Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geffry

    aktív tag

    A Kickstarter meg is mondja neked előre hogy ő semmiféle felelősséget nem vállal a projectekért, tehát valamilyen szinten igen, szeretetszolgálatként ad az ember pénzt ha ad. De ebben én nem látok hibát, ha van egy ötlet és valaki képes megvalósítani csak a szükséges tőke hiányzik hozzá akkor hajrá, szerintem minden joga megvan ahhoz hogy ilyen módon felkeresse azokat akik osztják az érdeklődését hogy segíthessenek, ha akarnak...
    A kockázat adott, de elkerülhető némi józan ésszel. Mérlegelni is lehet mielőtt vakon odanyomjuk a 100$-t.

    Például ajánlom mindenki figyelmébe EZT a kezdeményezést. Akinek sok a postaköltség a "borsos árú kacatokért" az szimpla digitális jutalmat is választhat és a kockázat elég csekély hiszen a Smithsonian-nek adtok, ami egy elég nagy név szerintem és nem valószínű hogy átverésről van szó :)

    Bottom line: nincs itt egyértelmű fekete vagy fehér. A crowdfunding egy hatalmas dolog és szerintem őrületes potenciál van benne, de csak ritkán bukkannak elő azok a gyöngyszemek amikre gondolkodás nélkül érdemes rászánni legalább azt az 1$-t. Minden másnál sajnos figyelnünk kell hogy ne csak azt támogassuk hogy valaki hülyére fogja keresni magát a mi pénzünkből, amiért némi uzsorát ígér.
    Persze épp ezutóbbi...magyaros... gondolkodásmód (dögöljön meg a szomszédé is) fogja vissza a hasznos indítványok fejlődését is.

    [ Szerkesztve ]

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

Új hozzászólás Aktív témák