Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Löncsi

    őstag

    válasz ZCoyote #8 üzenetére

    Már van egy csomó.

    Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

  • Mögle

    csendes tag

    válasz ZCoyote #8 üzenetére

    +1

    http://openclnews.com/apps/P60
    OpenCL-t használó alkalmazások. 4 oldal (20 app/lap). Itt az „alkalmazások” közé veszik az SDK-kat, debuggereket, benchmarkokat és hasonló kellékeket, ha ezeket nem számítjuk akkor kb. 2 oldal. Ezt még lehet redukálni ha elhagyjuk az olyan programokat mint a wifi jelszótörő vagy az olyan vicc kategóriás alkalmazásokat mint az AVIVO vagy a WinZip (bár lehet hogy valakinek pont arra van szüksége hogy nem túl jó minőségű videókat állítson elő gyorsan vagy hogy mp3-makat meg jpg-ket tömörítsen nagyon gyorsan :) ). Nem tudom ez a lista mennyire teljes, de 4 év alatt ez a mennyiség szerintem nem éppen bőséges. Lehet hogy mérnöki/tudományos alkalmazások területe pezseg az OpenCL-től, de mezei felhasználó túlságosan sokat nem profitál belőle és ilyen szempontból (általános célú felhasználás) a felhasználónak csak annyit ér amennyit a matrica a videokártya doboz oldalán.
    4 éve vettem egy 4870-et azóta is azt használom. Már akkor is az volt a szlogen hogy jönnek majd a általános célú GPU-t kihasználó alkalmazások, de azóta is jönnek. Remélem most már tényleg :) Szívesen látnék mondjuk egy x264-et ami nem csak baseline h264-et produkál mint a többi hasonló encoder vagy mondjuk egy olyan transzparens fájlrendszer szintű tömörítést ami on-the-fly tömörít mondjuk lzma2-be. Archiválást megkönnyítené és lerövidítené, biztos nem lenne olyan tömörítési hatásfoka mintha az egész be lenne tarolva és úgy rá az xz-t de biztosan nagyobb lenne mint egy lzo-nak vagy egy deflated zip-nek. Ja meg közben enkriptálhatna is :)

Új hozzászólás Aktív témák