Új hozzászólás Aktív témák

  • ep75w

    csendes tag

    válasz bambano #62 üzenetére

    "... ne hasonlítsuk össze 1-2 számtech szakember által generált jelszó minőségét..."

    Na ebben van az igazság; engem alapvetően h*lyének néznek az ismerősök,
    mert egy jelszó csak egy helyen, azok is véletlenszámok, ok ennek van hátránya is, én sem tudom a jelszavaim :D De bizony ismerek olyat, ahol qwert, 12345...

    birthday paradox, ne menjünk bele, felesleges. Aki technikailag, tudásban, ott van hogy bejut egy RENDES (ezek szerint a Sony nem az) szerverre, szórakozik az FBI szervereivel, annak már adhatsz akármilyen sót, főleg, hogy NEM konkrétan emiatt mentek be. Meg a só lényege, hogy kulcsként szerepel. Remek, ha szépen ott lesz az adatbázisban, na volt értelme... Értelme akkor van, ha maga a hash kikerül ugyan, de a só, a kulcs nincs meg hozzá.

    De itt szerintem nem emiatt mentek. Hanem azért, hogy bent legyenek, ennyi, borstörés orr alá. Ha, csak szórakozó gyerekek, elég egy mesterkulcs, hidd el. Kár bonyolítani. 10 év alatt nálunk is csak egyszer történt betörés, ott is a rendszergazda hibája volt.

    #64: "...viszont a salt miatt, amit elvileg nem ismerhetsz, nem a megfelelő értelmes szóhoz jutsz..."

    Ezt karattyolom én is. Emiatt, hiába ad az előző hozzászóló külön sót mindenkinek, ha ott lesz az adatbázisban... Na de, szerintem nem ezzel szokott általában a gond lenni. :)

    #66: Na, azért vannak már remek szótárak ehhez, nem csak a BF az egyetlen út manapság... És valóban, én el bírom képzelni lassan azt is, hogy akár felhőben számoljanak és szótárazzanak a srácok...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák