Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Gondolom a Google-féle spam-sceme nem fog izzó betűkkel lejönni, igaz? :D

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz julius666 #50 üzenetére

    Miért kapnák a Bing-et az arcukba...? Nem akarok paraszt lenni, de mikor használtatok utoljára IE-t?
    Ugye tudjátok, hogy az első elindításnál KÖTELEZŐEN ki kell választani bizonyos elemeket, és ezek egyike a default service provider, amit megváltoztatni annyira egyszerű amúgy, hogy tényleg csak az nem képes rá, aki analfabéta.

    Mellesleg egyrészt észreveszi, feltűnik neki első alkalommal, amikor a keresősite-ra kerül. Másrészt pont nemrég volt itt egy cikk, ami többek között olyanokat közölt, hogy a google.com-ot lazán beírják, vagy beállítják esetleg kezdőlapnak, nem címsorból vagy search box-ból keresnek - ha meg igen, lazán rákeresnek arra, hogy Google, mert ezt szokták meg.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz julius666 #65 üzenetére

    Ismerős? Miért van az hogy az user nálatok csak akkor hülye amikor az a ti igazatokat bizonyítja?

    Megint mondom, egyrészt a legtöbb "hülye júzer" lazán a google.com-ról keres, másrészt akkor szerinted mi lenne erre a megoldás? Default böngésző a Google? Vagy indítás előtt elnyomhatatlan 20 perces videoprezentáció a böngésző- és keresőháborúról? Senkinek az igazát nem bizonyítja ez a dolog, viszont VAN.

    El kell keserítselek, az userek nagy része funkcionálisan digitális analfabéta.

    Ezt kb. mindenki leszarja. A cégeknek nem feladatuk, hogy tanítsanak.

    Miért tűnne? Ott a csík ahová írni kell, ugyanúgy működik.

    De az oldal, amit kiad, az nem ugyanaz lesz. És az fel fog tűnni. Megjegyzem, ha NEM TŰNIK FEL, akkor az azt jelenti, hogy a szolgáltatással maradéktalanul elégedett. És most mi a fontos? A Google részesedése (ami így is kolosszális), vagy a felhasználó?

    Egy kérdés: a Google részesedése miért relevánsabb, vagy fontosabb, mint másé? Ezt valaki magyarázza meg nekem. Mármint ha lehet, ne kettős mércével, mert az valahol azért csít :P

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz floatr #69 üzenetére

    Engem csak ez a ms féle "business as usual" bosszant, amikor valami nem megy feature alapon, akkor egyre gázosabb eszközöket ragadnak meg, és ez már tizensok éve nem változott lényegében.

    Miért van az, hogy amikor a Google plagizálja a Bing-et, akkor nem vered ezt a 'business as usual' tamtamot? Mármint értem, hogy a képzeletedben az MS egy gonosz eltaposó cipőtalp, a Google meg egy feltörekvő ifjú titán, de lassan ideje lenne felébredni. Egyik sem kutyább, ha a felhasznált eszközöket nézzük, pont.

    Amúgy meg az afféle Google-favouritism, hogy ez, a topik cikkjéhez kb. hasonló értékű és relevanciájú hír nem jött még le?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz floatr #72 üzenetére

    Az összes többi szereplő nem defaultként idáig küzdötte fel magát.

    Úgy emlékszem, hogy a Chorme-ig az összes alternatív böngésző - és nem csak Win alatt - default search providerként a Google-t jelölte meg, és nem kínált fel választási lehetőséget. És ha nem csak desktopot, hanem mobil platformot is nézel, akkor ez igen jelentős rész.
    Esetleg bejátszhat az is, hogy a Google kőkeményen tolta a médiában a "google it" kifejezést, ami nem kicsiben hozzájárult ahhoz, hogy keresni a neten = használd a google-t.
    Nem mellesleg amerikai piacon a Bing már tavaly év közepére befogta a Yahoo 14% körüli részesedését. megmondom őszintén, nem követem naprakészen az ilyen részesedéssel kapcsolatos marhaságokat, de ha jól gondolom, ez az a piac, ahol a Google a hatvantököm százalékával elég erősen piactorzító hatást vált ki bármilyen apró kis ügyeskedéssel, és nem az MS a hozzá képest apró százalékaival.

    Nincsen ballot, ezt asszem bobsys mondta, de nem jó a megfogalmazás. Express és custom van, ahogy mondod. Ellenben természetesen láthatóan listázva van konkrétan a lapon, hogy milyen beállításokat fogadsz el az express-re kattintva. julius666-tól idézve feltenném a kérdést, hogy ez csak akkor hiba, ha a konkurencia csinálja? Mert a "konkurencia" legalább felajánl valamit.

    (#74) moonman Ezt értam előbb én is, nevezve, hogy a címsor/search box eléggé le van szarva, amikor a google oldalról keresnek.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz floatr #76 üzenetére

    Az meg külön jópofa, ahogy téged izgat a gugli nyomasztó 60+% fölénye (lehet h globálisan van az 80-90 is), de az operációs rendszerrel semmi bajod

    Nem izgat a Gugli erőfölénye, mert nekem nem lesz jobb a szex attól, ha a Bing lenyomja a Google keresőjét. Azért hoztam fel az erőfölényes beszólást, mert elég bután hangzik, hogy ami az egyik cégnél nálatok undorító piactorzító fujjfujj, az a másiknál egészséges versenyszellem és egyébként is don't be evil. Senkit nem érdekel, hogy melyik garázsból jött a Google tizentököm éve, ahogyan az MS-t sem védi senki azzal, hogy negyven éve honnan indultak. Az van, ami most van.

    Explodernél elgé sokáig volt nagy, de a többieknél még egyszer sem lehetett piaci erőfölényről beszélni.

    Hány százaléknál kezdődik az objektív erőfölény? Tudtommal ilyen táblázat, leírás nem létezik, de ha te tudsz, akkor plíííz.

    A express installnál ugyan listázva van... valami, amit mondjuk te, vagy én tudunk értelmezni, de akik a tömeget adják, azok nem.

    Ahogyan a Google Toolbar-t, meg Chorme-ot piggyback-elő pipákat sem sokan értelmezik, de az a múltkor (talán pont általad, de exküzimoá, ha nem) nagyon be lett védve, hogy hülyejúzernemolvas. Ellenben ha MS, akkor szegényjúzerátvanbaszva.

    Ha röhögni akarok, a Dumaszínház eredetibb általában ;)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz floatr #81 üzenetére

    Miért kéne bárkinek is oktatnia bármit? Szó nem volt erről...

    Hát pedig ha nem lenne default beállítás, akkor oktathatnád, hogy hogyan is kéne megtenni, illetve mi is az.
    A másik opció az, hogy van default beállítás, amit könnyen, sőt mi több, a képedbe nyomva megváltoztathatsz.
    Vagy mit vársz, legyen a Google a default, és akkor mindenki lelki nyugalma teljes rendben lenne? :)

    (#85) floatr: Jól van, nyuszikát már megint verik... :))

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz julius666 #89 üzenetére

    Dehogy fog. Összehasonlítási alap nélkül hogyan tűnne?

    Ha évekig a Google oldalára került keresés után, vagy azért, mert beírta, hogy google.com, akkor mennyire kell hülyének lenni, hogy ne tűnjön fel a Bing keresőlapja?
    Ha új belépő, akkor meg majd eldönti, mit és hogy használ. Rajta áll, hogy használja a defaultot, esetleg elolvassa, amit kell, vagy használja a társadalmilag default "google it"-et.

    Ez teljesen rendben van, és hozzáteszem igaz is, tényleg van ahol abszolút hozza is a szintet, de nehogy már ezek az userek jelentsék a mércét.

    Mármint melyik júzerek ne jelentsenek mércét?
    Akkor ki a mérce? A fanboy, vagy aki mást sem ismer? Nem értem ezt a júzer-kategorizáló dolgot én.

    Ezt a kettős mércét csak te akarod ránkbizonyítani (rám legalábbis biztosan).

    Elnézést, ha valamit félreértettem, és természetesen ha nem inged, akkor fel ne vedd, de a Google terén elég komolyan előjön az, hogy a megrögzött fanboyok notóriusan azok az emberek, akik nagy kemény alternatív lázadóként kitartóan szembepisilték éveken keresztül az MS-t, de most ugyanolyan lépések és szituk okán, amiért Gates-éket fel akarták gyújtani, a Géhez úgy tapsolnak, mint átlagos almafan, ha Jobs előhúz valamit a zsebéből.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #92 üzenetére

    Pont az a "fogyatékosság", ami egyesek szerint az MS-nek nagyon kedvez az express settings miatt, nyilván a Google-nek egyáltalán nem jön jól a keresőjük, az Android, vagy a Chrome reklámhadjárata alatt.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz floatr #94 üzenetére

    1. Nem véletlenül raktam idézőjelbe, de azért üss.
    2. Nem azt mondtam, hogy nem kedvez az MS-nek. Azt mondtam, hogy nem csak az MS-nek kedvez. Mellesleg te azt mondod, hogy a Google mögött nincsen marketingképezet? Végülis jogos, Google termékeket és szolgáltatásokat csak azok a roppant felkészült, a piacot és a konkurenciát behatóan ismerő emberek használnak, akik tudatos választást eszközölve horgonyoztak le a világ egyetlen olyan cégénél, akiknél kizárólag a minőség és az innováció számít, hiszen valójában a Máltai Szeretetszolgálat IT-divíziója.

    Ezen felül teljes nyugodtsággal mondom: bátran fanboyozz le és vádolj elfogultsággal, de tedd azt egyrészt annak teljes tudatában, hogy semmivel sem vagy különb, csak a zászló amit lobogtatsz, más színű, másrészt úgy, hogy én legalább ha valamit kritizálok és abban érintett az MS is, akkor nekik is osztom a lapot (ld. Marketplace-téma mobilon, stb.), nem próbálom megmagyarázni, hogy ez valójában miért is kurvajó nekem.

    Néha olyan érzésem van, hogy a Google örökbefogadott jópárat az Apple rajongótábor keménymagjából.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák