Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Depression #32 üzenetére

    Te nem érted.
    Ha a "Telepítési elvárásaim kimerülnek a next, next, pipa, next finish-ben.", akkor miből gondolod, hogy egy olyan problémát meg kell tudnod oldani, amiért windows esetében techsupportot hív egy átlag felhasználó? Egy átlag felhasználónak nem kell értenie, hogy melyik catalyst build, melyik driver, melyik sp. Mindenkinek (neked is) szíve joga eldönteni, hogy milyen szinten akar számítógépet használni. Te úgy döntöttél szabad akaratodból, hogy nem lépsz túl a nextnextfinish szinten. AKKOR ne csodálkozz, hogy az ennél a szintnél magasabb szintű problémákat nem tudod megoldani.

    Ez pont olyan dolog, hogy én úgy döntöttem, nem akarok érteni az autószereléshez. Tehát nem értek hozzá, nem buherálom a motort, hanem mindig szakszervizbe viszem. Tudomásul vettem, hogy az én iq-m az ablakmosó meg a benzin betöltésére elegendő, ráadásul az én döntésem volt, hogy nem akarom tudni a can buszt, a befecskendezést, az ecu-t, az ids+ futóművet, a lambda szondát, a katalizátort, az esp-t, az abs-t, az atc-t meg a többit. Az én kedvemért nem fogják felborogatni az eddigi megszokott szerviz megoldásaikat, ők szervizelnek, nekem azt kell tudnom, hogy vezetőoldali forgatható kormány van az autóban és pont.

    Az oprendszer telepítése pedig egy szintig leegyszerűsíthető, de akkor sem user feladat. Előre telepített notebookokat, asztali pc-ket kapsz, ha valahonnan összeválogatott gépet veszel, az esetek 99%-ában raknak rá neked egy windowst.Ha magad fogsz hozzá és valami nem jön be, ugyanúgy slamasztikába kerülsz windowsnál mint linuxnál.

    Visszatérve még egy mondat erejéig az autós hasonlatra: van a családomban átlag user, aki egyszer nyert egy hónapi autóhasználatot. Annyi volt az *ÖSSZES* emléke az autóról, hogy szép piros. Na ez az átlag windows user. Elvárod tőle, hogy kiszopja a kisujjából, hogy éppen melyik filmlejátszót és codec packet érdemes ellopni, felrakni? Az, hogy te a win95 óta (esetleg korábbtól) windowsozol, azt is jelenti, hogy apránként megtanultál egy halom nem átlag user szintű dolgot is a windowsról. Például azt, hogy a héten bsplayert érdemes felrakni. Ugyanezt a 14 évnyi energiát belefektetted a linuxba? Ugye nem. Akkor miért is rosszabb a linux, csak mert a másiknak van 14 év előnye a te személyes szakmai életedben és preferenciáidban?

    A linux nem rosszabb, mint a windows. Csak ő nem kapta meg tőled ezt a 14 évet. Ennyi.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák