Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz WonderCSabo #21 üzenetére

    Annyiban igaza van Integrának, hogy a fontosabb eseményekről egyszerűen nem lehet nem értesülni, mert a média gondoskodik róla, hogy az ember tudja. Pl, hogy mikor lesz a választás, népszavazás stb. Az meg, hogy Hodászon hány házat rongált meg a vihar, a kutyát nem érdekli, mert nálunk is rongált rendesen.

    Ahogy az emberek nagy részét nem érdeklik a korrupciós ügyek sem (nem is érti jó részük, hogy miről van benne szó), telibe bírják xarni a pakisztáni földrengést, mert nálunk nem reng a föld, meg a mexikói-öböl olajválságát, mert azt hiszi, őt nem fogja érinteni, az óceániai cunami, meg hogy hol milyen ezeréves Tupoljev potyogott le a lengyel kormánnyal...

    Amiket egyébként felsoroltam, mindet ismerem, holott egyáltalán nem olvasok híreket, nem nézek tv-híradót, nem hallgatok rádiót, soha és semmikor. Ezért mondtam az elején, hogy ami fontos (vagy annak vélik), arról úgyis értesül az ember. Max nem a médiából, de a környéken bemondja a Kontyos-rádió úgyis.

    Az meg, hogy melyik celeb éppen mit csinál, nem érdekel. Akit meg érdekel, az eddig is fizetett érte, mert a Blikkre, meg a testvérújságjaira veri táncol örömében.

    Ez ma Magyarországon érvényes. Mi nem számítunk a Google versus Murdoch viadalban, mert a tízmilliónkkal csepp vagyunk a hírolvasók tengerében, ráadásul még kevesebben, akik angolul olvasnak híreket. Max a mazochisták, vagy a nyelvet gyakorlók, vagy aki éppen a célországban üdül és nem jut hozzá az anyanyelvén.

    Nálunk eddig a kábelcsomagban benne volt a BBC-news, most kivették, és berakták helyette a CNN-t. Előbbit sem nézem, meg az utóbbit sem. Lehet, hogy nekik nagyon fontos, de a könyököm kivan a közel-keleti háborúval. Mióta az eszemet tudom (sőt, még régebben) lövik egymást halomra. Nincs már hírértéke.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák