Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz domi007 #22 üzenetére

    Egyetértek.

    A Sony-féle eseteket nem szabad ide keverni, mert ott egyértelmű volt, hogy a cél a multi lejáratása, és a felhasználók szemének a felnyitása. Azért, mert a végén már minden tizenéves ki-be járkált a Sony szerverein, a lényeg még nem változott.
    De van egy határ, amin átlépve már több a kár, mint a haszon. Amikor már nem a bank meg a multi meg a korrupt csoportok szívják meg, hanem a felhasználó. (Én se örültem volna, ha lett volna PSN accountom, és a támadások miatt hetekig nem tudtam volna játszani, de azért ha belegondolunk, ez nem olyan nagy ár azért, hogy most a fél világ a Sony-n röhög, valamivel több ember gondolkodik el azon, hogy milyen adatokat szór szét magáról a neten, és talán még az ilyen rendszerek is biztonságosabbak lesznek.)
    Viszont amikor előjön ez a lulz, hogy csak azért okoznak kárt, csak azért trollkodnak, csak azért sértegetnek másokat, csak azért parasztkodnak, mert az vicces, (és mert azt hiszik, hogy a neten keresztül úgyse kapják el őket,) akkor lépni kell. És nem elég, hogy kárt okoznak, még azoknak a hitelét is rontják, akik egyébként a közjó érdekében cselekednek.
    Nem, nem kell ezeket az etikus hackereket, (vagy hívjuk őket akárhogy) szentté avatni, mert nyilván bennük is dolgozik az, hogy jól megszivatják a célpontot, de azt azért necces lenne állítani, hogy például a Sony kálváriájának nincs társadalmi haszna. Ellenben az, hogy le DDoS-oznak egy XY portált, mert pistikét bannolták a fórumból, merő hülyeség. Ha meg közműveket bénítanak meg, vagy törnek fel, akkor azt nem szabad hagyni, el kell kapni őket.

Új hozzászólás Aktív témák