezdték tökéletesíteni a az ellesett dolgokat. Egyre innovatívabb ötletekkel. Persze ez 10-20 éves folyamat, közben persze a gyerekeiket már egyetemre küldték, megjelent az igazán kreatív mérnökök hada akik már úgy néztek a nyugati technológiára, hogy csak ennyi? Én ennél sokkal jobbat tudok... és megcsinálták a sokkal jobbat, már el is érkeztünk a vezető kínai techcégekhez. Szóval a nyugat a pénzéhességének köszönhetően létrehozta saját legyőzőjét. Nem látták korábban, hogy ez hová fejlődik? Dehogynem! De ameddig a döntéshozók évvégi bónusza a tőzsdei osztalékoktól függ, addig egy vezető sem fog lemondani az évvégi kétmillió dollárjáról, hogy megállítsa a szekeret, állj, ez nem a jó irány.
    Azt meg nem igazán értem, hogy miért gondolja azt bárki, hogy ha egy cég sok állami pénzt kap akkor automatikusan világcég tud lenni és venni fogják a termékeit szerte a világban mint a cukrot. A vevők nem azért vesznek Huawei-t mert állami pénzből gyártották. Hanem azért mert nagyon jó telefonok.

    [ Szerkesztve ]

  • Lami66

    őstag

    válasz Dare2Live #74 üzenetére

    Nem kétlem, biztos loptak is. Az persze teljesen elképzelhetetlen, hogy valami magasabb rangú Nokia alkalmazott (aki az ilyen dolgokhoz hozzáférhetett) gondolta azt, mielőtt végleg elsüllyed a Nokia hajó, csinál magának egy kis pénztartalékot....ha már bónuszt nem adnak.
    Márpedig valami jövőbelátás lehetett az alkalmazottak részéről, mert amikor a HMD feltámasztotta a Nokia márkát, volt nokiás szakembereket alkalmaztak.

    [ Szerkesztve ]

  • Lami66

    őstag

    válasz Dare2Live #82 üzenetére

    Az mondjuk enyhe túlzás, hogy a 2009-ben ellopott chipekből növekedtek 10 éven át. A mobilos technikában már akkor is olyan gyors volt a fejlődés, változás, hogy az ellopott Nokia technika legfeljebb az első egy-két évben segített nekik.

  • Lami66

    őstag

    válasz e-korban #156 üzenetére

    Linkeljetek már lécci egy 130 dolláros P30 pro hirdetést (függetlent, gyári garanciával). Mert szankciók ide, kémkedés oda, 130 dolláros áron hármat fogok venni.
    Hamarjában megnéztem a gumtree.com -on (angliai használt cucc hirdetési oldal) P30-ra miket mutat:
    A legolcsóbb P30 Pro 500 font, T-függő
    A P30-ból a legolcsóbb 400 font, független.
    A P30 Lite 195 font.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák