Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz bambano #33 üzenetére

    Ez igaz, de itt a különbség: a linux szép, jó, és tapasztalataim szerint jobban működik funkcionálisan, mint akármelyik windows. DE ha mégis bármi probléma van, akkor órás netezések következnek, túrom a hup.hu-t, meg mindent, míg végre előre lépek.

    Például driver. A linux nem ismeri fel az xy hardvert. Keresek hozzá drivert, általában NINCS linux támogatás, ha van, akkor ilyen-olyan-amolyan disztribekhez van, hopp, az enyémhez pont nincs. Nem baj, letöltöm a forrást, és lefordítom. Na akkor hiányol nyóccáz darab libet, azokat előkotrom. Hopp, verzióeltérés. Na megvannak a libek, lefordul, települ, működik. Másfél óra volt. Egy fel nem ismert hardver driver installjához tudnom kell fordítani, és akkor másfél órás tökölés a neten és a konzolban? Ezzel szemben windows alatt driver letölt, telepítő elindít, egy-két beálíltást ha kell, megadok, és kész.

    Persze, előítélet, értem én, és különben is, ha valamit nem tudok, akkor mért nem kérek meg mást, vagy fizetek valakinek? Azért nem, mert 2009-ben egy driver beüzemeléshez hadd ne kezdjek már el chateket bújni, hogy hátha van valaki haver, aki bebuherálja nekem, fizetni meg nem fizetek érte, mert egyrészt a pénz nem terem a kertben, másrészt meg ha holnap egy programot akarok telepíteni, akkor megint hívjak linux szakembert?

    Az autós példára annyit, hogy bár sántít, de van válasz: a windows új autó, bonyolult belsővel, de elfordítom a kulcsot és megy. Ha mégsem, akkor garancia, és szétrúgok egy-két segget, ha nem megy utána sem. A linux használt autó, amely tudja ugyanazt, mint az új, akár nagyságrenddel olcsóbban, de ha elromlik, akkor bütykölés, vagy szerelő önköltségre. Nekem eszembe nem jutna használt autót venni, ha megtehetem, hogy újat veszek.

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz bambano #38 üzenetére

    Azért nem gondolom, mert a windowsban viszonylag ritka, hogy a helyes működéshez tökig kell túrni a command promptban és az ini fájlokban, míg linux alatt egy driver, vagy egy program telepítésénél is szükség lehet erre. Vagy mert egy fokkal talán egyszerűbb megtanulni, hogy lemeztükröt úgy hozok létre, hogy jobb-klikk a lemezkezelőben és tükör létrehozása, mint azt, hogy mdadm --create -l1 -n2 -x1 /dev/md0 /dev/sd[abc]1

    Azt meg ne mondd, hogy az egyszerű usernek nincs szüksége drivertelepítésre. Mért, különben mi a túrós fene lesz? Megvette például a scannert, de nincs linuxos driver a cd-n, magától nem ismeri fel, akkor nem használja? Nem mondom, hogy mindenkinek kernelt kell fordítgatni, de a user nem csak netezik és szöveget szerkeszt. Igen, a windowsban már van energia, ugyanakkor lényegesen kevesebb, mint amit linuxba kellene fektetni ahhoz, hogy olyan szinten tudják az emberek használni, mint a windowst. Az aktuális elterjedtséget figyelembe véve pedig szemrehányást tenni azért, hogy inkább a nagyságrenddel elterjedtebb platformba fektet valaki kevés energiát, mint az alig elterjedtbe sokat... nos finoman szólva nem reális.

    Ha a windowsnál bármi olyan rendszerhiba van, hogy ahhoz órákat kellene netet túrni, azt általában maga moonman sem tudja megoldani, és reinstall jön. Amit adott esetben a user is el tud végezni.

    És az a helyzet, hogy de igen, r=1 user is fog drivert keresgélni, windows alá. Linux alá is, aztán mikor az rpm valamiért másodszorra sem megy fel, akkor meg van lőve.

    Egyébiránt nem vagyok tisztában azzal, hogy miről is irkálunk :) Lévén hogy semmi logikai bukta nincs a linuxszal és a bázisával kapcsolatban. Kliensfronton nem elterjedt, amelynek megvannak a világos okai. Amíg a körülmények illetve ezen okok nem változnak, nem is lesz az soha. Az összes windows-user nem fog megváltozni azért, mert "nnna, használjunk már linuxot, mert a rendszergazda is azt mondta". A linuxosok továbbra is lenézik a wineseket, mer lámák. A winesek meg rühellik a linuxosokat, mert sznobok. Talán mindkettőben lehet valami. És nem változik semmi, ahelyett, hogy mindenki felfogná, hogy az OS egy eszköz, egy izé, egy nulla. És nem vitázni kell, hogy melyik miért jobb, hanem optimalizálni, hogy hová melyik való. Márpedig ahogy független szervernek a linux a jobb választás, úgy nem való kliens oldalra, az a windows terepe, az építészirodákban pedig ha a fejedre állsz, akkor is MacOS marad.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz bambano #43 üzenetére

    neeee ebbe az irányba kár elmenni, sok fikázást olvastam, de hogy egy usb scanner telepítése miatt frissítés meg két reboot kell a vistának, ezt te sem írhatod komolyan, mert annyira nyilvánvalóan nem igaz, hogy gáz.

    Példának okáért nekem van egy Canon scannerem. Rádugtam vistára, azt megmondta, hogy "jé, scanner", de driver nem volt hozzá. Kívánja megnézni WinUpdate-en? Kívántam. Másfél perc múlva scanneltem.

Új hozzászólás Aktív témák