Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Rickazoid #13 üzenetére

    "A jövő a 3D-s megjelenítés lesz. Nem, nem a sztereoszkóp, hanem a valódi 3D, amikor tényleg térbe van kivetítve amit nézel. De az még messze van."

    Erről van szó. Ennyi.

    Amúgy ilyen "4D-s" moziban én már vagy 10 éve voltam a Duna Plázában. Azt akkor sima 3D-s mozinak nevezték. Szemüveges volt az is, és a székek amikbe beleültünk mozogtak össze-vissza, természetesen a filmnek megfelelően. Szóval nem értem hol van itt az újdonság?

    A következő lépés már tényleg a térbe kivetített kép lesz. Szerintem min. 20 év múlva. Persze addig is meg kell élni valamiből. :) A 3D tévék nem rosszak, de szerintem lassan elérik az ésszerű és érdemi lehetőségek végét.
    Hiszen legjobb esetben is elérik, hogy szemüveg nélkül, kényelmesen, jó minőségben nézhessünk 3D tartalmat akár többen is egyszerre. Okés. De maga az élmény akkor is kb az iMax szerű 3D minőség lesz. Nem több. Csupán kényelmesebb, kellemesebb esetleg jobb minőség. De új élmény nem. A térben kivetítés lesz az új élmény. Majd valamikor esetleg... (mivel rengeteg megoldatlan kérdést vet fel).

Új hozzászólás Aktív témák