Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SLYM

    veterán

    válasz MaUser #19 üzenetére

    forbes szerint 1153 ember van akinek van 1 mrd dollárja. szóval esélytelen, hogy egy magyarországnyi embernek van 200 milliója, ami mindenhol kurva sok pénznek számít természetesen. valszeg nem vagy tisztában azzal, hogy ez 40 milliárd forint. a milliomos meg nem tudom mennyitől milliomos, de ha már az is milliomos akinek van 2 millió dodója (400 milla HUF kb) akkor azoknek mi közük a kim dotkomhoz? az már inkább esélyes, hogy van egy MO-nyi embernek 2 millió dodója, de az semmi a 200 millhez képest

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz MaUser #19 üzenetére

    És ezek közül az emberek közül vajon hány lett tisztességesen (nem legálisan) milliárdos??? Na ugye... :U

    Egyszer a TV-ben hallottam egy (talán) japán azt hiszem gyártulajdonostól, hogy úgy kell dolgozni, hogy másoknak megérje az általad 100 egységért megtermelt árut 105 egységért megvennie. Ha ugyanazt a terméket eladod 3000 egységért, akkor még lehetsz legális, de tisztességes nem. Az más kérdés, hogy aki megvette 3000-ért ugyanazt, amit amúgy 105-ért is megvehetett volna, az hülye-e van, vagy csak (hülye) sznob, de számomra nem mentesíti a vásárló hülyesége a "felelősség" alól a tisztességtelen üzletembert...

    Egy régi vicc erre itt (a 9/39-es).

    A fentiek miatt én nem lennék jó milliárdos :DDD. Persze el se jutnék addig, mivel tisztességes módon szinte lehetetlen, pláne itthon. Lehetne erre sok példát hozni, de akkor elég hosszú (és még offabb) lenne a komment. Az sem tisztességes pl., hogy mondjuk C. Ronaldo egy hét alatt megkeres annyi pénzt félig-meddig kemény munkával, amennyiből szerintem nagyságrendileg sok száz pl. thaiföldi, egyébként rendesen, keményen dolgozó család akár egy évig is megélne.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák